Autor Wątek: Problem ze wzmacniaczem Orange th30  (Przeczytany 3164 razy)

Offline burgen

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Problem ze wzmacniaczem Orange th30
« 11 Sty, 2012, 23:05:57 »
Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

A teraz do rzeczy. Mam problem ze wzmakiem Orange th30. Od ok miesiąca podczas grania zaczęły pojawiać się trzaski. Dużo częściej słychać je przy graniu niskich dźwięków, a gdy pokrętło tone na gitarze jest skręcone do 0 to w zasadzie słychać już tylko te trzaski. Przy graniu niektórych dźwięków po ok 1, 2 sekundach dźwięk gitary zmienia się w szum.

Trzaski pojawiają się też gdy wzmacniacz wpadnie w wibracje np. od dźwięku bębnów, czy po prostu gdy się w niego lekko puknie.

Wzmak kupiłem niecały rok temu, grałem na nim tylko na próbach raz w tygodniu, o lampy dbałem, żadne uszkodzenia mechaniczne też nie wchodzą w grę.

Zarówno gitara, paka, jak i kabel zasilający są sprawne, problem tkwi na 100% we wzmaku.

Znajomi mówią mi, że to prawdopodobnie lampy mocy, jednak chciałbym się upewnić, czy to na pewno wina lamp bo przy tak niewielkim użytkowaniu to raczej dziwne żeby po roku coś się z nimi stało. Poza tym wzmacniacz jest jeszcze na gwarancji, niestety gwarancja na lampy już się skończyła. Kupiłem go przez internet i wolałbym wiedzieć czy jest sens wydawać kasę na kuriera, żeby wysłać go do producenta, czy lepiej po prostu zmienić lampy.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Rozkręć trochę wzmak i zobacz czy wszystkie lampki świecą jednakowym światłem ( intensywność i kolor ).

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Lampy.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Jak na moje to też lampy. Miałem takie obawy i myślałem że to głośniki trzeszczą i że coś z paką ale po wymianie lamp wszystko się unormowało:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Niestety będą to lampy mocy, lub lampa pierwszego stopnia przedwzmacniacza. Zacznij od tego, że wyciągaj po kolei lampy przedwzmacniacza zaczynając od pierwszej i słuchaj czy coś się zmienia w szumie i trzaskach.  Oczywiście przy wyciąganiu wzmacniacz bezwzględnie wyłączony. W ten sposób wyeliminujesz problem z triodami :) Lamp mocy tak nie sprawdzaj ;)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Trzaski i szum... Ja bym stawiał na lampy preampu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
5903 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2012, 14:36:36
wysłana przez Michau
9 Odpowiedzi
5015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2013, 08:01:29
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
2104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2013, 13:08:57
wysłana przez Br-Owca
3 Odpowiedzi
1756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2015, 18:01:42
wysłana przez navarac
3 Odpowiedzi
2181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2017, 01:20:59
wysłana przez Error