Autor Wątek: POD HD 500X + kolumna aktywna czy końcówka mocy  (Przeczytany 3395 razy)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Były tematy "kolumna aktywna do XXX", "końcówka mocy do XXX"...
Moja zagwozdka jest taka: "budżet 2000zł; kolumna aktywna czy końcówka mocy i paczka. Jakieś plusy dodatnie i plusy ujemne obu rozwiązań? Nie zapytam "co lepsze" bo wojny się obawiam. Trafiłem na jakiś temat sprzed lat i tam gównoburza się wywiązała.

Przeznaczenie sprzętu: próby i małe gigi. W domu też czasem chciałbym skorzystać bo ile na słuchawkach można grać. Będę grau szeroko pojęty metal.

Opcje jakie udało mi się wynaleźć:
- Alto Alto TS112a (lub 115a), Mackie HD1221
- Paczka po taniości, pewnie Harley Benton 2x12 na V30 + Reloop Ampire D720 (lub końcówka od MG Amp)

Czy macie jakieś inne pomysły/sugestie/uwagi/cokolwiek?

Online Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Z moich doświadczeń z cyfrą - Kemper w koniec mocy, zwłaszcza gitarowy i dalej w pakę brzmiała mi znacznie naturalniej i przyjemniej niż w FRFR (co nie dziwi, bo grając rzadko słuchamy omikrofonowanego zestawu) - w zasadzie, z tego co pamiętam, na tyle naturalnie że nie było to do odróżnienia w stosunku do normalnego ampa. Natomiast miałem problem taki że nadal - żeby tak zabrzmieć wymagał tenże Kemper trochę gałkologii i to innej gałkologii niż ta pod FRFR, w związku z czym nie mogłem go wtedy ustawić tak żeby mi brzmiał fajnie jednocześnie i na tym i na tym.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jak nie przeszkadza ci grać na od razu omikrofonowanej gitarze to brałbym FRFR. Dla mnie to plus bo mam cały obraz brzmienia i wszystko jest dopięte brzmieniowo, ale dużo osób nie lubi tak grać.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
Daję głos na 500X z końcówką mocy i paką. Z własnego doświadczenia :). Ale koniec od MG + paka to będzie więcej niź 2000. Za to używka końcówki Velocity 300 + paka 212, to da radę.
Paczki z głów!

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Na allegro stoi jedno Velocity 300 za 1400zł. To jest dobra cena, czy jakieś przegięcie? Dla porównania końcówka od MG kosztuje 1450zł.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
Jak nowe - dobra, jak nie to nie ;). Swoją kupiłem poniżej 1000.
Paczki z głów!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Ja tam wolę FRFR. Gram dżęty i disco polo, więc plastikowe brzmienie mi pasuje. Do tego mało targania! Gita na plecy, pod w torbie w jednej łapie, kolumna w drugiej. Nie trzeba perkusisty/basisty do targania gratów :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Teraz 1,4k za Velo to jest standard tak jak patrzę

Wysłane z mojej lodówki


Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Ja bym brał jednak koniec mocy + paczkę. FRFR to grząski grunt, jednemu siądzie, drugiemu niezbyt. Inna sprawa, że zależy jakie FRFR kupisz - Alto są po prostu słabe. Sorry boyz. 15" jebało mułem, 12" było bez wyrazu. A siedzieć i kręcić kilka miesięcy pod słaby sprzęt to kiepska sprawa. Serio.
Za to Mackie o którym piszesz jest już bardzo spoko; Muszka brzmiał bardzo dobrze na nim w połączeniu z Kemperem. Tylko HD1221 przekracza twój budżet.

Na allegro wisi końcówka 2x50W od MG za 1500 (targuj się!), dokup sobie do tego używanego Betona i będzie dobrze. Ofc paczkę zmienisz po pół roku, bo uznasz że wali piachem. I będzie bardziej niż dobrze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
O to to :) Sam teraz pykam na HD Pro+Velo+Buzzarka 212 i kuhwa jak to siadło, nie dosyć że łoi dupsko, to nie siarzy aż tak jakby mogło (a potrafiło się popisać w tych względach) plus wszystko jest takie miodnie klarowne :)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Na tumanie znalazłem taki wynalazek: http://www.thomann.de/pl/harley_benton_gpa_400.htm?ref=prod_rel_351459_0
B-stock za 780zł, a nówka 840zł. Wypisz wymaluj Velocity 300 :D

Przyznam, że bardzo mnie kusi, bo miałbym wtedy więcej kasy na paczkę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
Poczytaj czy dobrze gra i bierz. Ale sprzedasz raczej dużo taniej.
Paczki z głów!

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Jestem świadom straty przy ewentualnej odsprzedaży, ale do odważnych świat należy :) A nóż się sprawdzi.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
No i tyle z mojego budżetu. Kupiłem paczkę Zilla 212 z forum za 1500 i mam już ugadaną końcówkę MG 2x50 za 1350... Zmieściłem się w 2000zł jak nic :D
Teraz tak: między paczkę a końcówkę przewód kolumnowy... A co między PODem a końcówką? Też kolumnowy, czy gitarowy może być?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
U mnie kabel Deep Space gitarowy. Tam jeszcze płynie mały sygnał.
Paczki z głów!

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Końcówka już u mnie, teraz tylko czekać, aż kable mi przyjdą. Na razie mogę napisać tyle: "O mamuniu, ale to ciężkie. Zważyłem nawet i wyszło, że 11.3 kg" :)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
A co między PODem a końcówką?
BBE Sonic Maximizer

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2429 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2013, 12:30:44
wysłana przez Stivo2005
4 Odpowiedzi
2613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2014, 12:37:05
wysłana przez y
14 Odpowiedzi
3979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2016, 20:12:29
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
1422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2015, 09:47:59
wysłana przez RPA
6 Odpowiedzi
1901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2016, 15:04:01
wysłana przez Amal_68