Autor Wątek: Polećcie mi jakis telefon z GPS  (Przeczytany 3796 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Polećcie mi jakis telefon z GPS
« 26 Lut, 2010, 21:31:29 »
Jako, ze moj stary dobry Samsung D500 zaczyna powoli padac, musze cos kupic. Podejscie do telefonu mam raczej konserwatywne, Samsung sluzyl mi ponad 5 lat i nie bylo potrzeby wymiany, ale padl mi aparat i dzieje sie cos z ekranem wiec nie ma wyjscia. Postanowilem, ze jak juz kupuje to moze by taki, ktory mi posluzy rowniez jako GPS w aucie.
Polecono mi Nokie 6210 Navigator, ale slyszalem, ze bateria szybko pada z racji tego, ze odbiornik GPS jest wbudowany. Podobno lepiej jest, gdy odbiornik mamy oddzielnie. Kumpel ma jakiegos HTC i wlasnie tak go uzywa.
Jesli chodzi o kase to tak ok. 500zl. i telefon moze byc uzywany. Mile widziane cos rozsuwanego :) Moge dolozyc ze dwie stowy, ale nie wiem czy jest sens.
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2010, 21:38:00 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Wujcio ma HTC Diamond - i wujco poleca!!! Tylko trzeba o niego dbać, to jest po prostu mini komputer. Jeśli Twój PC jest formatowany nie częściej niż 1/rok - to dasz radę.

U mnie w robocie się napatrzyli na mojego Diamencika i już trzech kierowników przeskoczyło na służbowe Diamond 2. Ale aż tak nie polecam.

Korzystam aktywnie i często z GPSa, np. na koncerty nas prowadzi. A programów i zastosowań - bez liku! Czytam na nim już którąś książkę, robię ręczne notatki, zapisuję głosowo pomysły na riffy, gram w szachy, sprawdzam pocztę przez wifi, używam jako licznika rowerowego, mam program, który przerabia fotki tak, że się babeczkom trzęsą cycki, jak poruszasz telefonem.

Tyle tytułem zachęty ;)
Paczki z głów!

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
HTC Diamond albo jakakolwiek Nokia na Symbianie (6220 classic - polecam, E63, E51, prawie wszystkie Nki sa warte uwagi) nie koniecznie z wbudowanym gpsem + Nokia LD-4W (btw. do kompa po blutu moza to polaczyc i nawigacja na laptopie jak sie patrzy - ten odbiornik lapie sygnal mega szybko i nawet w domu, dziala bardzo fajnie a kosztuje niewiele, robilem tak paru osobom) Choc HTC z Windowsem jest lepszym wyborem bo mozna mu wgrac Automape, Garmina, Tomtoma i co kto jeszcze wymysli. Na Nokii Garmin smiga bezproblemowo. Jak chcesz cos wiecej wiedziec - pytaj ;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Nokia N95. Mam i nie narzekam ;)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Oprócz ceny dałby radę HTC Touch Pro. Pierwsza wersja.
Ma GPSa wbudowanego, windę, wifi i można z nim robić trochę więcej niż z Diamondem.
GPS daje radę jak najbardziej i samochodem i piechotą w nowych miejscach. Przemyśl też, czy czasami wifi się nie przyda. A przydaje się strasznie.
Ogólnie polecam HTC, chociaż nie są to najtańsze zabawki...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
OK, Touch pro ma wejście na kartę pamięci i klawiaturę. Ale jest w chuj droższy, poza tym ma grubości 18mm, a mój diamencik 11mm i brak klawiatury, z której się i tak wcale nie korzysta. Zrobiłem research przed zakupem - to wiem ;)

Diamenta w bdb stanie można wyhaczyć na allego nawet za 500-coś zł, więc to żaden pijonc.
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Za Touch Pro trzeba dać z 200 więcej w rozsądnym stanie i dodatkowymi bajerami.
A z klawiatury się korzysta i to bardzo. Es to chwila a o mailu już nie wspomnę.
Fakt jest cegiełka, ale to właśnie lubię - nie muszę nosić pałki ani noża ;)

Wracając do windy, to chyba ją bardziej polecam. Po pierwsze aplikacje GPS, a po drugie cały szereg innych przydatnych pierdół jak media player i cały pakiet office :)
No i możliwość robienia prezentacji na rzutniku z koma przed bluetooth.
Przestawienie się na tego koma z czegokolwiek niebędącego HTC - co najmniej tydzień.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
ta aplikacja zajebiście działa na htc :D
http://www.1800pocketpc.com/2009/06/08/hdwobble-iwobble-iboob-for-htc-touch-hd-pre-release-version.html


Cytuj
Przestawienie się na tego koma z czegokolwiek niebędącego HTC - co najmniej tydzień

ale potem nie chce się już nigdy wracać do "tradycyjnego" telefonu!
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2010, 13:49:57 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Z nowych to nokia E52 jest ciekawa. Dodatkowo nokia udostępnia od niedawna nawigecje za darmo.
Ja mam N95 8GB i sobie chwalę. Przy normalnym użytkowaniu bateria trzyma 2-3 dni. GPS łapie mi w kilka sekund - ale to dlatego, ze używam A-GPS, jest w miarę dokładny jak na telefon :)
Dodatkowo wifi 8GB pamięci i sto tysięcy innych bajerów.
Telefon ma już prawie 2 lata, a wygląda nieźle, a nie obchodziłem się z nim jak z jajkiem, mam nadzieje, ze jeszcze z 2 lata bedzie mi służył.
Szczerze polecam ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2010, 14:14:49 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Nokia sucks :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Popatrz na Blackberry. W Polsce malo popularne a fajne telefony i w sumie nie takie drogie.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Skoro schodzimy na inne marki, to Blackberry jak najbardziej.
A z jeszcze tańszych są Eteny Glofiish.
W Polsce mało popularne i zaplecze techniczne takie se, ale to podstawa każdego Japońca :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Polecam Samsunga Omnia i900, jego mocne strony to właśnie GPS (z automapą szybko łapie fixa), Windows Mobile oraz możliwość zainstalowania emulatora playstation 1 Na allegro bez trudu znajdziesz używane za ok 500PLN. Sam go mam i sobie chwalę!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A ja Ci polecę jakikolwiek telefon z BlueToothem typu Nokia E51 + Moduł GPS. Dlaczego ?

Bo jak Ci się znudzi to sprzedaż komórkę, a moduł zawsze można podpiąć do innej komórki - ważne żeby puściła chociażby tomtoma 6 czy co tam kto lubi. A ja nie ? To do NETBOOKa, albo NoteBooka się nada.

Po za tym jak masz z abonamencie dostep stały do netu to każda nokia ma "Nokia Maps".

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
No ja zdecydowalem sie na Omnie po przeczytaniu roznych opinii. Dzieki jednak za wszelka pomoc.
Tonal gravity - moglbys mi jakos na privie wytlumaczyc o co chodzi z tym emulatorem? Chetnie sobie to sprawie.
wearehelp.bandcamp. com

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
ja od tygodnia cieszę się Samsungiem i5700 galaxy. nie wrzuciłem jeszcze aplikacji do gps'a i narazie korzystam z map googla, ale działa spoko. plusem jest system android i sporo aplikacji na niego.
minimum respect!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
Jak zobaczyłem ten filmik ot przypomniał mi się od razu Twój temat...

Przyznaj, że o coś takiego Ci chodziło :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Paczki z głów!