Ankieta

Jak ruskie wejdą do Polski, to:

chwycę za karabin (jak mi go dadzą) i jak trzeba będzie to zginę za Ojczyznę
3 (5.9%)
będę trzymał kciuki za naszych żołnierzy sprzed kompa
7 (13.7%)
to Ja chcę wejść do ruskich
14 (27.5%)
nie utrzymam karabinu, ale będę walczył drewnianym patykiem
2 (3.9%)
przeniosę se centrum dowodzenia do rejonów ze zdrowszym klimatem
25 (49%)

Głosów w sumie: 48

Autor Wątek: Jak ruskie wejdą do Polski  (Przeczytany 11695 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #75 12 Mar, 2014, 13:15:54 »
PZPN: "W ramach bojkotu Polska Reprezentacja w Piłce Nożnej nie pojedzie na MŚ w Rosji"
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #76 12 Mar, 2014, 14:52:55 »
Natrafiłem na taki artykuł, ale że bardzo słabo znam się na polityce, to nie wiem czy autor na serio widzi więcej, czy moje rozeznanie w polityce jest takie słabe?
Może jakiś bardziej ogarnięty elemelek streścił by ten artykuł?

http://wolnemedia.net/polityka/o-co-tak-naprawde-chodzi-w-ukrainskiej-tragedii/

Dla tych, którzy nie będą czytać komentarzy znajdujących się pod artykułem... chodzi oczywiście o Morze Śródziemne a nie Czarne.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #77 12 Mar, 2014, 18:45:38 »
PZPN: "W ramach bojkotu Polska Reprezentacja w Piłce Nożnej nie pojedzie na MŚ w Rosji"

O kurczę, czyli w końcu nie skompromitujemy się na tym polu?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #78 12 Mar, 2014, 20:16:28 »
Cytuj
Może jakiś bardziej ogarnięty elemelek streścił by ten artykuł?
Tezy w nim zawarte, to zasadniczo wykładnia tego, co pisał Brzeziński, właśnie m.in, w "Wielkiej Szachownicy" 15 lat temu. Czyli z grubsza rzecz ujmując: geograficzne (i nie tylko) osaczanie ruskich i odcinanie Chin od surowców, przez co mieliby się zwrócić na północ - Syberię. Słabym punktem tego supertajnego planu, jest to że każdy może sobie o nim przeczytać, włączając w to Rosjan i Chińczyków. Nie ujęte w nim jest kilka aspektów: udział Indii, Pakistanu, Brazylii, które również nie próżnują posiadając przy tym gigantyczny potencjał, także militarny (no, może oprócz Brazylii). Co z Izraelem? Czy rosyjscy Żydzi dogadają się z amerykańskimi? Co z konfliktem bogata "północ"- głodne "południe", który trafnie przewidział Huntington, a który się powoli ziszcza?
Co z postępem technologicznym w kontekście pozyskiwania taniej energii? Jestem pewien, że rozwiązanie jest w zasięgu ręki, jeśli w ogóle już nie opracowane. Wtedy nie za bardzo będzie się o co napierdalać.

Po drugie autor artykułu za całe światowe zło obwinia wstrętną Amerykę, przedstawiając Rosję, jako wiecznie osaczoną twierdzę, a kuń jest jaki każden widzi. Zresztą ten paradygmat jest dla ruskiej geopolityki od zawsze charakterystyczny. Wszędzie tylko walczą o pokój, poza tym są do rany przyłóż :D Wystarczy spojrzeć jak na "potwornej" amerykańskiej okupacji  wyszły powojenne Niemcy, a jak Wschodnia Europa pod ojcowskim okiem bolszewików. Ja specjalnie nie mam wątpliwości, a złowieszczy amerykański NWO, to temat na kolejną część tej bajki. Ruskie NWO już przerabialiśmy. Senk ju wery najs.

EDIT:
Byłbym zapomniał o najważniejszym punkcie: kulturze masowej, która jest nośnikiem amerykańskiego, globalnego sukcesu. Jakoś większość woli stratocastera od bałałajki i Elvisa od tych zawodników (słyszał ktoś tu o nich kiedykowliek?):
http://echiny.pl/kultura/muzyka-chin/ikony-muzyki-chinskiej/

Żeby się Chińczycy obsrali na różowo - nikt spoza ich kręgu kulturowego w życiu nie zakuma o co im chodzi. Nie przewiduję też nagłego szału na tradycyjne chińskie kimono, kosztem dżinsów.

« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2014, 20:38:13 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 976
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #79 12 Mar, 2014, 21:03:17 »
W ogóle nie rozumiem pytania...
Co to znaczy, że ruskie wejdą do Polski? Już weszli w 39' i nie chcą wyjść do tej pory...
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #80 12 Mar, 2014, 22:54:33 »
Reasumując: czyli, że raczej nie wejdą? ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #81 13 Mar, 2014, 23:59:54 »
Cytuj
wystarczy im zakręcić kurek żeby się cała Europa obsrała
Obsra się przez chwilę, na twardo. To ruskie dostaną ostrej bieguny przez dłuższy czas. Co oni jeszcze mają? Ładę? Ich zbrojeniówka wytwarza PKB rzędu naszego przemysłu meblarskiego, pliz :D

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #82 14 Mar, 2014, 08:10:31 »
Nie wiem jak wy, ale ja mógłbym się kąpać przez tydzień w zimnej wodzie żeby sobie wszyscy wszystko wyjaśnili
.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #83 14 Mar, 2014, 15:43:06 »
A ja nawet nie kąpać przez tydzień ;).
Paczki z głów!

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #84 15 Mar, 2014, 22:51:36 »
Słabym punktem tego supertajnego planu,  jest to że każdy może sobie o nim przeczytać,włączając w to Rosjan i Chińczyków
Podobnie jak "Następną Dekadę" Friedmana

Cytuj
Nie ujęte w nim jest kilka aspektów: udział Indii, Pakistanu, Brazylii, które również nie próżnują posiadając przy tym gigantyczny potencjał, także militarny (no, może oprócz Brazylii).

Pakistan i Indie to dwaj odwieczni wrogowie. Amerykanie którzy wpadli z buciszem do Afganu osłabili Pakistan, bowiem przez ten kraj leciała broń i buff tzw. dla Pakistanu. Teraz Indie są dominującą stroną w tym pojedynku, a to źle, jeśli Ameryka ma nadal być żandarmem Świata i z przeciwsłonecznymi ray banami rozgonić po kątach wszystkich.
Warto dodać fakt, że Afgan to jeden wielki rynek naroktyków z którego leci ogrom kasy.




Cytuj
Co z Izraelem?

A nic, mają się świetnie. Mają sztamę z Jordanią, Syria jest zbyt osłabiona aby zwrócić się przeciw Izrealowi. Egipt też się nie wtrąca. Te trzy siły napędza wspólny cel - niepozwolenie aby powstała Palestyna. No i Żydzi testują sobie śmiałość wobec Iranu i takie tam. Mogą - mają kumpla za oceanem.

Cytuj
Czy rosyjscy Żydzi dogadają się z amerykańskimi?

To nie spisek, a fakt, że w Stanach jest silne lobby żydowskie. Tam się bardzo szybko ustawili, nie tępiono ich tak jak w ZSRR.


 
Cytuj
Co z postępem technologicznym w kontekście pozyskiwania taniej energii? Jestem pewien, że rozwiązanie jest w zasięgu ręki, jeśli w ogóle już nie opracowane. Wtedy nie za bardzo będzie się o co napierdalać.


Kolejny raz - lobby koncernów paliwowych. To nie są spiski, tylko normalne zależności. Masz kasę - masz wpływ. A co w Stanach ma wpływ? Koncerny żywnościowe, paliwowe i farmaceutyczne. Wielkie firmy paliwowe nie pozwolą na wskoczenie na rynek jakieś super alternatywy dla paliw, bo nie będą miały z tego zysku. Proste.


Cytuj
Po drugie autor artykułu za całe światowe zło obwinia wstrętną Amerykę, przedstawiając Rosję, jako wiecznie osaczoną twierdzę, a kuń jest jaki każden widzi. Zresztą ten paradygmat jest dla ruskiej geopolityki od zawsze charakterystyczny. Wszędzie tylko walczą o pokój, poza tym są do rany przyłóż :D Wystarczy spojrzeć jak na "potwornej" amerykańskiej okupacji  wyszły powojenne Niemcy, a jak Wschodnia Europa pod ojcowskim okiem bolszewików. Ja specjalnie nie mam wątpliwości, a złowieszczy amerykański NWO, to temat na kolejną część tej bajki. Ruskie NWO już przerabialiśmy. Senk ju wery najs.

A oba państwa to mocarstwa, z czego Stany są imperium. Fakt, potrzebują krajów jak np. Chiny no i kogoś z kim się mogą mierzyć, prawda? Rosja. Stary wróg, nic się nie zmieniło od zimnej wojny. Właściwie to jest II Zimna Wojna, a raczej nazwałbym to III Wojna Światowa - tylko w zupełnie inny sposób, jaki znamy i który nam wpajano na lekcjach historii.



 
« Ostatnia zmiana: 15 Mar, 2014, 22:57:13 wysłana przez Gveir »
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Jak ruskie wejdą do Polski
« Odpowiedź #85 15 Mar, 2014, 23:13:51 »
Chcę wejść w ruskich. Po same jajca.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina