Autor Wątek: Jaka dopałka najlepsza do jet city 50h  (Przeczytany 5554 razy)

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Jaka dopałka najlepsza do jet city 50h
« 11 Gru, 2014, 14:40:44 »
Pytanie jak w temacie.Szczególnie chciałbym usłyszeć  opinie tych którzy mieli styczność z tym wzmakiem i testowali różne kostki do jego dopalenia.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Posty połączone: 11 Gru, 2014, 14:44:02
Sorrki pomyliłem dział.Proszę o przeniesienie do odpowiedniego :-[
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2014, 14:44:02 wysłana przez Człekozębny »

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
TS808 by Puff
.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
TS808 by Puff świetnie sprawdza się z JC 100H mojego gitarnika.

Orange

  • Gość
@Donnie  Używał skośnookiego ts9. jojo bodayże. 808 robi dodbrze każdemu wzmaku. Nie miałem co prawda jca, ale żółta bee od Sabbatha jest bardzo fajna.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
JCA22h używałem dłuższą chwilę z TS808 od Puff'a, bardzo dobrze to gadało, o tak:

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
@Donnie  Używał skośnookiego ts9. jojo bodayże. 808 robi dodbrze każdemu wzmaku. Nie miałem co prawda jca, ale żółta bee od Sabbatha jest bardzo fajna.
JCA+ts samo dobre.

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
A co myślicie o OCD.Do tego wzmaka?Słyszałem że ts potrafi zjadać trochę dół. Choć wydaje mi się że mam go tyle w tym piecu,że nawet tego nie poczuje:).

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Zjada dół, dodaje kompresji, dodaje trochę własnego środka i wszystko utwardza
 Przez to wzmak staje się szybszy, głównie o to chodzi w "dopaleniu"

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Czyli chodzi bardziej o selektywność niż potęgę w brzmieniu?.Wczoraj testowałem ts joyo i strasznie pieprzył mi naturalne brzmienie z pieca,bez niego wzmak brzmiał bardziej potężnie i miał mocniejszy punch niż z tsem.Zauważyłem również że z kostką wzmak był cichszy pomimo tego ,że volume w efekcie było rozkręcone na max.Czy to naturalne?
Z tych właśnie powodów myślałem o OCD.
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2014, 09:50:11 wysłana przez Człekozębny »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dziwne że się obniża głośność. Nawet jeśli zaczynasz od ustawienia bezpiecznego, czyli vol w dopałce na max, gain na zero, powinieneś odczuć w pierwszej kolejności lekkie podbicie środka, góry, głośności, radykalną zmianę w szybkości reakcji na dż-dż. Ja tak mam ze wszystkimi dopałkami jakie mam pod ręką - kopią tsa, kopią ocd, nawet jakimś preampem JP.

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
No właśnie nie czuję podbicia głośności a wręcz przeciwnie.Wzmacnia cz traci na brzmieniu(szczególnie dolne pasma) ale rzeczywiście jest szybszy i suchszy z dopałką.Co myślisz o tym ocd?
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2014, 11:51:08 wysłana przez Człekozębny »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
No właśnie nie czuję podbicia głośności a wręcz przeciwnie.Wzmacnia cz traci na brzmieniu(szczególnie dolne pasma) ale rzeczywiście jest szybszy i suchszy z dopałką.Co myślisz o tym ocd?

Musisz mieć coś nie halo z tym tsem. O ile nie masz volume nisko, od razu powinieneś czuć różnicę na + w głośności.  Pierwsze o co powinieneś się zapytać to czego chcesz od tej dopałki, skoro już poruszasz temat. Zazwyczaj właśnie o to chodzi, żeby trochę odebrać od potężnego, gęstego jak smoła brzmienia,. dodać trochę selektywności i jaj.
Jak ustawiasz tego tsa?

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Ustawiałem go w różnych konfiguracjach i nic z tego.Oczywiście brzmienie się zmienia ale na minus.Od dopałki oczekuje lekkiego podkolorowania brzmienia, takiego żeby odróżniało i wybijało się w solówkach lub melodyjnych zagrywkach.Gaina we wzmacniaczu używam oszczędnie ,bo uważam że lepiej prz....ać konkrtnie we wiosło niż zalać brzmienie hektolitrami przesteru.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
U mnie z tym samym JCA robiło z takim ustawieniem:
gain:0% tone:40-45%
volume:90%.
Na JCA przy głośności koncertowo-próbowej gain nigdy powyżej 30%.
Sprawdz ts. Jeżeli jest ok, to może zwyczajnie dopałka to "nie twoja rzecz".


Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Może masz rację.Może bardziej pójść w jakieś boostery niż w stricte dopałki.Nie wiem tylko czy doda mi to gładkości do solówek.Lepiej już wychodziło gdy minimalnie podbijałem to chorusem,ale z głośnością nie mogłem sobie poradzić nie wybijałem się w miksie na moich partiach solowych.A jaki booster byś polecił,albo polecilibyście:)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2008, 15:35:52
wysłana przez regret
40 Odpowiedzi
24836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2010, 15:24:40
wysłana przez zerodead
10 Odpowiedzi
5687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 11:31:03
wysłana przez Hader
10 Odpowiedzi
3556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2012, 12:37:56
wysłana przez Leon
13 Odpowiedzi
4076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 14:50:10
wysłana przez Człekozębny