Autor Wątek: (NGD) Fender MiM Tele 2HB  (Przeczytany 4745 razy)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
(NGD) Fender MiM Tele 2HB
« 01 Mar, 2013, 15:21:45 »
Jakiś czas temu postanowiłem zmienić domowy rig na coś kompaktowego i w miarę uniwersalnego, więc sprzedałem gitary i Mesę, a w ich miejsce trafiły do mnie: Fender Telecaster MiM i POD HD300.

Fendera znalazłem na allegro. Fotki nie zachęcały, ale zachęcała cena. Jest to zwykły Meksykaniec, ale na dwóch humbuckerach Duncan Designed i z dorobionym przełącznikiem do rozłączania cewek. Rocznik 2000-2001 (wg wyszukiwarki numerów seryjnych). Kiedy gitara do mnie dotarła, byłem bardzo mile zaskoczony dobrym stanem wizualnym. Poza jednym obiciem na rogu gitarka wygląda jak nówka, lepiej niż wiele instrumentów wiszących na sklepowych ścianach. Poprzedni właściciel był chyba niedzielnym graczem i w takiej wersji sprowadził ją z USA.
Z początku myślałem o wymianie pickguarda na biały, ale na żywca czarna wersja + srebrne ramki pickupów prezentują się bardzo dobrze i tak na razie zostawiam.
Będę eksperymentował z pickupami (jestem otwarty na sugestie i propozycje) i z grubszymi strunami (ale raczej nie będę go stroił niżej niż standard C). W przypadku pickupów fajnie byłoby znaleźć coś, co po odłączeniu jednej cewki zachowuje się jak normalny singiel, a nie jego namiastka.
Foty:
Detale
Detale

Z PODa jestem zadowolony, chociaż muszę się jeszcze wdrożyć w jego obsługę, co może zaowocuje próbkami Fendera. Aktualnie pracuje w układzie: POD -> ESI Julia -> Fostexy PM 0.5
Suto wędlin kładź na chleb

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 837
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #1 01 Mar, 2013, 15:43:30 »
zajebisty - swego czasu długo polowałem na takiego ale nic nie mogłem dorwać.

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #2 01 Mar, 2013, 15:44:59 »
Gratuluję! Tele są świetne :)

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #3 03 Mar, 2013, 13:39:39 »
Gratulacje! Odnośnie humba, to Merlin ma w ofercie takiego, który jest zbudowany z dwóch singli, a nie jak typowy humbucker i po rozpięciu rzeczywiście gra jak singiel, pytanie, czy jego charakter będzie Ci odpowiadał. To Classic Strat Humbucker
http://merlinpickups.com/merlin/humbuckery.php

pzdr.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #4 04 Mar, 2013, 08:52:16 »
Dzięki chłopcy.
@kangoo: Akurat się zastanawiałem nad tymi Merlinami. Można je też zamówić w wersji hot overwound. Tylko najchętniej kupiłbym używki, a te raczej rzadko pojawiają się na Allegro.
Suto wędlin kładź na chleb

Orange

  • Gość
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #5 04 Mar, 2013, 09:29:06 »
Gratki gitary z dałnem :D co do pikapów pod gryf polecam Merlina Ceramic Legend. Po rozłączeniu jest cud, miód, a po nierozłączeniu bardzo ładny hambakier.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #6 08 Mar, 2013, 12:42:21 »
Póki co czekam na przesyłkę z SD SH-16 59/Custom Hybrid pod most, zobaczymy jak się sprawdzi. Postaram się nagrać próbki porównawcze z obecnymi pickupami.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #7 08 Mar, 2013, 13:29:10 »
Jo, gratki! Nigdy nie kumałem Telecasterów, ale nie mi ma się podobać ;) co do przetwornika, ciekawy i chyba dobry wybór, czekam na spostrzeżenia ;)

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #8 23 Mar, 2013, 14:04:35 »
Wsadziłem do tele SD SH-16 59/Custom Hybrid pod most. Nagrałem próbki przed i po wymianie, przy czym porównanie nie jest zbyt miarodajne, bo na Duncan Designed (okazało się, że był to HB-103, czyli niby SH-6) nagrywałem na starych i cieńszych strunach, ton niżej niż na SD. Ale coś tam słychać. Przesterowany preset wyszedł chujowo, jakoś "na żywo" jak na nim gram, to mi odpowiada, ale na nagraniu wyszła siara. Nagrywane na PODzie HD300.





