Autor Wątek: [NAD] Krank Revolution JR Pro  (Przeczytany 3157 razy)

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
[NAD] Krank Revolution JR Pro
« 27 Wrz, 2015, 16:16:25 »
Witam serdecznie !
Nadszedł czas aby wyjść ze świata pod farma ! W moje ręce wpadł w końcu lampowy headzik o którym od dawna marzyłem, a jest nim Krank Revolution Jr pro.

Brzmieniowo - kosa, naprawdę dobry wpierdol jak na taką drobną lampową głowę (20 watt). W połączeniu z moim Schecterem KM7 z setem Painkillerów na pokładzie potrafi ładnie uderzyć nas po nogawie. Świetną sprawą jest opcja Sweep, która dość drastycznie zmienia nam charakterystykę brzmienia wzmacniacza, mocno przydaje się ona w moim przypadku bo Schecter w połączeniu z Painkillerami to jasno brzmiąca gitara z niezbyt dużą ilością dołu i opcja sweep pozwala nam na lekkie "przymulenie" wzmacniacza i nie wycinanie krwawych wzorków w bębenkach grającego.

Kranka porównywałem z Taurusem SH4 i powiem Wam, że różnica jest kolosalna.

W kwestii brzmienia: Taurus w połączeniu z moim Schecterem zupełnie nie miał dołu, gała "Bass" była wykręcona do oporu w prawo, a o dolnym paśmie można było zapomnieć. Samo brzmienie Taurusa - kwestia gustu, jak na moje ucho jednak nie było w nim czegoś co by mnie porwało.

Krank za to nie ma problemu z wygenerowaniem naprawdę solidnego wpierdolu, chwila kręcenia i mamy dobre inspirujące brzmienie. Jedyny jego problem to niezbyt interesujący clean (w sumie kto kupuje takie ampy dla czystego kanału  :D ), możliwe, że po prostu nie poświęciłem jeszcze wystarczającej ilości czasu na uzyskanie dobrego czystego soundu, pokręcimy zobaczymy.

W kwestii finansowej: Cena Taurusa to ponad 3 tysiące polskich złotych, Krank w tej chwili kosztuje poniżej 2 tys, a przed wyprzedażami spowodowanymi zniknięciem firmy z rynku kosztował około 2,8 tys.

Wiadomo, że jest to porównywanie tranzystora z dwoma lampkami i pełnej lampowej głowy, ale patrząc na ich ceny, różnica pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami jest ogromna. Wiadomo, że jest to też kwestia potrzeb, mobilności i tak dalej.

W tej chwili czekam na pakę do tego małego potworka, jak tylko ją dostanę i będę miał możliwość nagrania próbek to postaram się takowe tutaj wrzucić.

Pozdrawiam !


Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #1 27 Wrz, 2015, 16:20:17 »
HNGD!
Miałem wersje ze srebrnym grillem. Zajebisty przester i moim zdaniem fajne cleany. Fajna opcja z regulacją głośności w pętli efektów. Zajebiscie głośny ale to pewnie temu ze na końcówce nie ma EL84 :)
Jedyny mankament dla mnie tak plastikowe pokrętła i takiej sobie jakości potencjometry.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #2 27 Wrz, 2015, 16:21:15 »
Jest takie powiedzenie: "Odwróć tabelę, Krank będzie na czele"

Ale co tam, HNAD :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #3 27 Wrz, 2015, 16:31:17 »
Kurde, przegrałem życie, gdybym znał to powiedzenie wcześniej...  :'(

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #4 27 Wrz, 2015, 16:32:53 »
ok, to jak coś to pamiętaj że ma jeszcze zastosowanie przy Carvinach.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #5 27 Wrz, 2015, 16:35:41 »
Jest takie powiedzenie: "Odwróć tabelę, Krank będzie na czele"

Ale co tam, HNAD :)


