Autor Wątek: Half stack do 5,5k  (Przeczytany 3693 razy)

Offline Cieki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Half stack do 5,5k
« 02 Sie, 2010, 02:51:52 »
Tak jak w temacie ;) Będę sie streszczal.

 Szukam czegos, co zlapie za jaja.. nie urwie, bo to niehumanitarne, a zlapie i będzie krecic :D
Jestem w USA, wyrabiam 80-90h tygodniowo, dwa miesiace roboty. Kasy będzie w brod i troche z tego chce przeznaczyc na half stack'a :)

 Pierwszy dylemat to sprzet z USA. Raczej chodzi mi o head'a. Jebniete przepisy nagle ograniczyly ilosc bagazu z trzech walizek ( 2x22kg plus podreczny) do podrecznego i jednej do 22kg. Wiec zabieranie sprzetu ze soba odpada. Wysylka.. troche za duzo pieprzenia sie, a mozliwosc uszkodzenia sprzetu mnie jakos odstrasza.

 Teraz konkrety. Alternatywny metal, z clean'u malo korzystam, aczkolwiek zdarza sie :) Wystarczy jakis dwukanalowiec, fajnie by było mieć korekte eq na kazdym osobno. Poluje na znanego 'urywacza' 5150. Oczywiście najlepiej by było tego z 'mala dwojeczka' :) Teraz na allegro siedzi ten z pierwszej serii, tylko.. nie wiem czy kupowac w ciemno. Szczególnie kiedy mnie nie ma w kraju. Zastanawialem sie tez nad czyms polskim. MG Fendmess/Raven aaalbo Bash Side MK4/Dorico. Basha nigdy nie slyszalem, a jestem z trojmiasta i daleko mi do wawy :? Tu z kolei odstraszaja mnie terminy wykonania :D Ale jeśli nie było by wyboru, to coz.
 Marshe.. nie wiem. Kojarza mi sie bardziej z 'oldie metalem'. Czytaj malo dolu. Miałem okazje grac koncert na half'ie JCM 900. Dopalilem to boss'em xt2 no i efekt 'nawet' mnie zadowolil. Szkopulem jest to 'nawet'.
Faktem jest, ze nie mialem okazji nim pokrecic, bo czas mnie gonil :D
Jesli sie myle, to prosze, wyprowadzcie mnie z bledu ;)
 
 Ulubione brzmienia to Machine Head, Bullet for My Valentine..(zjedzcie mnie/spalcie.. lubie ich) Mastodon i cos by sie jeszcze wygrzebalo :)

 Co do paczek to nie mam o nich pojecia. Jedyne co ogrywalem to mesa 2x12.. nie wiem jaka i Marsh 1960 AV.

Za brak polskich znakow przepraszam, ale pisze z telefonu.. :D

  Pozdrawiam wszystkich zjadaczy metalowego miecha;)
  :-*
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2010, 05:04:11 wysłana przez Cieki »
Szekter! Zuo \m/

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #1 02 Sie, 2010, 08:15:56 »
ja pierdole, macie 5,5 patyka i nie wiecie na co to wydać? ;)

kup se mese i pake mesy i bedzie git :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #2 02 Sie, 2010, 09:09:56 »
Albo 5150 i kolumnę ENGL na CV30. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #3 02 Sie, 2010, 11:49:00 »
Jak jesteś w USA to poluj na Mesę Dual/Triple Rectifier (chodzą po ok. 1000 USD za używkę, na eBayu jest sporo drożej), wyjmij lampy, zrób rysunek gdzie która była i pakuj je w podręczny, a wzmacniacz wysyłaj lotniczą jako uszkodzony, zapłacisz koło 100 USD za wysyłkę, nie słyszałem o tym żeby lotniczy komuś nie doszedł, różnie z tym bywa natomiast jeśli chodzi o drogę morską. Paczkę kupisz sobie tutaj.

godny polecenia jest również Peavey TripleX - ok 400-500 USD trafisz

rozejrzyj się za efektami Eventide, jest duuużo taniej niż u nas :)

Offline Cieki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #4 02 Sie, 2010, 14:17:19 »
TripleX ma drugi wioslarz.. wlasnie na paczce mesy 2x12 ;D No.. miecie :)

Za 5,5k w Polsce nie dorwe half'a Mesy. Chyba, ze czegos nie wiem ;)
A Mesy DR i TR.. musze sie zastanowic CZY chce Meske :)

A moze faktycznie zrobie tak jak b3ny mowisz ;D
Bo w kasie jednak jest roznica.
Musze sie tylko zorientowac jak tu stoje z wysylka :)
Szekter! Zuo \m/

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #5 02 Sie, 2010, 14:35:26 »
5150 i 2x12 Mesy.

Offline the faulter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #6 02 Sie, 2010, 15:19:02 »
a ja na przekór będę wspierał rodzimą produkcje a więc Bash Sidewinder a paczek fajnych jest sporo noisybox robi fajne więc też warto sprawdzić.(a jak masz siłę i miejsce to może i zamkniesz się w tej kasie z 412)
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2010, 15:22:03 wysłana przez the faulter »
www.myspace.com/thefaultpl SZUKAMY GITARZYSTY (ZIELONA GÓRA I OKOLICE) KONTAKT 668498825.

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #7 02 Sie, 2010, 16:20:57 »
Za 5,5k w Polsce nie dorwe half'a Mesy. Chyba, ze czegos nie wiem ;)

No nie dorwiesz, mało tego, za 5,5k kupisz sam head :) Dlatego proponuję zassać w USA głowę za ok. 1000 USD  dobrze pokombinować z transportem i masz za 3,5k PLN zawodowy wzmak, a jak wrócisz do kraju rozejrzysz się za paczunią jak pisze Faulter

popatrz np. na eBay, tam gdzie sprzedawca pisze Continental US only no exceptions, jankesy się nauczyły kombinować z cenami jak wysyłają za granicę i jakoś tak dziwnie wzmacniacze z wysyłką na cały świat bywają o 10-20% droższe :), rozejrzyj się w okolicznych sklepach, gdzie dość często stoją używki i drzyj sprzęt z USA póki masz okazję, zazdroszczę Ci chłopie że tam jesteś  :)

Offline Cieki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Half stack do 5,5k
« Odpowiedź #8 04 Sie, 2010, 06:19:33 »
Ouuu, dzieki za wszystko Panowie :D
W Polsce dorwalem 2x12 mesy, a w stanach walcze o 5150 II.
Jak tylko skompletuje to w mojej cieplutkiej chacie, postaram sie opisac jak to brzmi z Hellraiser'em C-1 na aktywach EMG :)
No i mam nadzieje, ze przesle zdjecia moich poskrecanych jaj :D
Szekter! Zuo \m/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
14496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Wrz, 2010, 22:49:31
wysłana przez Dexterek
8 Odpowiedzi
3283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2010, 12:13:57
wysłana przez PablosPortos
29 Odpowiedzi
11780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2011, 20:29:22
wysłana przez pawel1310