Z moich obserwacji: SH-16 ma nieco słabszy sygnał, ale po splitowaniu nie ma takiej różnicy jak w przypadku HB-103. Wynika to z tego, że SH-16 jest zrobiony z jednej cewki SH-5 Custom i jednej cewki SH-1 59, a po splitowaniu zostaje tylko cewka od Customa, czyli mocniejsza. Ładniej brzmi na cleanie, również po odłączeniu cewki, a ogólnie brzmienie jest nieco cieplejsze i nie jazgocze tak bardzo w jesionie.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #9 23 Mar, 2013, 14:53:10 »
Stivo, jeśli będziesz się pozbywał mostowego w ciągu najbliższego tygodnia, to daj cynka, bo szukam czegoś ciekawego pod most, ale niekoniecznie ultra haj gejn

Posty połączone: 23 Mar, 2013, 14:54:54
A swoją drogą to gratuluję! Ja sprzedałem MM Petrucci i wymieniłem na japońskiego tele i to była decyzja życia. Teleka trzeba poznać i pobyć z nim, żeby poznać co w tej gicie siedzi, bo nie jest łatwa. Choć akurat ja mam set na singlach.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2013, 14:54:54 wysłana przez ciechoslovacja »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #10 24 Mar, 2013, 08:10:36 »
Stivo, jeśli będziesz się pozbywał mostowego w ciągu najbliższego tygodnia, to daj cynka, bo szukam czegoś ciekawego pod most, ale niekoniecznie ultra haj gejn

Staram się jak mogę by ich się nie pozbywać, jakby mi się nie udało dam znać.

A co do nagrywek, HB-103 nie brzmi tragicznie na tle SH-16, choć jakość tych nagrań nie powala ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: (NGD) Fender MiM Tele 2HB
« Odpowiedź #11 25 Mar, 2013, 09:38:59 »
No nie powala, robiłem to na szybko i na presetach zamiast na wtyczkach, po prostu akurat dysponowałem wolną chwilą na założenie pickupa i nagranie czegokolwiek, bardziej z ciekawości, bo nigdy takich bezpośrednich porównań nie robiłem. Przy najbliższej dobrej okazji postaram się nagrać coś przyzwoitego na przesterze.
A HB-103 jest zaskakująco  fajnym pickupem, nie wyczułem jakiejś wyraźnej różnicy klas między SD a DD.

Wracając do samej gitary, to jest mój pierwszy tele i za każdym razem jak go biorę do łapy przekonuję się, że jest to wiosło dla mnie. Miałem kiedyś zajawkę na fanaberie typu Gibson na P90, czy baryton, ale po przejściu efektu WOW w obu przypadkach zachwyt mijał. Z tym fenderem jest wręcz odwrotnie. Gdybym miał kupę kasy i miejsca w domu, to na pewno kolekcjonowałbym sobie skrajnie różne modele, ale jako kanapowiec bardzo cenię sobie uniwersalność telecastera na dwóch humbuckerach.
Suto wędlin kładź na chleb

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
14752 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
11 Odpowiedzi
7120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2011, 14:33:59
wysłana przez ciechoslovacja
20 Odpowiedzi
13250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2012, 12:12:11
wysłana przez Fred the Shred
15 Odpowiedzi
9446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2013, 09:31:13
wysłana przez pshemo
7 Odpowiedzi
7920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2013, 20:58:56
wysłana przez gizmi7