Autor Wątek: Marshall MG4 100HDFX/Valvestate 8100  (Przeczytany 3305 razy)

Offline maupa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Marshall MG4 100HDFX/Valvestate 8100
« 26 Sty, 2010, 22:08:34 »
Hey!

Na wstępie się przywitam, jako nowy użytkownik forum sevenstring ;)

A teraz nie owijając w bawełnę od razu do sedna sprawy:

Noszę się z zamiarem kupienia combo, ew. heada+kolumienki, do grania małych koncertów (+próby, oczywiście). Moja kapela i ja gramy, hmmm, ciężko powiedzieć, co to dokładnie jest; najbliżej chyba będzie, jak powiem, że to post rock. I tutaj pojawia się właśnie ten mój mały problem: korzystam z gitarki schectera (mam zamiar wymienić elektronikę na DiMarzio D Activator 7 w niedalekiej przyszłości), oraz z multi-efektu bossa GT-8. Przede wszystkim zależy mi na klarownym przesterze, gdzie każdy dźwięk w akordzie będzie w miarę możliwości czysty i przejrzysty, ale jednak z tym "pazurkiem". Czytałem wiele opinii na temat Marshalli, jedne wychwalają ten sprzęt pod niebiosa, drugie natomiast lokują tenże sprzęt gdzieś przy błocie, albo nawet jeszcze głębiej.
Niestety, moje możliwości finansowe są ograniczone (obawiam się, że na sprzęt będę musiał wziąć kredyt; ale to już moje zmartwienie), dlatego też szukam czegoś, co będzie w miarę tanie, ale też i dobre. W trakcie moich poszukiwań natknąłem się na ciekawe wg mnie połączenie, jakim jest head Marshalla (Valvestate 8100 albo MG 4 100 HDFX) oraz kolumienka gitarowa (również ze stajni Marshalla). I teraz pozostaje pytanie, co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Adam.
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2010, 10:16:05 wysłana przez maupa »

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Pytanie dot. sprzętu.
« Odpowiedź #1 26 Sty, 2010, 22:21:45 »
Jak bym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma głowami to wybrał bym Valvstate, bo seria MG to najgorszy wypust Marshalla.
Ale czy nie lepiej dopłacić i kupić jakieś lampowe combo ew. Orange Tiny terror ?
Możesz pogadać z Nikt'em o TT bo był on kiedyś w posiadaniu owego wzmaka i łączył go z paką Marszczala.
Pozdro !
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Pytanie dot. sprzętu.
« Odpowiedź #2 26 Sty, 2010, 23:48:24 »
Jak grałem parę razy na headzie Marszala MG z dedykowaną paką w sali to to naprawdę dawało radę, nie było to Soldano, ale bez kitu niegłupie rzeczy można było ukręcić jak na taką półkę. I mówię to jako lampowy ortodoks :)
No i standardowo: dopóki nie ograsz, nie będziesz wiedział czy TOBIE to podpasuje.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline maupa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Pytanie dot. sprzętu.
« Odpowiedź #3 26 Sty, 2010, 23:51:03 »
No właśnie mam taki plan, żeby się zerwać z pracy na jakiś weekend, pojechać do rodzinnego miasta, i tam w RNR'u ograć ten sprzęt. Oczywiście, z moją gitarką ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Pytanie dot. sprzętu.
« Odpowiedź #4 26 Sty, 2010, 23:54:08 »
ale jak kolega używa multiefektu, to pewnie brzmienia czerpie z niego, więc może wystarczy kupić końcówkę mocy?

Offline maupa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Pytanie dot. sprzętu.
« Odpowiedź #5 27 Sty, 2010, 00:19:21 »
Sprawa wygląda tak, że ostatnio bawiłem się dosyć poważnie moim efektem, i rezultat najbliższy, do tego, co chcę osiągnąć, wyszedł poprzez połączenie brzmienia z efektu jak i z pieca (niestety piec jest troszku badziewny, dlatego chcę go zmienić, rzecz oczywista).

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Witamy na forum.
Zapoznaj się dokładnie z regulaminem i zmień temat:

Cytat: Regulamin
6. Tytuł tematu powinien być sformułowany zwięźle i być związany z przeznaczeniem działu, na którym się znajduje. Tytuł tematu musi bezpośrednio określać treść informacji jakie zawiera. Tytuły wątków w stylu "help!!!", czy "co wy na to?", będą traktowane punktem 2. regulaminu.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
13802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2008, 17:06:36
wysłana przez Tadeo
0 Odpowiedzi
4818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 22:45:24
wysłana przez sylkis
7 Odpowiedzi
2838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2010, 08:22:17
wysłana przez Zomballo
21 Odpowiedzi
11334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2012, 23:10:21
wysłana przez sylkis
6 Odpowiedzi
3289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2012, 19:56:01
wysłana przez Zbir