Autor Wątek: Terminal mono / stereo do paczki 2x12  (Przeczytany 2744 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Terminal mono / stereo do paczki 2x12
« 31 Sie, 2016, 21:45:46 »
Hej,

Chciałem mieć w kolumnie 2x12 możliwość wyboru między mono a stereo i znalazłem tylko taki terminal w amptone:


w dziale:
http://amptone.pl/p/106/2156/terminal-marshall-mono-stereo-terminal-glosnikowy-terminale-laczowki-czesci-kolumn-wzmacniaczy.html

Niezbyt tani - czy znacie zatem jakieś inne / prostsze / tańsze metody na wstawienie takiej opcji do paki?

Dzięki.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odpisuję trochę późno może, ale umknął mi ten wątek. Może się komuś przydać. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie dodatkowych styków w gniazdach. Wybieramy jedno gniazdo które będzie MONO. Mamy przykładowo dwa głośniki po 16R. Jeżeli wtyk wepniemy tylko do gniazda mono wtydy głośniki są połączone równolegle (styki niewykorzystanego gniazda łączą nam głośnik do gniazda MONO) i mamy wypadkową impedancję 8R. Jeżeli wykorzystamy oba gniazda wtedy mamy opcję stereo po 16R na każdym kanale.

Pozdro.
Razor

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odpisuję trochę późno może, ale umknął mi ten wątek. Może się komuś przydać. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie dodatkowych styków w gniazdach. Wybieramy jedno gniazdo które będzie MONO. Mamy przykładowo dwa głośniki po 16R. Jeżeli wtyk wepniemy tylko do gniazda mono wtydy głośniki są połączone równolegle (styki niewykorzystanego gniazda łączą nam głośnik do gniazda MONO) i mamy wypadkową impedancję 8R. Jeżeli wykorzystamy oba gniazda wtedy mamy opcję stereo po 16R na każdym kanale.

Pozdro.
Razor

O, dzięki za odzew. Szkoda tylko, że nie kumam :)

Obecnie u mnie są dwa gniazda mono. 2 głośniki 8 Ohm, połączone szeregowo do jednego gniazda. Do drugiego gniazda kabelki są poprowadzone na out do kolejnej kolumny.

Co mam zrobić z tym drugim gniazdem? Narysujesz? :D

Z góry dziękuję!
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2016, 13:50:05 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
W mono może być 4R a w stereo po 8R ?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
https://zapodaj.net/60a2acb05c921.png.html

@Ghost_of_Cain
Łopatologiczny schemat w linku :D

W Twoim przypadku mając głośniki 8R w mono masz 4R, w stereo po 8R na kanał.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2016, 22:38:18 wysłana przez Razor89 »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Bardzo dziękuję! Niestety obecna końcówka nie ma opcji 4 Ohm :-/ (3 wyjścia: 8+8+16 na każdy kanał)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Co to za końcówka?


Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Bardzo dziwne oszczędności MG poczynił na transformatorze głośnikowym  ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
A ostatnio jakoś ciągle widzę z tyłu na wzmakach 8/16, a 4 Ohm - brak :)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
A kosztowało by to 10 zł więcej ;D Fakt 4Ohm w kolumnach gitarowych jest mało popularne, ale nie zaszkodzi go dodać. Jak chcesz mieć 8Ohm w stereo i 16Ohm w mono to trzeba zastosować przełącznik DPDT. Pytanie czy u Ciebie na terminalu jest na niego miejsce.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2016, 16:50:13 wysłana przez Razor89 »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
A kosztowało by to 10 zł więcej ;D Fakt 4Ohm w kolumnach gitarowych jest mało popularne, ale nie zaszkodzi go dodać. Jak chcesz mieć 8Ohm w stereo i 16Ohm w mono to trzeba zastosować przełącznik DPDT. Pytanie czy u Ciebie na terminalu jest na niego miejsce.

Dzięki za wszelkie informacje, będę wiedział, gdzie szukać w razie potrzeby. A tymczasem temat się wytemacił chyba. Prawdopodobnie zostawię sobie jedynie mały wzmak mono do kopytkowania próba-dom, a MG rack-opcja oraz MG duży head pójdą na sprzedaż z powodu iż albowiem proza życia ;-/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2013, 15:32:51
wysłana przez Pneumonia2
15 Odpowiedzi
3921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2013, 15:25:41
wysłana przez Orange
4 Odpowiedzi
1674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 17:03:27
wysłana przez uchal
9 Odpowiedzi
3207 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2015, 11:00:55
wysłana przez Mat
6 Odpowiedzi
2207 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2016, 11:32:57
wysłana przez wrobelsparrow