Autor Wątek: ENGL Straight, lampy końcówki mocy  (Przeczytany 3924 razy)

Offline pietras93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
ENGL Straight, lampy końcówki mocy
« 24 Sty, 2011, 18:31:54 »
Dobry  ;)
Zaraz stanę się posiadaczem komba ENGL Straight 100W, w którym spoczywają 4 EL34. Lampki są już blisko kresu swego żywota więc wypadałoby je wymienić. I tu moje pytanie, czy to muszą być EL34, czy może mogę włożyć tam np. 6l6gc bez zbędnego kombinowania?
Z elektroniki (jak i z grania :P) jestem lama, więc nie chciałbym czegoś zjebać, a znając swój talent mogę na przykład chassis rozerwać wylutowując coś  :D
Buziaczki

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Nie można tak poprostu bez żadnych modyfikacji podmienić EL34 na 6L6

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
punie polecam  :google:

pierwszy link http://www.engl-amps.com/manuals/e501-om.pdf na końcu 3 str

ed: najlepiej oddaj komuś kto się zna i nie bedziesz kombinował :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline pietras93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
gkoz - 6l6 to był tylko przykład; BTW czego można użyć jako zamiennika el34?
Drevniak - dzięki, teraz tylko znaleźć lampy spełniające 'special selection criteria' ;]

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ziom nie stresuj sie tak, kupujesz kwartet lamp i/albo wzmak ma auto bias albo robisz bias moda sam nie jestem specjalistą i swojego wzmaka serwisuję u ludzi którzy to robia i sie znają. Polecam ci sovteki i svietlany.
 Co do 6l6 i el34 to proponuje pożyczyć od kogoś 6l6 i od kogoś innego el34 będziesz wiedział wtedy co ci bardziej pasuje
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
z tego co się orientuje, to niema bezpośrednich zamienników za EL34, ale rzeczywiście, żeby zrobić biasmoda nie trzeba być specjalistą i wystarczy trochę chęci, ew kogoś kto wytłumaczy jak to zrobić i już możesz żonglować między różnymi lampami

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie sraj do ucha gkoz.

Zanieś do specjalisty - jeżeli były EL34 to wpierw takie tam wrzuć, dopiero jak Ci nie spasuje coś w ich grze to się baw dalej. Nie próbuj tego robić sam, szczególnie jeżeli się nie znasz bo możesz skrócić żywotność lamp i będzie po wszystkim - portfel tego pewnie nie wytrzyma tak od hop siup.

Też Ci polecam Svetlany, Sovteki, a z tańszych Electro Harmonixy. Bierzesz dobraną kwadrę (4) i tyle :) EL34 wcale nie grają źle, grają inaczej, ale nie oznacza to, że źle, bardziej pazurowo, dynamiczniej. Mułu to zawsze jest pod dostatkiem pod pokrętłem Bass ;)

A z tym "special criteria" to u Engla (ale chyba niestety nie w polsce) można kupić wszelkie części do ich wzmachów i paczek, w tym lampy czy głośniki. W polandii po prostu poszukaj EL34 i przebiasuj wzmach jeżeli nie ma autobiasu. I sprawdź dobrze którą masz wersję bo widzę, że były i na 6l6 i na el34 :

V6 - V9: 6L6GC matched set in the first version (single plate supply).
V6 - V9: EL34 matched set, in the second version (dual plate supply).

To że masz EL34 nie znaczy, że kiedyś były tak El34, chyba, że masz jeszcze oryginały
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 23:39:14 wysłana przez Vertigo »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
22282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2011, 22:48:45
wysłana przez zibisound
3 Odpowiedzi
2048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 18:49:16
wysłana przez harry_manback
8 Odpowiedzi
4128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2011, 13:21:38
wysłana przez Vertigo
3 Odpowiedzi
2301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 13:58:28
wysłana przez g-zs
4 Odpowiedzi
1489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2014, 12:13:42
wysłana przez Przychlast