Autor Wątek: [SNG] - PROsiak Gold alias Puchałkę ;)  (Przeczytany 5171 razy)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
[SNG] - PROsiak Gold alias Puchałkę ;)
« 06 Kwi, 2012, 21:54:37 »
Jak wiecie wczoraj udało mi się ożywić żółtą bliźniaczkę Jarkowego czerwonego PROsiaka. Wiesło jeszcze bez gałek, klapek, etc. ale już nakurwia i bardzo mię to cieszy. No dobra, zamiast szczelać textwallami pierdyknę tu linkiem i chuj:
http://skervesen.eu/gitary/84-puchalke
I próbeczka ofkors(jak przystało na każdy topic z cyklu Skervesen New Guitar)
http://skervesen.eu/images/vicol_music//thrash%20pig.mp3
No cóż, to dość niepozorne wiosełko bardzo mnie zaskoczyło. Jeszcze nie zdarzyło mi się grać na tak charakternym wieśle z machóniu, w dodatku ze stałym mostem i krótką menzurą. No ja pierdolę, jestem w ciężkim szoku. Pierwsza myśl po nastrojeniu i podłączeniu była: ''kurwa, jak to napierdala''. A zaraz potem ''ja pierdolę, ale to kurwi'' :D Kompletnie nie kumam o co w tym chodzi. Ogrywałem wiele wieseł z machóniu i broniły się tylko te z barytonową menzurą lub z klonowym gryfem. A tu zonk. Bezpośredniego porównania z Jarkowym PRO nie robiłem jeszcze. Z tego co pamiętam na sucho brzmiał podobnym środkowym pasmem, manualnie niemal identyczny, dźwięczność i sustain chyba podobne. A jednak coś jest w tym wieśle więcej. I nie wiem czy to kwestia innych pickupów, palisandrowej podstrunnicy, jaśniejszego koloru czy może mojego subiektywnego odczucia? No nie ukrywam, dopuszczam taką możliwość, że podświadomie jestem związany emocjonalnie z tym wiesłem. Od kiedy wkleiłem mu gryf ciężar opieki nad nim(szlifowanie, montaż, setup) spadł głównie na mnie. Na to wiosło nie było żadnego ciśnienia, bo powstawało jakby w międzyczasie pracy nad innymi ważniejszymi projektami. Powstawało bardzo długo i dość mozolnie, sprawiało sporo problemów ale dźwięk, wygoda i strojenie na progach rekompensują to wszystko. Jarek z pewnością dopisze resztę historii i podzieli się swoimi fotkami.
synkopy to guwno

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Nastała moda na nowe słowo - textwall :D. Men, to Prosiałkę raczej, nie Puchałkę. Wjejsło wygląda bardzo fajowo, chociaż nie do końca mi się kolor podoba. Próbka coś dziwnie brzmi tak w ogóle, jak to nagrywałeś?

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
No właśnie co do nazwy to z Commeliną mamy poważny dylemat. Z jednej strony jak PROsiak to Prosiałkę, z drugiej strony... Widział Ty kiedy żółtego prosiaka? :P No właśnie. Zresztą, nawet w tym kultowym-jak-chuj-komiksie Prosiałkę zwracał się do Puchałkę per ''Ty rzułty skurwysynu!!!'' :P W ogóle co Ty masz za dylematy? :P Skoro jest Ryba-Koń to może być Niedźwiedź-Świnia. :D :D :D

Próbkę tradycyjnie jebnąłem przez PODa. Nie skończyło się na tym oczywiście, bo korzystając z bogactwa vst pokusiłem się o silną saturację gdzie tylko się dało aby choć troszkę zbliżyć brzmienie do starych pierdzących dojebanych analogowych amatorskich gratów. :P Chciałem nawet dojebać szum taśmy ale poprzestałem na zwykłym ditheringu :P No i oczywiście różne tam efekciki. Ogólnie podczas nagrywki czułem się znów jak kindermetal podjarany Dżudasami i Exodusem nagrywający swoje wypociny na Kasprzaku przez dopalone Exarem radio Taraban :D :D :D

O perkę nawet nie pytaj, bo to robiona na szybko prymitywną metodą amatorszczyzna.

synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Powstawało bardzo długo i dość mozolnie, sprawiało sporo problemów ale dźwięk, wygoda i strojenie na progach rekompensują to wszystko. Jarek z pewnością dopisze resztę historii i podzieli się swoimi fotkami.

