Autor Wątek: POD X3 Live lub inny + combo  (Przeczytany 2675 razy)

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
POD X3 Live lub inny + combo
« 05 Lut, 2016, 14:26:44 »
Jako że poprzedni temat bardzo mnie przybliżył do kupienia PODa X3 live najprawdopodobniej, ale nie chce zupełnie zmieniać "tematu tamtego tematu", to robię nowy.
 Jestem dopiero na etapie budowania porządnego rigu i poza moim ibkiem niewiele się nadaje do poważnego grania, dlatego PODa musiałbym wpinać do 200v combo w salce i do 80v combo w domu (chociaż niekoniecznie, moge oczywiscie grac na sluchawkach). Mógłby ktoś opisać, jak wyglądałoby podpinanie tego co combo, jeśli chodzi o wejścia (input, czy w pętlę) i jeśli chodzi o ustawienia (np amp modeling itd)?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: POD X3 Live lub inny + combo
« Odpowiedź #1 05 Lut, 2016, 14:32:39 »
Najlepiej i najtaniej byłoby kupić Alto TS115A i podpiąć PODa XLRem. Kolumna do grania na sali. Zwykłe głośniki do grania w domu.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: POD X3 Live lub inny + combo
« Odpowiedź #2 05 Lut, 2016, 14:42:39 »
Ewentualnie jak się bawić to się bawić - końcówka mocy + paka 212 :D

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Odp: POD X3 Live lub inny + combo
« Odpowiedź #3 05 Lut, 2016, 15:55:45 »
Najlepiej i najtaniej byłoby kupić Alto TS115A i podpiąć PODa XLRem. Kolumna do grania na sali. Zwykłe głośniki do grania w domu.
Ewentualnie jak się bawić to się bawić - końcówka mocy + paka 212 :D
Znowu odeślę do zewnętrznych artykułów (chociaż - nie do końca), Dale popełnił dwie notki na temat tego, jak nagłaśniają PODa:
Spoiler
Chociaż, jak teraz patrzę, to wystarczy przeczytać tylko ten pierwszy ;)

Ja osobiście stoję przed podobnym problemem. Mam PODa, chciałem zainwestować w Alto właśnie, ale kupiłem w międzyczasie siedem, więc czekam na fundusze. Inna sprawa, że jak na razie tak czy siak gram w domu, więc POD + zwykłe słuchawki dają radę tak właściwie. I nie denerwują rodzicieli (50 watowa lampa była nieco bardziej słyszalna ;D). Ale jeżeli znajdę jakiś zespół, to najprawdopodobniej zakupię właśnie Alto, ponieważ wydaje się najoptymalniejszym rozwiązaniem. I bardziej mobilnym niż końcówka i paka. Cytując jedną z odpowiedzi na mój stary wątek o szukaniu PODa:
(...) gram na podzie xt pro z alto ts115a. Gram w kapeli, studiuje, a jak jest impreza to biorę alto i puszczam vildhjarte, albo niemieckie techno na cały akademik. Polecam :)
:D

IMO najciekawszą opcją tak czy siak jest typowo Browne'owe podejście, tj. POD + fajny wzmak. Browne do nagrywania "Amanuensis" wykorzystywał głównie kombo POD XT Pro + Laney Ironheart Studio. POD głównie do efektów i cleanów, a Ironheart do przesterów. Ale jest to kosztowne... :c

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Odp: POD X3 Live lub inny + combo
« Odpowiedź #4 07 Lut, 2016, 16:35:57 »
(...) dlatego PODa musiałbym wpinać do 200v combo w salce i do 80v combo w domu (chociaż niekoniecznie, moge oczywiscie grac na sluchawkach). Mógłby ktoś opisać, jak wyglądałoby podpinanie tego co combo, jeśli chodzi o wejścia (input, czy w pętlę) i jeśli chodzi o ustawienia (np amp modeling itd)?
Tak mnie tknęło, że chłopak pytał o zupełnie co innego niźli "co kupić, Alto czy końcówę mocy?" tylko "jak podłączyć PODa do combo 200w" (tak BTW W jak wat, a nie V czyli volt :d)
Odpowiadając na Twoje pytanie: jest coś takiego jak metoda 4 kabli (4 Cable Method, wpisz w Google'a, znajdziesz coś więcej). Podłączasz wtedy to tak:
 
 Gitara -> POD Input, POD FX send -> AMP Input, AMP FX send -> POD FX return, POD Amp Out -> AMP FX return

Działa to wtedy tak, że w PODzie efekty przed kafelkiem "FX" będą działać Ci jak efekty, które wpinasz normalnie przed wzmacniaczem (wah, przester, fuzz, co tam lubisz). Idzie w input wzmacniacza i wtedy we wzmacniaczu działa Ci preamp (czyli zazwyczaj przester wzmacniacza). Potem masz wyjście z pętli i wtedy efekty za FX w PODzie to efekty, które normalnie wpinasz w pętlę wzmacniacza (chorus, delay, etc.). No i POD znowu wychodzi normalnym wyjściem do wzmaka i wchodzi przez FX Return. I masz fazę Power Amp wzmacniacza. Gdybyś po prostu wpiął jednym kablem POD Amp Out -> AMP Input, to POD działałby jak efekty przed wzmacniaczem, ale nie mógłbyś używać go do efektów pętlowych (ogólnie przyjęło się, że np. delay nie powinno wstawiać się przed preampem tylko w pętlę, bo wtedy inaczej się dźwięk zachowuje; oczywiście, ile gitarzystów, tyle szkół :D). Podobnie, AMP FX send -> POD Input i potem POD Amp Out -> AMP FX return też będzie działać, ale POD będzie wtedy tylko nadawać się do symulacji efektów w pętli. Cztery kable są fajne, bo możesz używać go jako efektów i przed, i za wzmakiem (czyli masz wtedy np. presety bez symulacji wzmacniaczy). A jak będziesz miał taką chętkę, to w PODzie wyłączasz sobie kafelek "FX" (czyli, jeżeli narysujesz sobie schemat, to w pętli PODa jest jedynie pre amp Twojego wzmacniacza) i wtedy możesz w PODzie używać symulacji, a korzystasz jedynie z power ampu (końcówki mocy) swojego wzmacniacza.

Tak, wiem, że to pogmatwane, jak ja pierd... ale trudno to wyjaśnić. Weź kartkę, rozrysuj sobie ten schemat wyżej ^ i będziesz widzieć, jak to działa :D

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: POD X3 Live lub inny + combo
« Odpowiedź #5 14 Lut, 2016, 23:11:56 »
Dzięki bardzo za pomoc panowie :D To jeszcze jedno, może tutaj ktoś odpowie i nie będzie trzeba zakładać kolejnego tematu.
Jakie ewentualnie kolumny oprocz Alto TS115A, 112A może być? Chodzi tylko o to, że nie widze aktualnie żadnej używanej TS115A. Może być nawet jakaś droższa, oby niedużo :P

Orange

  • Gość
Odp: POD X3 Live lub inny + combo
« Odpowiedź #6 16 Lut, 2016, 21:15:06 »
Sprawdź na giełdzie. @sify11 miał jeszcze niedawno jedna na sprzedaż

Posty połączone: 16 Lut, 2016, 21:16:25
Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2008, 18:22:01
wysłana przez Tolein
56 Odpowiedzi
21921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2017, 15:05:21
wysłana przez Stivo2005