Autor Wątek: Paweł Kukiz Prezydentem?  (Przeczytany 3235 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Paweł Kukiz Prezydentem?
« 21 Mar, 2015, 10:26:59 »
Witojcie ;)

Do tej pory niewiele interesowałem się polityką, i szczerze mówiąc nie znam się na niej... aż tu nagle pojawia się Paweł Kukiz, i w reżimowej TV, opowiada o tym jak współtworzył program 4 x Tak dla PO, zdradzając koneksje i ujawniając prywatne rozmowy, które bardzo kompromitują Schetynę, Cieślaka, Niesiołowskiego, i jeszcze paru ludzi, którzy byli bezpośrednio w kontakcie z Kukizem w trakcie tworzenia programu wyborczego PO w 2007 roku.

Myślę sobie; przecież tak na dobrą sprawę, ja nawet nie wiem kim on właściwie jest, jakie ma zaplecze, na jakiej podstawie miałby być twarzą PO??
Uruchomiłem więc wujka Googla, i czytam:
Syn lekarza i działacza kresowego Tadeusza Kukiza. Szkołę podstawową i średnią ukończył w Niemodlinie[2], tam też został założony zespół „Piersi" (1984)[3].
Studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim[4].
Ma żonę Małgorzatę (od 1991 r.) oraz trzy córki: Julię, Polę i Hanię[1]. Jest kibicem klubu piłkarskiego Odra Opole.


Wykształcenie podkreśliłem celowo, dlatego, że to wyjaśnia bardzo wiele jak dla mnie... Prawo i Nauki Polityczne? Kukiz?
O to go nie podejrzewałem...

Później obejrzałem sobie kilka filmów na YT, z różnych programów, w różnych stacjach TV, i myślę sobie, że koleś serio jest prawdziwym patriotą.
On na serio kocha ten kraj, i na serio chce coś dla tego kraju zrobić.

Mogę zapytać co wy sądzicie i kandydaturze Kukiza? Jak się zapatrujecie na całą sprawę? Jak widzicie JOWy? Można pójść realnie na wojnę z systemem? Zagłosowalibyście na Kukiza? Jeśli TAK, to proszę o krótkie uzasadnienie dlaczego, jeśli NIE, to również proszę o to samo :)

Bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, i proszę gimbazę o nie zabieranie głosu w temacie, jeśli wpis ma na celu jedynie sprawić, żeby było śmiesznie.

Ja tę sprawę traktuję bardzo poważnie.

Pozdro 21 ;)


 
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #1 21 Mar, 2015, 10:32:12 »
Studiował a jest absolwentem to dwie różne rzeczy ;) poza tym, nie mam się do czego przyczepić.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #2 21 Mar, 2015, 10:33:42 »
Obawiam się, że...

Spoiler

Kukiz spoko jez ale i tak wygra PSL :) Stołki już dawno rozdane także wszelkie dyskusje na ten temat nie mają sensu
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #3 21 Mar, 2015, 11:18:20 »
Nie trawie takich ludzi, którzy jak wspomniałeś zdradzają prywatne rozmowy. W bardzo prosty sposób można tak zniszczyć człowieka lub nadwyrężyć opinię o nim, nie dając jednocześnie drugiej stronie szansy na wyjaśnienie. Jak wiadomo z drugiej strony, każde takie wyjaśnianie i tak bedzie pogrążaniem siebie. Brzydze sie takimi ludźmi, więc ten pan na wejściu jest u mnie skreślony. Zdobywa poklask poprzez wjebanie innych. Dlaczego dopiero teraz ? Pewnie dla kariery, może powie ze ma dośc ze tak dłużej nie może już zyc. No sorry nie kupje tego, dla mnie to złe zagrywki.
Taka sytuacja : Na zebraniu wydziału jednej z uczeli : "Panie dziekanie doszły mnie słuchy ze przyjmuje pan łapówki to jest bardzo poważna sytuacja i niedopuszczalna by taka osoba zajmowała takie stanowisko."
Jesteście w stanie teraz odwrócić i udowodnić ze tak nie było ?
Dziekan na to "wkurwiony do łez" : "Miła pani ja słyszałem ze pani jest dziwką z tym że ja w to oczywiście nie wierzę"
Można by mnożyć takie przypadki, więc zanim uwierze w coś ze ktoś coś powiedział to dużo wody w wiśle upłynie ;)

To ze skonczył czy studiował nauki polityczne nie czyni jeszcze z niego człowieka godnego. To trzeba sobie wypracować.
Mnie dziwi od dawien dawna ze ŻADNA opcja, po dojściu do władzy, prócz pierwszych rządów co by o nich nie mówić, po przemianie, nie zrobiła nic konkretnego. Nagle po objęciu władzy okazuje sie ze mają związane ręce, nabierają wody w usta i zaczyna się bełkot i bicie piany.
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2015, 11:23:09 wysłana przez commelina »

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #4 21 Mar, 2015, 12:39:30 »
Mnie dziwi od dawien dawna ze ŻADNA opcja, po dojściu do władzy, prócz pierwszych rządów co by o nich nie mówić, po przemianie, nie zrobiła nic konkretnego. Nagle po objęciu władzy okazuje sie ze mają związane ręce, nabierają wody w usta i zaczyna się bełkot i bicie piany.
To nasuwa niepokojące wnioski, że władza może się pozornie zmieniać, ale to tylko fasada, ale tak naprawdę rządzi kto inny. Co byłoby spójne z tym jak doszło zmiany ustroju oraz z obaleniem rządu Olszewskiego. Ale możemy się tylko domyślać i póki nie ma dowodów, będzie to tylko fantazjowanie.