Foty bedą później niech się Vicol nacieszy ;) a wiesło to ma historię taką, ze miało być dla mojego syna. Pierwszy zapał gitarowego grajka opadł mu po miesiącu ( bo zeby grać, cza niestety ćwiczyć  :headache: ) to i mi opadło cisnienie i tyle. Na próbę kupiłem mu Flame LP III ( chyba III ) no i tak już pewnie zostanie.
Ta bedzie niebawem po świetach wystawiona do sprzedaży.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Dzięki.  ;)

Tak teraz paczę, że chyba żem do złego działa ten temat wrzucił. Śpioncy byłem i mi się ósemki, barytony i inne zlały w jedność. :D Proszę zatę Szanowne Grono Moderatorskie o przerzucenie tego tematu do właściwego działu. Z góry dzięki.
synkopy to guwno

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Fana prupka, początek jak jakiś nowy Mech.
Mówiłem na szałcie, że trasz powróci!!! :P
Paczki z głów!

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
To on gdzieś poszet? :o
synkopy to guwno

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
poszet do lou reeda ;D
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
wiesło to ma historię taką, ze miało być dla mojego syna

Adoptuj mnie...
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Omówimy to przy browcu ;)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Dobra, trochę się skompromituję ale chuj tam.  :P Próbka brzmienia samego wiosła sklepana w naprędce na podzie i słuchawkach:
http://dl.dropbox.com/u/61892808/Mocno%20ujebany%20PIG.mp3
Taki pitupitu bez sensu, wiem że kaszanię jak chuj ale co tam :P
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi, 2012, 21:46:01 wysłana przez Vicol »
synkopy to guwno

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
a czymu ja dopiero teraz sie zwiaduje o goldi Prosiaku? nieładnie kurwa mać :D
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Vicol - ćwiczę na chyba identycznym soundzie w słuchawkach ;D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
@Sylwek: Bo nie pytosz :D Zresztą, gdybyś właził regularnie na stronkę Skervesena to byś wiedział ;)
synkopy to guwno

Offline thesylwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • ==TMP==
dzisiaj wlazłem i zobaczyłem ;) pikna franca z niej jest :)
THESYLWA MUSIC PRODUCTION

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Tak teraz paczę, że chyba żem do złego działa ten temat wrzucił. Śpioncy byłem i mi się ósemki, barytony i inne zlały w jedność.
A ja tu kurwa drugą godzinę siedzę nad zdjęciami i struny liczę... Chrystepanie, a trzeba było od razu temat przeczytać!

:D

A do tematu: poza kształtem obrzydlistwo, markery jeszcze gorsze. Ale gra chyba ładnie ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nic sie kurfa nie znasz :P

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Wiem, wiem. Wszyscy mje to mówią ;)
Ale główka ładna - tyle powiem. Reszta jakby miała jednolity kolor zamiast topu to też by mje ujszła. A tak to cóż - gusta, guściki, trolololo :P

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ten kształt zdeformowanego peeresa mnie przeraża :P
ale wykonanie? rewelka, kolorek miodzio!
i coś co najbardziej mnie jara w skervesenach to ten headstock, coś pomiędzy prs a dean vendetta - boski!
tylko czemu temat jest w dziale 8strunówek?O_o
i always go full retard

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
ładniutka skubana, aż źle gitarę nazywać czymkolwiek związanym z tym przejebanie zjebanym komiksem

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
aż źle gitarę nazywać czymkolwiek związanym z tym przejebanie zjebanym komiksem



Posty połączone: 09 Kwi, 2012, 21:05:24
Dobra, to tera pokarzę jak siem puchałkęę sprawdzałkę w akcjęę. Drzemseszynę z PIGmeję:
2:27 - 3:13
http://dl.dropbox.com/u/61892808/PIGmej_Jam_14_Vicol.mp3
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2012, 21:05:24 wysłana przez Vicol »
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
11355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2009, 11:04:44
wysłana przez hmmtt
30 Odpowiedzi
16931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2010, 22:02:41
wysłana przez mhrok lama
17 Odpowiedzi
11735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2013, 09:55:41
wysłana przez Leswar