Autor Wątek: POD HD500x czy THR 10 ?  (Przeczytany 7854 razy)

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #25 15 Sty, 2016, 12:48:01 »
A Ty podłączasz THR do jakichś osobnych głośników ?
Ja jestem przyzwyczajony do grania przez ampsimy interfejs i głośniki rozstawione na biurku
Jak widzę te 3" w małym pudełku to raczej szału w dźwięku nie będzie
Muzyki też na tym konkretnie nie posłucham
I tak znow przyblizam się do opcji POD

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #26 15 Sty, 2016, 12:57:11 »
Jest jeszcze dosyc spora roznica w cenie. POD HD 500x na thomann kosztuje 465 euro a thr10x 298. A wiec jakby nie bylo 167 euro wiecej. Do tego trzeba dokupic cos co nam naglosni tego PODa.

A THR odpalasz i grasz. A te pozornie male glosniki sa  nawet glosne do uzytku domowego.

Jak ktos umie grac i nagrywac to z obydwu sporo wycisnie. A jak ktos srednio gra i jeszcze gorzej nagrawa to sorry Gregory. 
007

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #27 15 Sty, 2016, 16:43:17 »
HD 500 ma jeden ciekawy patent........  dwa łańcuchy  ;)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #28 15 Sty, 2016, 17:42:17 »
HD 500 ma jeden ciekawy patent........  dwa łańcuchy  ;)

i ekspresyjnego pedała.



Greor - bierz co chcesz, nasze pieprzenie jest i tak tylko nasze. Ja miałem PODa, mam THR, ktoś na odwrót, a Ty też za chwile może zmienisz. Nie myśl tyle i nie przyzwyczajaj się do gratów. Nie siedze Ci w kieszeni, ale jeśli ciułasz, to bierz najtańszego z tego towarzystwa wypyra i może od razu Ci siądzie. Jak nie, to się będziesz zastanawiał wtedy.
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2016, 17:48:19 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #29 15 Sty, 2016, 18:07:14 »
THR bardzo fajny sprzęt, tylko ma dla mnie jeden minus. Wiem że sprzęt ma grać, a nie wyglądać, ale tu DLA MNIE to bardzo słabo to wygląda. Puszka z jakimiś wycięciami. To szczegół, wiem, ale mogli jakoś bardziej się postarać  ;D

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #30 15 Sty, 2016, 19:08:02 »
A dla mnie właśnie wygląda zajebiście.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #31 15 Sty, 2016, 22:08:51 »
Kwestia gustu. Najmniej istotna rzecz.

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #32 16 Sty, 2016, 00:01:12 »
Dobra biorę THR
PODa już kiedyś miałem z serii HD i nie zachwycił
Dzięki bardzo za poświęcony czas

Ps.
THR wygląda na pewno nietypowo :)
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2016, 00:09:10 wysłana przez greor »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #33 16 Sty, 2016, 00:07:24 »
Ja właśnie podobnego sprzętu szukam bo sprzedałem AXE ale zaryzykuje trochę droższego od Poda -  Peavey 6505+ MH bo próby na tym zagram 20W lampa , w opcji 1W lub 5W pogram w domu, a po DI nagram na kompa lub puszcze na fronty na koncercie ;) Tęskno mi za lampą a na pod,axe  .itp do szatanów i tak używałem symulacji Peavey ;) Zerknij na niego może też Cię zainteresuje.

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #34 16 Sty, 2016, 00:20:38 »
6505+ MH ma wbudowany interfejs ? Bo wyjście USB
To podobne chyba byłoby Laney IRT studio lub wersja pulse





Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #35 16 Sty, 2016, 00:37:26 »
6505+ MH ma wbudowany interfejs ? Bo wyjście USB
To podobne chyba byłoby Laney IRT studio lub wersja pulse
No dokładnie  ;)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #36 16 Sty, 2016, 12:37:36 »
Ja mam takie wrażenie, że robienie 1w lampy troche mija się z celem. Od razu mówie nie miałem, nie grałem. Ale wiem, że lampa żeby brzmieć musi być bujnięta. Zastanawiam się, czy w tego typu sprzętach (ciche comba, mini hedy na lampie) grając na 1W i na 10W brzmienie pozostaje takie samo...
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #37 16 Sty, 2016, 12:55:58 »
W cyfrowościach chodzi o możliwości

i o brzmienie też.

pivi nie jest wcale synonimem zajebistości,

Jest.

