Autor Wątek: NAD - MG Firebird  (Przeczytany 7082 razy)

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
NAD - MG Firebird
« 29 Cze, 2012, 23:54:46 »
Po ponad 3 miesiącach grania na samych wtyczkach VST kurier wesoło dzwoniąc do drzwi przyniósł wybawienie :D

Trochę niepotrzebnych literek na początek:
Wzmacniacz zamówiłem 2,5 miesiąca temu. Z początku wypytywałem pana Marka o kilka urozmaiceń (nie pytajcie o jakie, pamiętam tylko, że pytałem o zwiększenie mocy) a koniec końców stanęło na tym, że zamówiłem po prostu standardową wersję  :facepalm:
Co jest w nim fajne? Przede wszystkim - da się na tym grać swobodnie w domu. Ma ograniczenie mocy do 5w a na dodatek jakiś magiczny przełącznik pentoda/trioda który ścisza to wszystko jeszcze bardziej, także można grać naprawdę komfortowo nie dławiąc wzmacniacza jakoś szczególnie. Po ustawieniu voluma na 1 da się grać o 23 w pokoju nie budząc współlokatorów (nooo, w każdym razie nic mi nie powiedzieli :D ).
Nie jest też zbytnio okrojony z możliwości - ma normalnie dwa kanały, osobne EQ na każdy, tak samo gain i master, więc w przeciwieństwie do Tiny Terror nie czuć różnicy w obsłudze między nim a "pełnowymiarowym" wzmacniaczem.
Brzmienie... Kanał czysty jest tak fajny, że po raz pierwszy w jakimkolwiek wzmacniaczu zostawiłem go włączonego dłużej niż czas wymagany do nastrojenia gitary. Brzmi to naprawdę ślicznie - z stratem fajnie dzwoni, na hambakierach ma przyjemną głębię, akordy brzmią jak cud malina. Jednak kanał czysty ma jedną wadę względem dużego Fendmessa - brak opcji crunch  :-\ Ale jak ktoś ma krzepę w łapie i rozkręci gain na maksa, to taki bardzo fajny vintage wychodzi.
Przester - no co tu dużo gadać, z brzmienia przypomina po prostu kanał czerwony znany i lubiany przez osoby posiadające wzmacniacze produkcji pana Marka :D Nie jestem pewien, czy to brzmi idealnie jak ten z Fendmessa, ale brzmi bardzo, bardzo podobnie - może kiedyś będę miał możliwość sprawdzenia głowę w głowę.

Ahh, no i wygląda fajniej niż na zdjęciach - na stronie sklepu MG wygląda to to trochę jak nieporadna cegła, jednak w rzeczywistości jest lepiej.

Na koniec jedna focia - jutro zrobię więcej, bo teraz mam słabe światło w pokoju, ale wiem, że bez fotki to nikt nie przeczyta tego wypracowania:


W razie pytań postaram się odpowiedzieć, ale jeszcze mam mój efekt wow, więc niekoniecznie to co powiem będzie zgodne z stanem faktycznym ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #1 30 Cze, 2012, 00:38:31 »
Niech Ci dobrze służy, grywałem na MG Raven II 100, Vintage 50, Vintage 40, Fendmess 100, Raven I 100, zawsze to były bardzo dobre wzmacniacze. W końcu dwa sam miałem :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #2 30 Cze, 2012, 20:03:49 »
Chcę próbki!

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #3 30 Cze, 2012, 20:25:01 »
Coś postaram się nagrać, ale niestety chwilowo mam kaszaniastą paczkę a w wakacje ciężko mi znaleźć kogoś, kto mógłby pożyczyć lepszą. Ale jak nie skminię lepszej w najbliższym czasie, to nagram na tym co mam, zawsze coś ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #4 30 Cze, 2012, 22:02:34 »
Gratsy chlopie  :headbang:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #5 01 Lip, 2012, 15:53:53 »
Aż tęskno za lampą ;). Gratulejszon!!!
Paczki z głów!

Offline Niepoprawny Miś

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #6 06 Lip, 2012, 00:09:46 »
GAS  :D Teraz tylko dylemat MG czy Bash  ;) I tak w ogóle cześć fszyskim!  :D
Edit: Gdzie te zdjęcia? Od tygodnia nie odchodzę od komputera czekając  :(  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2012, 15:30:05 wysłana przez Niepoprawny Miś »
Slayer kurcze! :D

Offline emg13

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #7 25 Kwi, 2015, 08:29:09 »
A jak z szumami na przesterze? U mnie jest ich sporo.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #8 25 Kwi, 2015, 10:27:04 »
Gościu jak odkopujesz to co najwyżej 2-miesięczne, zapewne wzmak dawno jest u innego właściciela a faktycznego stanu rzeczy Art nie kojarzy ;)

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #9 28 Kwi, 2015, 14:00:43 »
A jak z szumami na przesterze? U mnie jest ich sporo.

Też przeraziłem się ilością szumów ale kopia bramki od Puffa wycisza je bardzo dobrze i nie ma problemu podczas grania ;)
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #10 28 Kwi, 2015, 21:58:26 »
Noekrofilia, ponoć niektórzy lubią... Wzmak jest teraz u mnie BTW :D A szumów jest mniej, niż na Hiwatt100 jak miałeś możliwość ograć, ale tylko na przesterze, na clean jest ok.

Offline eetfuk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #11 25 Gru, 2015, 12:09:53 »
biorę pod uwagę firebirda

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #12 25 Gru, 2015, 12:37:11 »
@eetfuk Wypierdalaj z kopaniem tematów, ja pierdolę, takie ładne święta, tyle śniegu za oknem a Ty chcesz wpienić całe forum (w tym Leosia, a On potrafi zaplanować cudowną zemstę...)

Offline eetfuk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #13 25 Gru, 2015, 13:39:55 »
w ogole teksty "wypierdalaj z kopaniem tematów", "bravo złota łopata dla ciebie", panowie to tylko forum po co zakładać nowy wątek???

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: NAD - MG Firebird
« Odpowiedź #14 25 Gru, 2015, 13:50:04 »
w ogole teksty "wypierdalaj z kopaniem tematów", "bravo złota łopata dla ciebie", panowie to tylko forum po co zakładać nowy wątek???

No i wkurwiles Leosia :).
Przedstawiles się ładnie? Poczytales regulamin?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Kania Firebird

Zaczęty przez Yames « 1 2 » Custom shop

47 Odpowiedzi
28340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2011, 12:15:41
wysłana przez Vlad The Vampire
60 Odpowiedzi
30510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2012, 00:02:34
wysłana przez Art
42 Odpowiedzi
12941 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2013, 10:13:56
wysłana przez MadYarpen
19 Odpowiedzi
6900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2013, 09:08:30
wysłana przez Stivo2005
12 Odpowiedzi
4452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 01:24:21
wysłana przez Aremenius