Autor Wątek: Jackson SLSMG czy Charvel San Dimas  (Przeczytany 7673 razy)

Offline ker1al

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Jackson SLSMG czy Charvel San Dimas
« 02 Wrz, 2016, 08:40:37 »
Cześć!

Na wstępie witam wszystkich użytkowników :)

Mam dylemat - szukałem dobrej szóstki do 2500zł. Ze wszystkich propozycji do tej pory wyróżniły się dwa japońskie wiosła: Charvel San Dimas i Jackson SLSMG.

Ma to być przez dłuższy czas moja jedyna gitara, stąd moja wątpliwość co do Charvela - szczerze mówiąc nie mam ciśnienia na Floyda, zwłaszcza ze względu na upierdliwą dla mnie zmianę strun.

Szukam patyka w miarę uniwersalnego, ale raczej mocno nastawionego na przestery. Ma być mocno, z gruzem i mocą.

Jackson:
- wersja w czarnym macie, trochę już wyślizgana. Tutaj chyba nie ma problemu z przywróceniem matu na gryfie za pomocą jakiegoś bardzo drobnego papieru ściernego?
- oczywiście hardtail, co jest dla mnie sporym plusem
- bezproblemowy dostęp do regulacji gryfu
- świetne dojście do wysokich pozycji

z wad jacka widzę tylko pickupy- EMG 81/60. Ale to być może pójdzie do zmiany, przekonam się jak ogram. Nieblokowane klucze przeżyję. Minusem jest też strona wizualna: Duży odprysk lakieru na główce. Charvel raczej po mniejszych przejściach.

Charvel:
- świetny, wykończony olejem gryf. Trochę grubszy niż Jacksonie ale to dla mnie jest raczej plusem
- pickupy: Dimebucker i 59. Bardziej uniwersalne i nie trzeba pamiętać o bateryjce

Z wad zdecydowanie dojście do regulacji pręta. Trzeba odkręcać gryf. Klucze wymienione na Gotoha. No i ten nieszczęsny Floyd- jeśli padłoby na Charvela to zamontowałbym też D-Tuna. Dojście do wysokich pozycji na gryfie mniej przyjemne niż w Jacku.

Liczę na wasze opinie, wiosła będę ogrywał w przyszłym tygodniu.


Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 837
Myślę, że jak ograsz to sam zdecydujesz

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Z gitarami jest podobnie jak z kobietami. Jak nie obmacasz, nie będziesz wiedział, która Ci lepiej przypadnie do gustu. Od siebie dodam tylko, że masz na forum opcję kupię i może któryś z użyszkodników będzie miał ciekawą 6-tkę dla Ciebie.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 316
Za tydzień jak wrócę z wakacji będę sprzedawał swojego Ibaneza RG680CM MiJ (forumowe pochodzenie) - pickupy wymienione na DiMarzio poza singlem - cena 2 tyś zł. Polecam - wiosło rzadko spotykane - produkowane wyłącznie na rynek japoński. Miałem San Dimasa MiJ i moim zdaniem ten Ibek w niczym mu nie ustępuje.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Z fajnych, ergonomicznych superstratów do 2,5k polecam jeszcze rzucić okiem na Horizony od LTD - może akurat ktoś jakiegoś sprzedaje. IMO mają jedne z najbardziej ergonomicznych gryfów z "nowoczesnych" gitar.

Offline ker1al

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Skibodeptak akurat ten Charvel jest jedynym wyjątkiem jeśli o Floydy i temu podobne chodzi. Gdyby ten Ibek był na stałym moście to na pewno byłbym zainteresowany :)

Horizon też ciekawa propozycja, ale ta szyjka w glossie :( Chociaż zawsze mogę zmatowić.

Strasznie podoba mi się też Ibanez RGA121, tylko trochę przerażają mnie te listewki zamiast gryfu, nie wiem czy na dłuższą metę nie wolę czegoś trochę bardziej pełnego :) kto miał i chce się pochwalić wrażeniami z szeregu wystąp!

Chociaż pewnie jak znajdzie się SLSMG w czarnym macie na pasywach to GAS przyćmi inne wiosła.

W każdym razie NGD na pewno się pojawi.

Offline allbundy33

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
oj SLSMG to moje marzenie, cudna gitara ale rzadko można spotkać już je na rynku

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 837
Akurat teraz sprzedaje kolega z tegoż forum

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
oj SLSMG to moje marzenie, cudna gitara ale rzadko można spotkać już je na rynku

Jak to rzadko? Co nie spojrzę na allegro czy pejsbookowe giełdy, to zawsze się jakiś znajdzie. Rzadko to się trafiają amerykańce albo japońce w kolorze innym niż czarny gloss.
'-'

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Skibodeptak akurat ten Charvel jest jedynym wyjątkiem jeśli o Floydy i temu podobne chodzi. Gdyby ten Ibek był na stałym moście to na pewno byłbym zainteresowany :)

Horizon też ciekawa propozycja, ale ta szyjka w glossie :( Chociaż zawsze mogę zmatowić.

Strasznie podoba mi się też Ibanez RGA121, tylko trochę przerażają mnie te listewki zamiast gryfu, nie wiem czy na dłuższą metę nie wolę czegoś trochę bardziej pełnego :) kto miał i chce się pochwalić wrażeniami z szeregu wystąp!

Chociaż pewnie jak znajdzie się SLSMG w czarnym macie na pasywach to GAS przyćmi inne wiosła.

W każdym razie NGD na pewno się pojawi.

Ja mam na sprzedaż SLSMG, wisi na giełdzie, co prawda jest na aktywnych Blackoutsach, ale mogę Ci puścić  taniej bez :)

Offline ker1al

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dzięki za propozycję, ale już nieaktualne  ;) Temat do zamknięcia
« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2017, 02:15:34 wysłana przez ker1al »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
24734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2011, 21:56:57
wysłana przez g-zs
7 Odpowiedzi
6284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2011, 15:13:53
wysłana przez Dale Cooper
10 Odpowiedzi
4492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2017, 20:57:38
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
1183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2023, 22:34:27
wysłana przez nikt
0 Odpowiedzi
2870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2023, 22:33:44
wysłana przez nikt