A na Kukiza można by zagłosować. Może nie jest to rzeczywiście wymarzony "mąż stanu", ale wydaje się stały w poglądach i dość uczciwy (niestety stronniczo, ale przynajmniej w dobrym kierunku ;P). O ile jest sens na kogokolwiek głosować...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #5 21 Mar, 2015, 13:04:49 »
Niestety kwestie gospodarcze raczej schodzą na drugi plan, a to moim zdaniem powinno być u nas najważniejsze.

Tylko że prezydent nie ma na nie wpływu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #6 21 Mar, 2015, 13:20:03 »
O to chodzi , skoro prezydent nie wiele może z wyjątkiem wetowania ustaw które nie są na rękę jego partii to na ch...j taki urząd ,zlikwidujmy i wybierzmy np: Królewnę  ;D

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #7 21 Mar, 2015, 13:20:44 »
Dobra ujawnię się zanim skasują temat :D

Nie, (w skrócie:) ponieważ Korwin jest znacznie lepszym kandydatem reprezentującym te środowiska, wie co mówi, mówi to od 40 lat i w końcu jaśniej się zaczął wyrażać. Korwin jest znacznie bardziej oczytany, wykształcony i inteligentny od Kukiza.

Nie mówię, że Kukiz jest zły, gdyby nie Korwin to pewnie na niego bym głosował. Proszę też nie rzucać argumentami typu - "przecież on chce zabić niepełnosprawnych" albo "odebrać prawa wyborcze kobietom". Proszę też nie utożsamiać jego prywatnych opinii z tym co chce wprowadzić w życie.

Spoiler

Czyli Korwin, a w drugiej turze Duda.

@nikt , może nie ma wpływu, ale może wetować całe zuo
.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #8 21 Mar, 2015, 13:35:19 »
Nie trawie takich ludzi, którzy jak wspomniałeś zdradzają prywatne rozmowy. W bardzo prosty sposób można tak zniszczyć człowieka lub nadwyrężyć opinię o nim, nie dając jednocześnie drugiej stronie szansy na wyjaśnienie. Jak wiadomo z drugiej strony, każde takie wyjaśnianie i tak bedzie pogrążaniem siebie. Brzydze sie takimi ludźmi, więc ten pan na wejściu jest u mnie skreślony. Zdobywa poklask poprzez wjebanie innych. Dlaczego dopiero teraz ? Pewnie dla kariery, może powie ze ma dośc ze tak dłużej nie może już zyc. No sorry nie kupje tego, dla mnie to złe zagrywki.

@commelina pytanie n-ty raz jednego, drugiego czy trzeciego POsła: Wprowadzacie te JOWy czy nie?? i przytaczanie ich odpowiedzi w stylu: Wiesz Paweł, myśmy się rozmyślili, jest dla ciebie jakimś zdradzaniem kogoś? Promowanie się na czyimś garbie?
To chyba Paweł został zdradzony, a nie ci ludzie.
Coś ci się kolego priorytety poprzestawiały.
Kukiz zgodził się tworzyć program wyborczy dla PO, pod jednym i zasadniczym warunkiem, ale widzę, że nie jesteś w temacie więc spieszę cię oświecić:
Obniżcie podatki i wprowadźcie Jednomandatowe Okręgi Wyborcze i macie moje pełne poparcie. Czekał 8 lat na spełnienie jednego tylko postulatu, i się nie doczekał.
Mówienie prawdy mylisz z oszczerstwami. Powiedział wyraźnie, idę na wojnę z tymi ludźmi, którym tworzyłem program wyborczy, a którzy obietnice składają tylko po to, żeby zwyciężyć w wyborach, później mają to zwyczajnie gdzieś.

Nie razi cię jawna grabież, wyprzedawanie majątku narodowego, niszczenie niezależności energetycznej ( za gaz płacimy 4 x więcej niż amerykanie i omijają nas wszystkie rurociągi) ale razi cię prawda? Koleś nie wyssał tego z palca, ale powiedział prawdę... to nie jest fałszywe świadectwo, to jest 8 lat pytań o realizację obietnic wyborczych. Każdy by się wkurzył.

