Autor Wątek: DL 212FS-PRO/V30 vs Mesa Rectifier Horizontal 2x12 V30  (Przeczytany 3984 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Jakoś się zabrałem i zestawiłem "po swojemu" te 2 paczki.



Pozdrawiam.

Zomballo

  • Gość
Brzmi niekiepsko, z resztą jak wszystko czego się dotkniesz. Paki DL to dla mnie wielka niewiadoma. Konstrukcja sklejkowo-wiórowa. Jak to jest z tym w rzeczywistości? Rozumiem, że boki to płyta a baffle i tył sklejka?
« Ostatnia zmiana: 07 Sie, 2014, 14:30:13 wysłana przez Zomballo »

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Wg mojej wiedzy tylko przód jest ze sklejki, w tym porównaniu DL gniecie Mesę, mam jednak wątpliwości w jaki sposób ustawiłeś identycznie mikrofony względem głośników.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Wg mojej wiedzy tylko przód jest ze sklejki, w tym porównaniu DL gniecie Mesę, mam jednak wątpliwości w jaki sposób ustawiłeś identycznie mikrofony względem głośników.
Chciałbym je rozwiać - tylko nie wiem o co dokładnie pytasz?. Każda paczka ma tak samo ustawiony mikrofon zarówno sm57 jak i PR20. Jest do dokładnie ustawienie CapEdge




Obie paczki stały w tym samym miejscu. Obie zgrałem na lewym głośniku sm57 i prawym PR20. Ustawienia wzmacniacza pozostawały te same dla obu paczek. Nie wiem również skąd te "wątpliwości" - że "lepiej" wyszło DL niż Mesa? Powtórzę to raz jeszcze "Jestem chyba jednym z ostatnich obiektywnych kolesi którzy robią to co robią za free i nie naginają rzeczywistości" Nikt mi nie płaci za te moje zestawienia itd... I mam generalnie to w dupie ;) Pokazuje jak mi to gada i już.

Oczywiście miałęm kiedyś i twoją paczkę u Siebie ale już nie mam. Jak mi wyślesz mogę zrobić podobne zestawienie 3 paczek.

Tak na marginesie mi bardziej siedzi brzmienie Mesy ;) I napisałem do Davida o tym że coś mi w tej paczce DL nie siedzi zwłaszcza ta góra która mnie osobiście irytuje ;). Prawdopodobnie dostanę 2 paczkę od niego abym sobie porównał i wybrał wtedy tą która mi bardziej pasi - zdrowe podejście i to mi się akurat podoba.

Pozdrawiam.



Offline Roq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Cytuj
w tym porównaniu DL gniecie Mesę,

+1

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Fajnie gada DL ... ale czy fajniej od mesy to kwestia gustu.
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
To nie żaden zarzut, po prostu niektórzy robią tak że kładą pakę w tym samym miejscu (zakładając że rozstaw głośników jest identyczny) jednocześnie nie zmieniając ustawień mikrofonów.

Wątpliwości wynikają z tego że DL brzmi dla mnie rażąco lepiej tak jakby mikrofony były ustawione bardziej w środek.

A to że kwestia gustu to rzecz oczywista ;)


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Wątpliwości wynikają z tego że DL brzmi dla mnie rażąco lepiej tak jakby mikrofony były ustawione bardziej w środek.
Ejjj no nie! Przecież napisałem jak i pokazałem. Zresztą w innym wątku pisałem już o tej górce w paczce DL - no mnie wkurwia ;). Na szybko zestawiałem już i twoją paczkę z Mesą i HB : http://www.brickwall.pl/index.php?threads/paczka-hesu-hb-mesa-zestawienie.368/

Dalej jednym z najlepszych soundów który mi odpowiadają jest to z twoją paczką i Bugerą 333XL

Wlacz osadzony player soundcloud


Natomiast gdybym miał porównać jakość wykonania Hesu (którą miałem od Ciebie) i DL - To DL wykonane jest wykurwiście dobrze!!! Nie mam się do czego przyczepić ;)

Pozdrawiam.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Nie słyszałem tego wcześniej, rewelacyjny sound! Dzięki.

Nie udzielam się w tym wątku żeby wciskać moje paki, po prostu zaskoczony byłem/jestem jak DL dobrze brzmi w porównaniu do tej mesy - oczywiście wg mojej miary.

Co do wykonania, był pewien bardzo krótki okres w którym daliśmy plamę. Przy ilościach jakie robimy to jest na prawdę margines/promil i wolałbym do tego nie wracać ;) Nie myli się tylko ten kto nic nie robi.


Nie odpowiedziałem wcześniej. Chętnie Ci coś wyślę zaraz po urlopie. Kilka osób pytało mnie o impulsy paczek - może mógłbyś coś takiego zrobić i przy okazji porównać pakę ze sklejki i pakę modern.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
104 Odpowiedzi
27872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2011, 12:46:28
wysłana przez matisq
18 Odpowiedzi
11800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2011, 23:16:12
wysłana przez Vertigo
33 Odpowiedzi
11690 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2012, 16:03:06
wysłana przez Vertigo
5 Odpowiedzi
2554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2013, 16:19:22
wysłana przez gos.sebastian
22 Odpowiedzi
6787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2014, 11:04:48
wysłana przez sinquestsound