Nie zgadzam się z Tobą Stachu.

A ja nie zgadzam się z Tobą, z Twoją rodziną, z Twoimi znajomymi, z Twoimi sąsiadami i z ludźmi których znasz z widzenia.

Ale masz rację, że 500 to koń roboczy i niejedną sztukę ogarnie, ale na pewno THR to nie sraczka. Btw. da się ja wpiąć w PA tylko nie wiem jak brzmi - różnie piszą, a ja frfr sprzedałem żeby mieć na THR.


POD mnie zamęczył.

THR nie ma wszystkiego czego potrzebuje.. boostera/overdrive,


Tak.



Seriusly, będziemy się bawić a argumenty tak vs nie? :) niech ci tam będzie Ziom ;)
A co do rozważań w sprawie minilampy - lepiej pograć niż pisać po forumach
że się ma wrażenie.

Dla mnie thr to analogiczna sytuacja do hype'u na eleven racka. Są tacy co lubią i dobrze, ale to moda, bo sprzęt nie jest wybitny.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2016, 13:01:38 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #38 16 Sty, 2016, 13:48:15 »
Seriusly, będziemy się bawić a argumenty tak vs nie? :)
Nie :)
A co do rozważań w sprawie minilampy - lepiej pograć niż pisać po forumach
że się ma wrażenie.
Niech Ci grajo rozwiejo moje wrażenia.

Dla mnie thr to analogiczna sytuacja do hype'u na eleven racka. Są tacy co lubią i dobrze, ale to moda, bo sprzęt nie jest wybitny.
Czy POD jest wybitny?


W sumie kończąc tą dyspute z mojej strony: zgadzam się, że to nie jest sprzęt wybitny i nie może być za tą cenę. Ale nie zgadzam się z Twoimi stwierdzeniami, że THR to "sraczka", "moda" itd., uważam, że zaniżasz znacznie w ten sposób jego wartość. Tyle. POD przez tyle lat użytkowania przez tysiące ludzi sam się broni, ale bardzo długo był to jedyny w tym przedziale cenowym znośny modeller. Który również wybitny nie jest. Love.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2016, 13:59:34 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #39 16 Sty, 2016, 18:06:48 »
Ja mam takie wrażenie, że robienie 1w lampy troche mija się z celem. Od razu mówie nie miałem, nie grałem. Ale wiem, że lampa żeby brzmieć musi być bujnięta. Zastanawiam się, czy w tego typu sprzętach (ciche comba, mini hedy na lampie) grając na 1W i na 10W brzmienie pozostaje takie samo...
19:20 no właśnie po to to jest żeby nie było trzeba jej rozkręcać w sypialni  ;)  kupie to zrobie sobie test nagram na każdym poziomie 1W, 5W i 20W zeby dodatkowo potwierdzić widząc sygnał po reampie tego samego :)
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2016, 18:11:07 wysłana przez Ewolter »

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #40 16 Sty, 2016, 21:20:03 »
Ja mam takie wrażenie, że robienie 1w lampy troche mija się z celem. Od razu mówie nie miałem, nie grałem. Ale wiem, że lampa żeby brzmieć musi być bujnięta. Zastanawiam się, czy w tego typu sprzętach (ciche comba, mini hedy na lampie) grając na 1W i na 10W brzmienie pozostaje takie samo...
19:20 no właśnie po to to jest żeby nie było trzeba jej rozkręcać w sypialni  ;)  kupie to zrobie sobie test nagram na każdym poziomie 1W, 5W i 20W zeby dodatkowo potwierdzić widząc sygnał po reampie tego samego :)

No, jest git.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #41 16 Sty, 2016, 21:21:49 »
Cytuj
POD HD500x czy THR 10 ?
axe.
i always go full retard

