Autor Wątek: Wzmacniacz? multiefekt? Czy soft ?  (Przeczytany 2076 razy)

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Wzmacniacz? multiefekt? Czy soft ?
« 19 Lut, 2017, 15:29:26 »
Witam wszystkich
Chciałbym prosić o pomoc, opinię bardziej doświadczonych w posiadanym sprzęcie osób, co najlepiej się sprawdza do cichego grania w mieszkaniu. Konkretniej pytam o wasze doświadczenia, co mieliście na co zamieniliście co sprawiało frajdę a co było stratą kasy.
Nie gram koncertów, ale chcę mieć radochę z grania w domu na gitarze elektrycznej.
Myślę że maksymalnie mógłbym wydać 3k no może z hakiem
Zdaję sobie sprawę że takich tematów już było trochę ale z roku na rok przybywa zabawek w każdej z kategorii z tematu więc może warto zapytać ponownie
Miałem/mam: Yamaha THR10, Line 6 Pod HD na monitorach, soft BIAS. S-Gear
Doradzicie coś?

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Na Twoim miejscu kombinowałbym tak. Sprzedać tą yamahe. Kupić jakiś mał lampowy head( polecałbym Mg. Fajne używki można kupić za śmieszne pieniądze) do tego kolumne 112 lub 212(hesu,buzzaro, mg). Wpinasz do takiego zestawu poda swojego i masz bardzo przyzwoite brzmienie jesli chodzi o warunki domowe. Sprzedając yamahe powinieneś się zmieścić w 3500 zł.

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Ale jak to? mam PODa w pętle lampy wpiąć ? Omijać lampowy preamp? To po co lampa ?
Yamaha THR ma ciut lepsze symulacje niż POD HD więc nie wiem

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Ano po to lampa żebyś miał bardziej żywy dzwięk, wrażliwy na artykulacje itd. Najlepiej idz do jakiegoś sklepu i ograj wzmacniacz lampowy to sam zobaczysz różnicę. Jeśli chodzi o przester to używam tylko tego z pieca. Natomiast co do czystych to fajnie jest je podbarwić efektami z poda. Ogólnie to wzmacniacz lampowy daje Ci podstawowe dobre brzmienie które następnie możesz modulować podem jak chcesz a to jak go wepniesz to już inna kwestia.

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
hmm ciekawa opcja. A powiedz używając przesteru z lampy na 1W gada to w miarę cicho a nie traci na brzmieniu?
Masz opcję paczki 1x12 czy 2x12? i czy próbowałeś efekty nagrywać mikrofonem?

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Ja bym lekko zmodyfikował poradę @vastio Mianowicie do tego POD HD dokupił lampową końcówkę mocy (np. rzeczonej tu firmy MG, które mają opcję redukcji mocy) oraz kolumnę w wersji 112 jeśli mieszkasz w bloku i nie masz zbyt dużo miejsca na gitarowe graty albo 212 jeśli masz własny dom i nie ma problemów z głośniejszym graniem oraz miejscem.

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Widzę że dalej Line 6 HD polecany jako punkt wyjścia.
A miałem pytać co myślicie o nadchodzącym Helix Native czyli wersji plug-in następcy POD HD
Tyle że to dalej granie na szerokopasmowych głośnikach

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Widzę że dalej Line 6 HD polecany jako punkt wyjścia.
A miałem pytać co myślicie o nadchodzącym Helix Native czyli wersji plug-in następcy POD HD
Tyle że to dalej granie na szerokopasmowych głośnikach

Jak jesteś świadomym i wrażliwym na estetykę dźwięku muzykiem to wiesz dobrze, że lampa to jedyna opcja dla gitarzysty elektrycznego. Jeśli rozważasz cyfrę to nie wiesz do końca czego chcesz. :D

Ergo - ja do plumkania w domku wybieram lampę. Nawet na domowych głośnościach brzmi super. Wedle preferencji barwowych jakiś głośnik 50-70 Watt w 112 i styka. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline greor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
No właśnie po latach grania na cyfrze chciałbym odmiany a tu pierwsze propozycje znów POD :)
Żywy wzmacniacz lampowy  kusi jako coś nowego, dla mnie nieznanego
Ale też nie wiem czego się spodziewać i jak z tą głośnością jest naprawdę.
Tak patrząc na końcówki mocy trafiłem na Power Engine 60 od Tech 21
Z ich preampami Fly Rig też chyba ciekawa opcja.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2514 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2008, 10:31:36
wysłana przez lord_awesomeguy
Multiefekt

Zaczęty przez Greg_K Efekty

9 Odpowiedzi
6043 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2009, 22:24:06
wysłana przez fireboy
Apple i darmowy soft (?)

Zaczęty przez Grzgrz « 1 2 » Software

25 Odpowiedzi
8737 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 21:28:54
wysłana przez Grzgrz
2 Odpowiedzi
2473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2014, 15:32:04
wysłana przez rusiu
7 Odpowiedzi
5550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2016, 21:45:33
wysłana przez Zomballo