Autor Wątek: Ibanez Prestige - zmiana strun, klucze blokowane  (Przeczytany 3208 razy)

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Cześć,

piszę tutaj z pewnie głupią sprawą, ale niestety nie mogę sobie poradzić, mimo, że mocno zmolestowałem Google w tym temacie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Ibanez Prestige S2170FB.
Kupiłem ją bezpośrednio po wymianie strun i regulacji, dlatego dopiero teraz zderzyłem się z problemem wymiany strun.
Otóż nie mogę ich zdjąć  ;D
Wyglądają tak: http://resources.ibanez.com/resourceservicehost/images/Ibanez/web/insets/zoom/SV5470FNBL_AutoTrimTuners.jpg

Próbowałem zrobić odwrotnie niż w manualu o zakładaniu, czyli kręcić tymi czarnymi pokrętłami przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, ale to powoduje odkręcenie pokrętła a nie poluzowanie tej śruby i np. odblokowanie struny.. i tak jest na wszystkich kluczach.

Pomoże ktoś jak to zrobić?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Nie posiadam takich kluczy w żadnym z moich ibków. Jeżeli robisz tak jak w manualu to znaczy, że albo robisz to źle albo coś jest zepsute.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Te klucze blokowane powinny działać tak jak wszystki inne, czyli odkręcając to pokrętło z tyłu główki luzuje się blokada dociskająca strunę w kluczu. Dodam, ze kiedyś trafiło do mnie wiosło, gdzie również pomimo odkręcenia tych docisków struna nie wychodziła i okazało się, że poprzedni właściciel nie wymieniał strun często, a sama gitara stała w nienajlepszych warunkach (wilgoć) i te blokady najzwyczajniej w świecie się zastały. Trzeba było użyć trochę siły, ale w końcu ruszyło.
B ( o ) ( o ) B S

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
g-zs: tylko że pokrętła się odkręcają(właściwie dziwne, że są na gwincie...), a śruba stoi w miejscu.. co mogę zrobić?

PS.
Po tym jak napisałeś, że to musi tak działać, to pokręciłem mocniej wszystkimi. 3 się odrkęciły i poluzowały śrubę, w 3 nadal odkręca się pokrętło a nie śruba.
Jakieś wskazówki?
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2014, 21:06:47 wysłana przez mariaczi »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Upierdziel druty cążkami przy kluczach które nie chcą puścić, zostaw tak ze 4 cm każdej. Odkręć gałki z tyłu główki do oporu. Weź kombinerki złap za strunę i próbuj na "siłę". Z doświadczenia wiem że, nawet spercele i szelery mogą się zastać i wtedy trzeba użyć narzędzi i siły. Przed wymianą nowych strun warto WD 40 prysnąć. No i jeszcze jedna sprawa nie dokręca się blokowanych na maxa, lekki opór wystarcza.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
dzięki! jutro będę działał :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
11656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2009, 16:15:19
wysłana przez Tolein
9 Odpowiedzi
3721 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2010, 21:48:26
wysłana przez Rumak
9 Odpowiedzi
4816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2011, 19:25:58
wysłana przez Chomick
2 Odpowiedzi
3392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 11:30:16
wysłana przez GuitarProject
7 Odpowiedzi
4069 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2014, 21:26:27
wysłana przez firejump