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #42 17 Sty, 2016, 00:18:37 »
Ja chciałbym dodać do dyskusji swoje spostrzeżenia. Nie interesuje mnie kto co robi i nie zamierzam się z nikim spierać, bo gusty i uszy są różne. Przez prawie 23 lata mojego grania na gitarze przeszedłem drogę analog->cyfra->lampa->lampa z cyfrą->cyfra->komputer/iPad->lampa+kostki.  :headache:
Najlepiej gada coś co jest proste i analogowe. Dla mnie.
Posiadałem PODa wiele lat. Ukręcenie sensownego brzmienia zajmowało w chuj czasu. Potem jeszcze editing i editing i kurwa zmęczenie ucha. Na następny dzień stwierdzałem, że syfem jest to, co ukręciłem i było akceptowalne dzień wcześniej. I tak w kółko.
Sprzęt powinien być prosty. Albo dobrze gada, albo wypad.
Od dwóch lat mam THR10x i uwielbiam go. Dynamikę ma jak rozkręcona lampa, tylko jest cichy. 99% czasu używam Brown II, bo można na nim ukręcić EVH, Metę, Drim Sfeter i nawet szatany. Da się zrobić druciaka do dżętu. Bardzo dużo zależy od ustawienia gały Master i Midyl.
THR gra i brzmi po prostu dobrze. Nie tracę czasu na kręcenia gałami i modyfikację pierdyliona parametrów. Ustawiam 5150, delay i pogłos (a te w thr są zajebiste) i tyle. Głębsza edycja sekcji fx jest przez usb i jest stworzona dla takich matołów jak ja. Na chuj 60 wzmaków, skoro większość jest nieprzydatna?
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #43 17 Sty, 2016, 18:35:05 »
Wow, nie wiedzialem, ze wypuscili THR w formie heada

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #44 17 Sty, 2016, 20:05:50 »
Ukręcenie sensownego brzmienia zajmowało w chuj czasu. Potem jeszcze editing i editing i kurwa zmęczenie ucha. Na następny dzień stwierdzałem, że syfem jest to, co ukręciłem i było akceptowalne dzień wcześniej. I tak w kółko.
Dokładnie tak jest z cyfrą w dodatku jeszcze ten preset co go tyle kręcisz jest tylko do nagrywki lub grania w domu bo na zywo na front po lini się przeważnie się nie nada i da się na tym przejechać tak więc ... znowu kręcisz na scenie pod PA czy jaką kto ma tam metodę.
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2016, 20:10:01 wysłana przez Ewolter »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #45 17 Sty, 2016, 20:33:08 »
Ja myślę, że mój POD XT Pro z metal packiem jest idealną opcją. Akurat tak się przypadkowo złożyło, że jest na giełdzie :o
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: POD HD500x czy THR 10 ?
« Odpowiedź #46 17 Sty, 2016, 22:46:32 »
Wow, nie wiedzialem, ze wypuscili THR w formie heada
( Obraz usunięty.)
Taka bez sensu cyfra: brak presetów, jedna pętla, brak porządnych hajgejnuf, kręcenie gałami, tłikowanie symulowanych lamp na końcufce mocy i klasy A i A/B do tego trzy niby dopałki i różne rewerby. Niby ma być w obsłudze jak analog, ale żeby zmienić typ dopałki czy reverbu, to trzeba aż podłączyć USB. Jakby nie dało się dać trzypozycyjnych przełączników. Tylko dwa kanały. I tyle za ponad trzy tysie. Dziękuję, postoję.  ::)

Posty połączone: 17 Sty, 2016, 22:49:59
Ukręcenie sensownego brzmienia zajmowało w chuj czasu. Potem jeszcze editing i editing i kurwa zmęczenie ucha. Na następny dzień stwierdzałem, że syfem jest to, co ukręciłem i było akceptowalne dzień wcześniej. I tak w kółko.
Dokładnie tak jest z cyfrą w dodatku jeszcze ten preset co go tyle kręcisz jest tylko do nagrywki lub grania w domu bo na zywo na front po lini się przeważnie się nie nada i da się na tym przejechać tak więc ... znowu kręcisz na scenie pod PA czy jaką kto ma tam metodę.
Otóż to. Presety muszą być dedykowane do odmiennych sytuacji. Do tego akustyka pomieszczenia i głośność koncertu wymuszają szybką korektę ustawień. Cyferką śmigam sobie w studio i na wyjazdach w hotelu. Ten THR już nie jedną imprezę pokojową ogarnął  :D
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2016, 22:51:53 wysłana przez Wolfhorsky »
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2014, 14:16:16
wysłana przez hector
8 Odpowiedzi
3392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2014, 13:48:34
wysłana przez lupus
9 Odpowiedzi
3186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2015, 11:41:16
wysłana przez sevenstringdjentlemen
4 Odpowiedzi
1544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2015, 11:57:45
wysłana przez choody