I jeszcze argument o pieniądzach (żenujący prawdę mówiąc). Nie sądzę, żebyś dorobił się kiedykolwiek tego, czego dorobił się Kukiz, chociaż oczywiście każdemu życzę tego z całego serca, pod warunkiem, że robi się to uczciwą pracą, a nie mniej lub bardziej podkolorowanym marketingiem.

Masz obejrzyj sobie:



@nikt ale prezydent ma możliwość rozpisania referendum w tej sprawie? Czy się mylę?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 666
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #9 21 Mar, 2015, 14:47:50 »
Chyba ma taką możliwość. Rzecz raczej w tym, że w Polsce nie jest to system prezydencki (np.USA)  ani parlamentarny (np. Niemcy - ile osób kojarzy prezydenta tego kraju).

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #10 21 Mar, 2015, 20:55:31 »
@13, Ty chciałeś dyskusji tak ? Zaakceptuj zatem odmienne zdanie .  Mam swoj pogląd  i poki co nic na to nie poradzisz.  Nie zmieniam zdania na podstawie ani Twoich ani innych tutaj argumentów dopoki sam sie nie upewnie, takie ze mnie niewierny Tomasz... na ludzkie słowo. Swat polityki za dużo ma w sobie obłudy i ja tym ludziom niekoniecznie wierze niezależnie od opcji.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #11 21 Mar, 2015, 21:25:11 »
No fajnie jest porozmawiać, a nie wylewać pomyje, bo niby jak inaczej nazwać to co napisałeś?

Nie trawie takich ludzi.
Brzydzę się takimi ludźmi.
ten pan na wejściu jest u mnie skreślony.
Zdobywa poklask poprzez wjebanie innych. Dlaczego dopiero teraz? Pewnie dla kariery.


Tak, wyobraź sobie, że zrezygnował z diety radnego Sejmiku Dolnośląskiego i przekazuję ją w całości na jakieś cele charytatywne, ma 52 lata, więc to akurat najlepszy okres żeby robić karierę...

Nie wziął 50 mln na sfinansowanie kampanii, jak PO czy PIS, tak również z twoich pieniędzy zasponsorowali sobie 10 Bronkowozów, i innych Dudowozów.
Spotyka się z ludźmi, jeździ po całej Polsce za własne pieniądze tankując swoje własne Audi Q7, którego sam osobiście się dorobił, gra charytatywne koncerty, cały czas robi coś dla innych...

Fajnie by było jak byś się zdobył na jakąś refleksję zanim coś napiszesz, bo właśnie niszczysz czyjeś dobre imię, którego tak zaciekle broniłeś kilka wpisów wyżej, w odniesieniu do rzekomo znieważanych przez Pawła Kukiza POsłów, okraszając wpis dodatkowo jakąś opowiastką, która na celu miała zilustrować jaką szują jest Kukiz.

Konsekwencji życzę ;)


« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2015, 21:26:54 wysłana przez 13 »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Zomballo

  • Gość
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #12 21 Mar, 2015, 21:31:29 »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #13 21 Mar, 2015, 21:41:44 »
Wałęsa tez zrezygnował z wypłaty, przynajmniej przez kilka lat. Czy ktoś go za to chwalił, raczej wyśmiewali.
Póki co nie ufam Kukizowi JAKO człowiekowy któremu powierzyłbym urząd Prezydenta Polski ( to tak zebyś może lepiej zrozumiał o co mi chodzi )  i nic na to nie poradze, nie żeby mi zrobił coś złego czy fogle zebym miał coś do Niego . Skoro robił program PO to na pewno sobie poradzi. Skoro zarobił na Q7 i stac go na paliwo do niego to na pewno dobrze sobie radzi w zyciu ( dieta sejmiku przy tym to żart , tak na marginesie )
Niczyjego imienia nie niszcze ja jemu zwyczajnie nie ufam i mam odmienne zdanie na załatwianie spraw o których wspominasz. Ponad to nad interpretujesz moje słowa uzywając przy tym słów co najmniej na wyrost typu "zaciekle broniłeś"  no sorry facet. Może i masz ziązek emocjonalny z Kukizem bo tak wydajesz się reagować ale ja nie a opowiastka jak mówisz, miała jedynie zobrazować jak łatwo obrazić innego człowieka i nic więcej więc nie dorabiaj mi mordy ok ?

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Paweł Kukiz Prezydentem?
« Odpowiedź #14 21 Mar, 2015, 21:56:33 »
Sorry Panowie ale taka dyskusja naprawdę nie ma sensu...
Przeciętny polak nie interesuje się polityką, głosuje na kogoś, bo "fajny facet" "dobrze się ubiera" "jest ok"



To tak jakbym ja miał głosować na najlepszą baletnicę w Europie. O balecie mam takie samo pojęcie jak 80% polaków o polityce. To wszystko w końcu musi pierdolnąć, bo zmienić się tego nie da. Trzeba zaorać i zbudować od nowa, najlepiej jakąś dyktaturą albo przynajmniej jakimś ''krulem''...
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"
Jazz, Lounge, Downtempo