Autor Wątek: Niski Greco LP Custom czy Gibson LP Studio Tribute 2012 r?  (Przeczytany 3107 razy)

Offline sarkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Witam Panowie.

Potrzebuję Wasze porady. Wiem, że będzie trudno, ale chodzi mi raczej o poradę: czy gitara Greco (opiszę ją za sekundkę) jakościowo (podzespoły, drewno itp) będą bardziej za nią przemawiały niż za Gibsonem LP Studio Tribute z 2012 r.

Jest możliwość zamiany (1:1) między tymi dwiema gitarami. Ja posiadam Gibola. Natomiast Greco to Les Paul Custom z 1989 r. na PAFach + potencjometry 500tki. Dowiedziałem się, że jest to jeden z niższych modeli, do którego montowali jedną śrubę gdzie gitara łączy się z korpusem. Niestety, albo stety ktoś zaszpachlował dziurkę i nie widać śruby. Jak na moje ktoś chciał z tego zrobić Greco z wklejanym gryfem. Bądź co bądź on zawsze jest wklejany, tyle, że ta śruba ma za zadanie: bardziej docisnąć gryf + wiązało się to z tańszym i szybszym montowaniem gitar w Japonii. Na 100% to gitara japońska i na 100% jest z 1989 r. No ale jest to ,,ale"- jest to jeden ze słabszych modeli Custom (EGC 480). Ogólny stan gitary oceniam na bardzo dobry.

No i tutaj nasuwa się pytanie: czy warto tą Greczynkę zostawić u siebie? Wiem, że to kwestia tego, jak brzmi same wiosło, ale jakby patrzeć na to od strony podzespołów, historii itp. Zostawilibyście Greco?

za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sarkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Pardonsik, po prostu za bardzo emocjonalnie do tego podchodzę.

oczywiście chodziło i łączenie gryfu z korpusem.

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Ja bym zostawił, mam Burny z 83 r. i to jedna z lepszych gitar jakie miałem w rękach (a było ich sporo), jakoś do nowych Giboli zaufania nie mam, sam byłem świadkiem, jak facet do lutnika przyniósł nowiótkiego Gol Topa prosto od Laudy i .... rpęt gryfu nie działał (!). Zresztą skoro masz okazję porównać dwie gity to po prostu weź tą,która lepiej Ci leży :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
W przypadku gitar Greco niższych od EGC 500 i EG 550 wybrał bym Gibsona, pomimo tego, że bardzo sobie cenię japończyki, to trafił Ci się serio niski model.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9790 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2008, 21:29:49
wysłana przez fireboy
4 Odpowiedzi
3310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2011, 16:32:55
wysłana przez Przychlast
9 Odpowiedzi
8622 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 00:27:58
wysłana przez dom?n
21 Odpowiedzi
7276 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2012, 10:13:58
wysłana przez Garf
0 Odpowiedzi
896 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2021, 19:21:26
wysłana przez dari555