Autor Wątek: Chroń uszy!  (Przeczytany 7339 razy)

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Chroń uszy!
« 17 Cze, 2011, 17:13:56 »
No własnie, jak chronicie swoje uszy?
wata? stopery woskowe z apteki za dwa zlote? sluchawki zamkniete, czy jakies stopery dostepne na rynku typu:
http://allegro.pl/zatyczki-stopery-musicsafe-pro-dla-muzykow-sprawdz-i1623132270.html

zastanawiam się czy warto zainwestowac w nie :) dotychczas uzywalem albo stoperow z apteki, albo sluchawek zamknietych i ani w jednych ani w drugich nie bylo mi komfortowo, jak jest z wami?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #1 17 Cze, 2011, 17:19:56 »
Pianka do uszu ;) Albo słuchawki do pracy przy samolotach odrzutowych. Perkusista - słuchawki do pracy przy maszynach ciężkich lub pianka.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #3 18 Cze, 2011, 15:52:24 »
W takim razie masz dobra akustyke tam gdzie grasz.
Ja w poprzednim zespole przez 3 lata bylem tylko wokalista i mialem w powazaniu taka ochrone. Dzis czuje skutki, nie ustajace szumy w uszach i inne pierdoly, ktorych juz sie chyba nie pozbedne.
Wiec ratuje to co mi pozostalo, najbardziej skuteczne sa te zamkniete sluchawki perkusyjne, ale prawie wycina cale pasmo mojej gitary, a wokalu to juz wogole swojego nie slysze, tylko siebie "w glowie".
Nie chcialbym wydac na tamte stopery 80zl i stwierdzic ze w sumie na jedno wyszlo, a do tego beda mi spadac czy cos.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #4 21 Cze, 2011, 00:10:30 »
W naszym zespole, na próbach stosują wszyscy poza perkusistą. Gubi się jakoś jak ma zatyczki- nie wnikamy. Moje odczucia po próbach Z i BEZ:
Na pewno po probie jestem mniej zmęczony, nie boli mnie głowa co często powoduje przebywanie w nadmiernym hałasie a i słuch po probie jest w normie. Jako że uszy przyzwyczajają się do hałasu to po próbach bez zatyczek jest na ogol jakieś 3/4godziny czegoś w rodzaju ogłuszenia. Przynajmniej ja tak mam.
W niczym nie przeszkadzają, mogą pomóc więc radze nie chojrakować i używać. Wszelkie wady i tak wyjdą na starość. Jednemu nic nie będzie a drugi może będzie głuchy ; )

PS: No i słabiej wszystko na próbach słychać w związku z czym można za symulować warunki słabej słyszalności scenicznej  ;D ;D

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #5 21 Cze, 2011, 15:55:22 »
W zatyczkach nie ma pierdolnięcia :(
wearehelp.bandcamp. com

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #6 23 Cze, 2011, 00:45:06 »
Z konieczności używam zatyczek z apteki, ale nie dlatego że za głośno gram, ale pałker ma 3 "czajny" i z 7 tależy więc jest hałas, tym bardziej że mocno po nich jedzie. Na koncercie wszystko mi jedno, liczy się chwila, że gramy tu i teraz.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 406
    • CTG TV
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #7 23 Cze, 2011, 01:27:54 »
Cytuj
W zatyczkach nie ma pierdolnięcia :(

Zakup dobre zatyczki, nie obcinające pasm i będziesz miał pierdolnięcie ;)
mniut i piah

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #8 23 Cze, 2011, 12:55:53 »
Cytuj
W zatyczkach nie ma pierdolnięcia :(

Zakup dobre zatyczki, nie obcinające pasm i będziesz miał pierdolnięcie ;)
to istnieja takie zatyczki, ktore rowno obcinaja wszystko bez nacisku na ktores konkretne pasmo?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #9 23 Cze, 2011, 15:04:25 »
Cytuj
W zatyczkach nie ma pierdolnięcia :(

Zakup dobre zatyczki, nie obcinające pasm i będziesz miał pierdolnięcie ;)
Dobre, czyli jakie? Gdzie? I za ile?


Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #11 23 Cze, 2011, 17:15:24 »
No po to zalozylem ten temat zeby wlasnie sie dowiedziec czy takie istnieja i przy okazji mi nie wypadna jak bede headbanging odprawiac ;p

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #12 23 Cze, 2011, 17:18:40 »
które lepsze?
a bo ja wiem, przeczytałem tyle co i Ty:)
a jak będą wypadac to na pałąku może jakieś ale douszne, kumpel mój chyba ma takie, ale w necie nie widzę.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #13 23 Cze, 2011, 17:38:18 »
a czemu koniecznie douszne?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #14 23 Cze, 2011, 19:55:53 »
domyślam się, że być może są lepiej spasowane do otworu w uszach niż nauszne, które mogą nierówno przylegać do Twoich uszu i obcinać pasmo.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #15 01 Lip, 2011, 12:40:49 »
Cytuj
zastanawiam się czy warto zainwestowac w nie :) dotychczas uzywalem albo stoperow z apteki, albo sluchawek zamknietych i ani w jednych ani w drugich nie bylo mi komfortowo, jak jest z wami?
ja nie stosuję.

Od roku gram codziennie przez ponad godziną na 6505 z post na 2/3  na próbach do 4,5 i nic się nie dzieje z moim słuchem. Potwierdziłem to naukowo. Gdy latałem po lekarzach aby zrobić badania do nowej roboty, miałem robioną audiometrię i wyszło mi, że ma dosłownie słuch absolutny, nie chodzi to o różnicę pomiędzy A, a A#.

Pogadamy za pare lat :D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #16 01 Lip, 2011, 13:18:12 »
A ja na salce sobie staje w takim miejscu żeby znaleźć miejsce "martwej ciszy" i jest git.
Racja jak dłużej się gra to człowiek zmęczony w huj - ale nie tylko przez decybele ale też przez wysiewy współziomków z kapeli + 40 stopni na salce w lecie + 99% wilgotności.
A generalnie lubię jak mi w uszach piszczy po graniu :)
Ale myślę że za góra 20 lat bez aparacika do ucha się nie obędzie :/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Chroń uszy!
« Odpowiedź #17 01 Lip, 2011, 15:52:19 »
Jak sylkis zauważył, jest już temat o zatyczkach: http://forum.sevenstring.pl/pickupy-dechy-gryfy-struny-i-akcesoria/stopery-do-uszu-na-proby/

Róbcie dalej burdel na forum, to na pewno coś potem znajdziecie.