Autor Wątek: [NGD] V-ka do metalu  (Przeczytany 2862 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
[NGD] V-ka do metalu
« 11 Sty, 2018, 08:07:10 »
Po wielu godzinach dumania i wyszukiwania w końcu jest. Nie Jackson, nie LTD ale mało popoularny Fernandes Vortex Elite. Lekki, nawet nie leci na główkę za bardzo. Brzmi mocno a floyd w porządku, stabilny bo o to się najbardziej obawiałem. Wajchowanie z sustainerem w trybie harmocnic bajeczka. Slayerowe bajery wychodzą jak ta lala. Wiesło przyjechało z Hiszpanii. Stan bardzo dobry poza dość konkretnie ujebanym rogiem. Może ktoś poradzi jak to ładnie zamaskować? No i cały czas kejsa szukam jakby ktoś coś...





Specka za strony Fernandesa:
Body: Mahogany
Neck: Mahogany, Neck Through
Fingerboard: Ebony, 25 1/2" Scale,
24 Jumbo Frets, 14" Radius, Abalone Diamond Shape Inlays
Nut: Locking 1 5/8"
Tuning Gears: Die Cast
Bridge: Floyd Rose Licensed Tremolo
Features: FERNANDES SUSTAINER SYSTEM
Controls: 3-Way Toggle Switch, SUSTAINER ON/OFF
& Mode Switches, 1 Volume, 1 Tone
Pickups: Neck : SUSTAINER, Bridge : EMG-81

Zomballo

  • Gość
Odp: [NGD] V-ka do metalu
« Odpowiedź #1 11 Sty, 2018, 08:15:20 »
Fajoska! Finisz prawdopodobnie polyurethane więc prawie każda zaprawka samochodowa się nada. Po wyschnięciu da się wypolerować itp. Jak nie czujesz się na siłach oddaj lutnikowi.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: [NGD] V-ka do metalu
« Odpowiedź #2 11 Sty, 2018, 11:00:48 »
Przezajebiste są te Vortexy! Ogólnie nigdy nie mogłem się nadziwić dlaczego Fernandes jest u nas tak niepopularną marką..

Z czystej ciekawości co Cię podkusiło akurat na ten egzemplarz a nie coś popularniejszego?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: [NGD] V-ka do metalu
« Odpowiedź #3 11 Sty, 2018, 11:25:54 »
@nikt
Miałem kiedyś Vortexa deluxe, ale nie pasował mi bo nie lubię grać na TOM-ach. Wtedy kupiłem go bo bardzo mi się spodobał kształt. Potem poszedł gdzieś do ludzi a mnie po jakimś czasie znowu zachciało się V-ki. Macałem różne sztuki ale w końcu wróciłem do Vortexa bo z V-ek jest dla mnie najfajniejszy z wyglądu:-). Poza tym to bardzo dobrze wykonany sprzęt, ma sustainera, czyli dla mnie coś nowego, no i w ogóle... czad:-). Ideałem byłaby wersja Urban Camo ale biała tez fajnie się prezentuje. Wiem, że jakby mi się go zachciało sprzedać to będę się z nim woził nie wiadomo ile ale dla mnie warto było bo to super sprzęt no i nie wszyscy muszą mieć Jacksony (chociaż sam byłem blisko zakupu KV5). W ogóle nie wiem jak Fernandes funkcjonuje, będąc podobno największym producentem gitar w Japonii. Strona nie aktualizowana od 2012 roku gdzieniegdzie dostępne pojedyncze egzemplarze do zakupu. MOże wszystko idzie na rynek japoński? Nie wiem, ale wiem że Vortex to świetna gitara (za niezasłużenie psie pieniądze).

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: [NGD] V-ka do metalu
« Odpowiedź #4 11 Sty, 2018, 11:51:15 »
Zawsze śliniłem się na Vertigo Custom Riggs signature. Dla mnie wygląda jak potwór do burzenia murów.

Gdzie ten Vortex był robiony?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: [NGD] V-ka do metalu
« Odpowiedź #5 11 Sty, 2018, 12:08:14 »
Korea
Rocznika nie pamiętam. Sprawdzę może po numerze fabrycznym.

Więcej zdjęć


https://photos.app.goo.gl/f7s2yIUeBsZXbB762
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2018, 16:52:08 wysłana przez rafalek »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] V-ka do metalu
« Odpowiedź #6 11 Sty, 2018, 18:32:54 »
Zawsze śliniłem się na Vertigo Custom Riggs signature. Dla mnie wygląda jak potwór do burzenia murów.



Ty na poważnie z tym plackiem? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: [NGD] V-ka do metalu
« Odpowiedź #7 11 Sty, 2018, 18:58:16 »
Tak. I Schecter Tommyego Lee też mi robi ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
15626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2010, 21:31:12
wysłana przez Maciek
8 Odpowiedzi
7200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 16:06:04
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
7268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2013, 18:26:15
wysłana przez Yony
53 Odpowiedzi
10495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005
12 Odpowiedzi
2288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2023, 17:19:08
wysłana przez SolarisP