Autor Wątek: Wiecie co to? Opłaca się?  (Przeczytany 7793 razy)

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Wiecie co to? Opłaca się?
« 26 Paź, 2009, 23:23:57 »
Ostatnio trafiłem na okazje kupna siódemki zrobionej przez firmę emp meg (podobno to lutnik), problem w tym że właściciel zbytnio nie wiedział na czym gra, dlatego proszę o pomoc w identyfikacji i ewentualnie jakieś info. Aha, koleś chce ją opchnąć za 700 pln - opłaca się?

Foty tej szmaty:
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=458497154&albumID=1226569&imageID=14611208
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=458497154&albumID=1226569&imageID=14284676
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=458497154&albumID=1226569&imageID=14611156
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2009, 23:25:52 wysłana przez głuchy_zjeb »
ore ore na traktore

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #1 26 Paź, 2009, 23:31:18 »
Ta firma robiła niskonakładowe seryjne gitary chociaż na zamówienie też. Siódemki w życiu nie widziałem. Jeżeli ta siódemka nie ma żadnej szałowej elektroniki i jest takiej jakości jak gitary co miałem w łapie tej firmy to jest to warte maks 500zł, a może i maks 400zł.
Ale ograj ją sobie, a może jest fajna.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #2 26 Paź, 2009, 23:46:26 »
Miałem przez pare dni MEG'a kumpla z punkowego zespołu-obiecałem ją za browar ustawić. Próbowałem mu ją przywrócić do stanu używalności ale to się po prostu broniło przed strojeniem ;d O elektronice nie wspominam bo była tak pasywne że jej się chyba działać nie chciało.

Gitary te porównałbym do wczesnych mayo- są owiane totalną zagadką i właściwie nie wiadomo czy są tragczne, kiepskie czy może zdarzył się zajebisty model z drewna z 20 letniego pawlacza a'la wczesny gierek a nie, rocznego nie sezonowanego drewna z stołu z Ikei.

Ja bym olał
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2009, 23:52:48 wysłana przez lokibalboa »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #3 27 Paź, 2009, 01:24:18 »
Z tymi gitarami istotnie jest problem. Sam mam MEGa i jak na gitarę z tej półki spisuje się naprawdę konkretnie, choć ma swoje wady. Sęk w tym, że MEG robił strasznie nierówne instrumenty, tzn. byłem raz w warszawskim metrze i tam w muzyku był ten sam model, co ja miałem. Cena niższa, z ciekawości wziąłem ograć. Kompletnie co innego, nawet nie to, że nie ustawiona była, po prostu jakbym inną gitarę wziął do rąk.

Ja bym tego siedmiostrunowca ograł, bom ciekaw jak im to wyszło. Kiedyś na aukcji widziałem zieloną kopię MM Pietruchy ale szóstkę - ładnie wyglądała i kosztowała chyba 2000zł, tyle mogę powiedzieć.

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #4 27 Paź, 2009, 07:40:22 »
Ja użytkuje od czasu do czasu mega, co prawda bas (buzzaro), ale szczerze to nie mogę złego słowa o nim powiedzieć... nie podoba mi się jedynie gniazdo w zaczepie na pasek... :/ a generalnie to jak koledzy wyżej wspominali, ograć samemu ;)
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #5 27 Paź, 2009, 08:15:46 »
Aaaa i jesli ma stockowe pickupy, to od razu do wymiany - mialem kiedys MEGa i to byla zdecydowanie najslabsza czesc calosci. Z reszty bylem zadowolony, wiec rowniez sugeruje ograc :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #6 27 Paź, 2009, 09:19:21 »
Ja na Twoim miejscu to bym najpierw to ograł i jak Ci się spodoba to się potargował trochę z goście. A jak kupisz to od razu zmień te pupy bo to jakieś homo-nie wiadomo. Aha i wydaje mi się ,że korpus w tej gitarze wykonany jest z olchy ale nie jestem na 100 % pewien. ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #7 27 Paź, 2009, 10:53:00 »
@Glebogryzarka: Przeczytaj regulamin i zastosuj. Jak przeczytasz, będziesz wiedział.

żeby nie było totalnego offa. Moi kumple mieli jakieś megi różne. Mi się one nie podobały i raczej to średnia półka, ale brzmiało to całkiem. Niestety było to jakiś czas temu i nic więcej powiedzieć o tych wyrobach nie mogę.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #8 27 Paź, 2009, 14:07:29 »
Miałem ostatnio w łapach Hollow-Body tej firmy. Bardzo ładnie wykonana, brzmiała też przyzwoicie(w każdym razie głośna była na pewno 8) ). Tyle że to ponoć jakiś kastom z szopy był, więc nic dziwnego, że taka odpicowana.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #9 27 Paź, 2009, 16:21:03 »
Widzę z opinii innych że egzemplarz egzemplarzowi nie równy. W takim razie przekonaj się sam-może faktycznie upolujesz cudo ;)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #10 27 Paź, 2009, 18:16:40 »
Najlepiej najpierw poproś o speckę osprzętu (jeśli kolo ją zna) miałem w rękach mega takiego niskobudrzetowego i miał most, który przy mocniejszym nacisku prawej ręki do tłumienia ciął struny jak brzytwa, pikapy i maszynki seryjne wiadomo szit, więc dać 700 za deskę i wątpliwej jakości gryf o podstrunnicy i progach nie wspominając to chyba za dużo. Ale ograć musowo bo 7 setek to nie dwie;) 
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #11 27 Paź, 2009, 18:29:14 »
to i ja dorzuce 3 grosze. Gitarkę mega ma mój kumpel z kapeli. Grywałem na jego szmacie nieraz i po wymianie elektroniki na melina hellfire jest generalnie przyzwoitym wiosłem. Przetworniki oryginalne nie były tragiczne, pod gryfem nawet został bo na cleanach ładnie daje radę. Gitarka ma fajnie nisko struny nad gryfem. Jedynie palisander na gryfie wygląda jakoś średnio, ale to możliwe że kwestia zaniedbania lekkiego
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #12 27 Paź, 2009, 18:31:24 »
A skąd ten kolo w ogóle jest? Z Torunia?

Podsumowując - nie wiemy co to. Opłaca się ograć, bo możesz się pozytywnie zaskoczyć. Ja spodziewam się, że wiosło jest ogej, tylko pewnie pikapy do wymiany, co i tak jest dobrą opcją za te pieniądze.

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Wiecie co to? Opłaca się?
« Odpowiedź #13 06 Kwi, 2010, 18:38:46 »
wygląda identycznie
ore ore na traktore

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
10575 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2007, 16:25:07
wysłana przez Sebastian
4 Odpowiedzi
2517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2011, 23:15:51
wysłana przez Vlad The Vampire
7 Odpowiedzi
3828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 11:07:44
wysłana przez ciechoslovacja
7 Odpowiedzi
3139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2011, 22:17:15
wysłana przez Johnny
7 Odpowiedzi
2116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2012, 17:45:39
wysłana przez dromee