Znam jeszcze jedno fajne powiedzenie: "Graj, nie pierdol" :D

@atk570 jak już będziesz miał kolumienkę, to wbijam do Ciebie i ogrywam maszynerię :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #6 27 Wrz, 2015, 16:46:16 »
@g-zs to aż tyle jest tych chujowych ampów co udają dobre i fajne ? Przydałby się jakiś wykaz coby ostrzec przed nimi niewtajemniczonych.
Może okaże się, że mój Krank nie jest taki słaby, zobaczymy za jakiś czas. ;)

@Bjørn zapraszam zapraszam  :D

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #7 27 Wrz, 2015, 17:06:24 »
Toż to moje niespełnione marzenie :D
Grałem na nim raz i przester mnie urzekł - miłość od pierwszego usłyszenia.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #8 27 Wrz, 2015, 17:28:05 »
Jest takie powiedzenie: "Odwróć tabelę, Krank będzie na czele"

Ale co tam, HNAD :)


Znam jeszcze jedno fajne powiedzenie: "Graj, nie pierdol" :D

Gram. Na 5150 8)

@g-zs to aż tyle jest tych chujowych ampów co udają dobre i fajne ? Przydałby się jakiś wykaz coby ostrzec przed nimi niewtajemniczonych.

Spoko, lista łatwa do zapamiętania, bo jeszcze tylko Orange i Marshall ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #9 27 Wrz, 2015, 17:35:09 »
I wszystko jasne. Powinno być zakazane granie na innych wzmakach niż 5150  :facepalm:
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #10 27 Wrz, 2015, 17:36:26 »
Jest takie powiedzenie: "Odwróć tabelę, Krank będzie na czele"

Ale co tam, HNAD :)


Znam jeszcze jedno fajne powiedzenie: "Graj, nie pierdol" :D

Gram. Na 5150 8)

@g-zs to aż tyle jest tych chujowych ampów co udają dobre i fajne ? Przydałby się jakiś wykaz coby ostrzec przed nimi niewtajemniczonych.

Spoko, lista łatwa do zapamiętania, bo jeszcze tylko Orange i Marshall ;)

Jeszcze Krank.

I wszystko jasne. Powinno być zakazane granie na innych wzmakach niż 5150  :facepalm:

A nie jest?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #11 27 Wrz, 2015, 17:38:53 »
I wszystko jasne. Powinno być zakazane granie na innych wzmakach niż 5150  :facepalm:

Gdzie tak jest napisane? Przecież jest jeszcze Mesa :D

Jest takie powiedzenie: "Odwróć tabelę, Krank będzie na czele"

Ale co tam, HNAD :)


Znam jeszcze jedno fajne powiedzenie: "Graj, nie pierdol" :D

Gram. Na 5150 8)

@g-zs to aż tyle jest tych chujowych ampów co udają dobre i fajne ? Przydałby się jakiś wykaz coby ostrzec przed nimi niewtajemniczonych.

Spoko, lista łatwa do zapamiętania, bo jeszcze tylko Orange i Marshall ;)

Jeszcze Krank.

Krank już był wspomniany. Marshall i Orange są uzupełnieniem listy. Ale co mi tam, Krank może być na liscie 2 razy :D



E: Bosz, niszczycie chłopakowi temat i jeszcze dajecie się wciągać w mizerny trolling :)

Autorowi szczerze gratuluje zakupu.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2015, 17:42:14 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #12 27 Wrz, 2015, 17:40:05 »
5150 to najlepszy wzmak w swojej półce cenowej IMHO. Ale... Bogner Ecstasy i Engl Steve'a Morse'a zmiatają go z powierzchni ziemi samą swoją prezencją. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #13 27 Wrz, 2015, 20:11:39 »
Gadanie.
Mi sie tym Krank podobał, fajny przesterze nie potrzebujący dopałki. Zajebiscie głośny jak na 20W.
Graj i się ciesz!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #14 27 Wrz, 2015, 20:17:58 »
Witam, miałem okazje jakoś 2 tyg temu pobawić się Taurusami tym nowym też. Jest tak jak pisze kolega @atk570 . porażka dla mnie jednym słowem :p Ten stary czarny to  no comment! Faktycznie bez doła zamulony bez otwartej górki itd... Nowy biały już jest spoko. Bass na godzine 8-9 i zabija dołem ale za to nie grzeszy gejnem :p bez dopałki lipton ale i tak lepiej niż czarny. Znajomy robi videło z nimi ja robiłem reampy za jakiś czas będzie :D Ten biały to ten:



A tego małego Kranka bo mam dostęp to sobie obadam też! - także coby nie było to i tak jestem pewien że lepsze od Taurusa :D

Pozdrawiam.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #15 27 Wrz, 2015, 21:07:39 »
piona @sinquestsound  :D
taurus to kupaż!
a kranka gratuluje w sumie, bo imo spoko amp :)
i always go full retard

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #16 27 Wrz, 2015, 21:11:03 »
Kranka polecam obadać koniecznie, naprawdę super sprawa, mały potwór !
Ten Taurus tak czy inaczej mnie nie przekonuje, czekam na filmik znajomego, może coś z tego będzie :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #17 28 Wrz, 2015, 03:15:21 »
Nie grałem na tym wzmacniaczu, ale dedykowana kolumna zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Happy NAD :)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #18 28 Wrz, 2015, 09:01:32 »
Po pierwsze to się nie znam. Po drugie, mam tego małego potwora już ładnych parę lat i jestem mega zadowolony.Po trzecie, bardzo dobry przester nie potrzebujący dopałki i świetny klin.
Oryginalnie, całość pracuje na 5881 Sovtek WGC i 12ax7 Ruby Tubes. Wymieniłem jakiś czas temu wszystkie lampy na: 5881 Sovtek WXT i mix 12ax7 (RFT na czystym, Tung Sol na przesterowanym...ge neralnie bawiłem się konfiguracją pod moje gusta brzmieniowe). Ogrywalim kiedyś z Dunem u niego na salce z 5150 i jakimś Marszałkiem...żeby była jakaś wielka różnica...i to nie jest tylko moja opinia.
Po włączeniu (czerwony guzik z tyłu) pętli efektów i podkręceniu potka głośności przypisanego do niej, wzmak dostaje dodatkowego kopa. Można wtedy skręcić potka Master do wartości akceptowalnych przy graniu na kanapie jednocześnie nie gubiąc mocy w brzmieniu.
Minusem jest dla nie ulokowanie potków i guzika na tylnym panelu wzmaka co wkurwia jak chcesz się pobawić brzmieniem.

Gratuluję zakupu i happy NAD.

P.S
Pomyśl o zabawie z lampami ;-)
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #19 28 Wrz, 2015, 11:48:19 »
Na zabawę z lampami też przyjdzie czas ;) Aktualnie to nie mogę usiedzieć w miejscu w oczekiwaniu na pakę :D

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #20 07 Lis, 2015, 11:02:08 »
Brzmienie jak brzmienie,ważne jest podświetlenie  :headbang:

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: [NAD] Krank Revolution JR Pro
« Odpowiedź #21 08 Lis, 2015, 13:10:09 »
NCD !
Paka w końcu przyszła !
Pomijając fakt, że średnio nadaje się to do grania w bloku ze względu na głośność to ten zestawik zakurwia naprawde pięknie :)
Wcześniej pisałem, że clean jest niezbyt fajny, myliłem się, można uzyskać fajniutki, ładnie brzmiący czysty sound. Na większych głośnościach clean przeobraża się w crunch przy porządniejszym walnięciu w struny, no ale taki urok tych wzmaków o dość niskiej mocy :)
Patent z użyciem regulacji głośności pętli podany przez @Saint2013 faktycznie działa, ale w odwrotnej konfiguracji, pętla skręcona prawie na minimum, i master rozkręcony na około 8 daje już dość fajny nasycony sound przy akceptowalnej głośności.
Generalnie zajebista sprawa, jest to mój pierwszy head lampowy, jaram się okrutnie i z czystym sumieniem mogę polecić tego małego potwora. :D
Czas na kolekcjonowanie podłogi i zabawę w nagrywki jak tylko zdobędę jakiegoś przyzwoitego majka.


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
18825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2011, 07:28:40
wysłana przez xmortex