Autor Wątek: Brumienie na kaczce.  (Przeczytany 5433 razy)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Brumienie na kaczce.
« 31 Mar, 2009, 20:58:44 »
No właśnie od jakiegoś czasu mam mega problem, którego nie mogę rozwiązać. Otóż przy podłączonej kaczce (obojętnie jakiej - sprawdzałem już trzy) na kanale lead przy ściszaniu potencjometrem słychać mocne brumienie. Przy połączeniu gitara-head czegoś takiego nie ma. Kakę zasilałem bateriami i różnej maści zasilaczami stabilizowanymi (ostatnio to Yankee PS-1). Jeżeli kaka jest wpięta w pętlę to dolegliwości tych nie słychać, ale wiadomo jak to choojowo brzmi. I teraz NAJWAŻNIEJSZE: przy EMG tego cholera nie ma, a jak wrzucam w wiosło jakiegoś pasywa to się znowu zaczyna. Ktoś mnie oświeci o co kaman?
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2009, 07:37:09 wysłana przez maślak »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #1 31 Mar, 2009, 21:04:51 »
może kabel  ::) ... bo gdy wpinasz kake to naturalnie potrzebujesz 1go więcej, który może być zjebany, chujow etc
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #2 31 Mar, 2009, 21:17:05 »
Mam 4 kable Die Hard, na wszystkich tak samo.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #3 31 Mar, 2009, 21:46:17 »
hehe :) miałam identyczną historię i po milionach kombinacji okazało się że mam polaryzowane kable ,o czym oczywiście nie wiedziałam ( Blondynka :)) , jeden z kabli miał zamienione bieguny , czyli przepływ sygnału w jednym z kabli był odwrotny do wskazywanego przez strzałeczkę kierunku polaryzacji , kabel był spartolony fabrycznie , ostatecznie wpadł na to mój genialny Mąż że obojętnie jak nie zmieniałam kabli miejscami i tak jeden i ten sam kabel kaszanił wszystko , może w Twoim przypadku jest podobnie . Pozdrawiam. 
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #4 31 Mar, 2009, 21:54:00 »
Co prawda mam kable kierunkowe,ale sprawdzałem już różne rodzaje połączeń. Bezskutecznie :/
Cholera chyba se kupię kabel Klotza i poskładam, może coś pomoże.
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2009, 21:56:50 wysłana przez maślak »

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #5 31 Mar, 2009, 21:56:39 »
Tak na marginesie to kaczka zawsze będzie dawać jakieś brumy , Nie dzieje się tak przy aktywnej elektronice dlatego że przy pasywnej gdzie mamy kilka tysięcy zwoji na przetworniku ( cewce ), aktywna ma ich kilkaset ( Teoretycznie , bo nie liczyłam :)) , dlatego żeby cokolwiek usłyszeć zasilamy cały układ baterią 9V , jeśli ją odłączysz nie usłyszysz aktywnego przetwornika , chyba że wsadzisz głowę do głośnika :) W każdym bądź razie z moich doświadczeń tak właśnie by wynikało ... mogę się mylić , ale historia jest dość podobna ... Mam nadzieję że na coś się przydałam :) Pozdrawiam.
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #6 31 Mar, 2009, 22:01:06 »
Tutaj piszesz o podstawowych zależnościach sprzętowych, o których raczej wszyscy obywatele geje tego forum wiedzą. Jednakże to żadna z rzeczy, które opisujesz. Thx za wypowiedź.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #7 31 Mar, 2009, 22:08:43 »
Sorry , Blondynki tak mają :) Dlaczego wszyscy użytkownicy forum to geje ?? Co znaczy zwrot IMO ??
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #8 31 Mar, 2009, 22:16:01 »
In My Opinion - moim zdaniem

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #9 31 Mar, 2009, 22:30:31 »
Dziękuję Panie Maślaku :)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #10 31 Mar, 2009, 22:42:40 »
Ziąą, bardzo Cię proszę - nazwij jakoś normalnie ten wątek...

Spoiler

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #11 01 Kwi, 2009, 00:03:22 »
Dziunia - sorka ale Twój wywód dotyczący różnicy miedzy aktynymi a pasywnymi przetwornikami jest z gruntu i  dokładnie w całości fałszywy. Wszystkie podane informacje są nieprawdziwe.
Pozdrawiam

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #12 01 Kwi, 2009, 00:52:12 »
Jak masz wyłączoną kaczkę to też brumi?
mniut i piah

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Problemos potrzebna pomoc
« Odpowiedź #13 01 Kwi, 2009, 07:33:29 »
TAK

Ziąą, bardzo Cię proszę - nazwij jakoś normalnie ten wątek...

Spoiler

Specjalnie tak nazwałem, żeby przyciągnął uwagę ;)

PANOWIE MACIE JESZCZE JAKIEŚ POMYSŁY ?
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2009, 07:43:06 wysłana przez maślak »

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Brumienie na kaczce.
« Odpowiedź #14 01 Kwi, 2009, 09:34:57 »
Wywód odnośnie różnicy pomiędzy elektroniką pasywną i aktywną wyłożył mi pewien Pan Serwisant , ja prawdę mówiąc nie znam się na tym , ale jeśli już Pan Merlin był tak miły i zwrócił mi uwagę , to czekam na konkrety , bo stwierdzenie że wszystko co napisałam jest nieprawdą to troszkę za mało , dyskusja powinna być merytoryczna . Sorry za Offtopic .Pozdrawiam;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
Odp: Brumienie na kaczce.
« Odpowiedź #15 02 Kwi, 2009, 00:29:43 »
1. Przetworniki aktywne wcale nie mają innych uzwojeń niż pasywne. Wręcz przeciwnie. Większośc aktywnych przetworników ma uzwojenia identyczne z pasywnymi.
2. Przetwornik aktywny po odłączeniu zasilania nie gra dlatego, że przestaje działać preamp a nie dlatego, że ma słabe uzwojenie.
3. Pan serwisant mylił się.

W sprawie kaczki - wygląda na to, że te kaczki dobrze współpracują z gitarami których układy mają niską impedancję (aktywne przetworniki) a źle z gitarami których układy mają wysoką impedancję (przetworniki pasywne). Wygląda na to, że kręcąc potencjometrem volume dostrajasz się do jakiegoś zakłócenia. W zależności od natężenia problemu można to olać albo zmienić miejsce grania albo zmienić potencjometr na taki o innej rezystancji. Nie wiem czy to pomoże ale próby niczym nie grożą.
Pozdrawiam

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Brumienie na kaczce.
« Odpowiedź #16 02 Kwi, 2009, 07:51:35 »
Zgadzam się w całej rozciągłości , poinformowałam się i rzeczywiście chodzi tylko o wbudowany preamp , uzwojenie jest takie samo , żadnych cudów na kiju , swoją drogą dobrze jest czasem dowlalić :) przynajmniej znajdą się ludzie którzy wyprowadzą z błędu . Dzięki Panie Maślaku:)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Brumienie na kaczce.
« Odpowiedź #17 08 Kwi, 2009, 08:02:53 »
Dobra poradziłem sobie. Przyczyną tego brumienia było uziemienie, a raczej jego brak. Zrobiłem zerowanie w gniazdku i wszystkie wypisane objawy ustąpiły. Ciekawi mnie tylko jedna sprawa. Dlaczego brumiało tylko po podłączeniu kaczuchy? Eeee cholera nieważne, wszystko teraz gra jak należy :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2013, 10:21:39
wysłana przez Coby Dick
5 Odpowiedzi
1815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2020, 20:58:40
wysłana przez Majk