Autor Wątek: Peavey 5150 II (słabe brzmienie na rocznych lampach)  (Przeczytany 3820 razy)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Cześć.
Czy możliwe żeby około roczne lampy kwalifikowały się do wymiany? Mam JJ 6L6 na końcówce i wszystko wskazuje na to, że szlag je powoli trafia:
- brzmienie zamula (jakby dzwoni, ucięte skrajne pasma)
- wzmacniacz gra ciszej
- niebieskie świecenie lamp (choć dla 6L6 to i tak podobno normalne, nawet jak są dobre)

Może jakieś sugestie wykluczające to, że wina leży po stronie lamp? Bo nie chcę wydać 2 stów na kolejny komplet, a okaże się, że będzie dalej to samo.  :facepalm:

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ale wzbudza się, czy dzwoni ?
Jak brzmi matowo to może być źle ustawiony bias.
Choć jak mówisz, że gra ciszej to z kolei przypomina mi sprawę z moim 2205, który brzmiał jakoś tak kartonowo i się wzbudzał. Coś było z trafem wtedy.  Stawiałbym na to drugie jednak - zważywszy na punkt 1.
wearehelp.bandcamp. com

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Tylko, że standardowo ustawianie Biasu w tym wzmaku to porażka. Jakbyś nie kręcił będzie choojowo. Potrzebna jest lekka ingerencja w układ. Co do lamp mocy to wieść gminna niesie, że na rynek polski idzie chłam od JJ. Co za tym idzie - bańki po roku użytkowania mogą (ale wcale nie muszą!) się kwalifikować do wymiany. Ciężko coś powiedzieć na odległość.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ja mam od kilku miesięcy JJ. Piec używany jest kilka razy w tygodniu. Wydaje mi się, że grają sporo ciszej niż jak były świeże, ale ja też katuję piec zawsze na próbach :)
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2011, 08:48:03 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Rzecz stała się jakby "z dnia na dzień". Co do brzmienia to na prawdę trudno mi opisać - nie są to żadne wahania w głośności, wzbudzania czy skoki, brzmienie jest jakby mało klarowne/selektywne - góra charcząca, dół rozmyty. Ogólnie słabsza dynamika.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no bez jaj!
ja w swoim marshallu miałem Ruby EL34 dwudziestoletnie i cholery grały lepiej niż nówki EHX.
serio teraz robią taki crap?
i always go full retard

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja nie mam absolutnie nic do zarzucenia trwałości JJ, fakt, nie używałem od nich 6L6, ale ECC83S i EL84 trwałe są bardzo.

Sprawdź ustawienia biasu, opis brzmienia sugeruje, że może być ustawiony za wysoko.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
A nie trzasnela ktoras lampa preampu albo inwerter ? Nie mikrofonuje nic ?

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am

Sprawdź ustawienia biasu, opis brzmienia sugeruje, że może być ustawiony za wysoko.

Cud, panie, normalnie cud.
jebac master volume.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Punie bierz wzmaka pod pachę i pomykaj do fachowca bo równie dobrze ci się mogło coś rozlutować i nikt ci tego nie sprawdzi na odległość a i tak ktoś bedziesz  musiał to naprawić
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Ale wzbudza się, czy dzwoni ?
Jak brzmi matowo to może być źle ustawiony bias.
Choć jak mówisz, że gra ciszej to z kolei przypomina mi sprawę z moim 2205, który brzmiał jakoś tak kartonowo i się wzbudzał. Coś było z trafem wtedy.  Stawiałbym na to drugie jednak - zważywszy na punkt 1.

Każdy 5150/5150II ma źle ustawiony bias, dopóki się mu nie zrobi bias moda.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Próbowałem to wcześniej zasugerować, ale niestety nie słuchają :D

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Każdy 5150/5150II ma źle ustawiony bias, dopóki się mu nie zrobi bias moda.

 No pacz Pan, a na oryginalnym schemacie od 5150 II istnieje coś takiego jak potencjometr VR16 opisany jako BIAS POT...
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2011, 09:26:57 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Każdy 5150/5150II ma źle ustawiony bias, dopóki się mu nie zrobi bias moda.

 No pacz Pan, a na oryginalnym schemacie od 5150 II istnieje coś takiego jak potencjometr VR16 opisany jako BIAS POT...

Nom i co z tego? Zakres regulacji jest tak ograniczony, że i tak dobrze nie ustawisz.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Wepnij sie z jakims efektem (np. prostym przesterem) w RETURN ampa (skrec LEVEL na minimum zanim wlaczysz wzmak), ocen brzmienie i napisz co slyszysz.
   

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu

 
Nom i co z tego? Zakres regulacji jest tak ograniczony, że i tak dobrze nie ustawisz.

A no chyba, że tak...
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Wiem, że odsmażam kotlety (wybaczcie :-*), ale nie będę tworzył nowego wątku... :)

Krótko zwięźle i na temat - jakie są możliwe przyczyny takich trzasków (słychać w 16 sekundzie):

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Lampy śmocy w moim przypadku tak robiły jak były już na wyginięciu :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Albo lampy mocy się kończą albo kiepski styk w podstawkach - warto przeczyścić styki "Kontaktem" i ewentualnie poprawić,  jeśli się porozginały. 
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
12046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2013, 15:43:53
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
4916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 12:33:15
wysłana przez Pneumonia2
25 Odpowiedzi
13931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 21:14:32
wysłana przez daniel.iron
1 Odpowiedzi
1977 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2019, 10:54:02
wysłana przez Zomballo