Autor Wątek: [NAD] Orange TH30 + Orange PPC 212-OB  (Przeczytany 5067 razy)

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
[NAD] Orange TH30 + Orange PPC 212-OB
« 11 Cze, 2013, 15:49:00 »
Hej!

Po wielu godzinach czytania recenzji na necie, szukania opinii i ogrywania na yt szukając nowego wzmaka ostatecznie padło na zestaw Oranżady  :) Było wielu kandydatów ale postanowiłem wziąć w ciemno head i cab z thomanna, mam 30 dni myślę raz się żyje! Zaczynamy NAD - Orange Thunder 30h!

[Mobilność]
Odpakowuję i cholera jakie to ciężkie! Head prawie tyle samo co cab waży chyba.. Za to paczka leciutka, w dwóch rękach (są handle po bokach) można spokojnie wnosić po schodach bez obaw o kręgosłup. Po namyśle mogłem brać 112 ale to nie to samo bez tego wiatru w nogawce ;)

[Brzmienie]
Podłączam, wiadomo najpierw kanał do strojenia dwa akordy - działa, no to gain channel na początku delikatnie, fajny crunch do bluesa przy 4/10 , podkręcając troszkę wyżej gain mamy konkretne ac/dc sabbath te klimaty, ten wzmak nadaje się do rocka jak żaden inny idealnie to brzmi. Bez ceregieli odkręciłem gain do sensownych wartości gdzieś w okolice przedostatniej kreski i zaczęło gadać ;) Higainy wzmak ciągnie zaskakująco dobrze, ktośtam mówił, że jest wzorowany na rockerverb/thunderverb bóg wie co ale tak naprawdę to zupełnie nowa konstrukcja, jak sam szeryf orange powiedział "it's the highest gain amp we've ever made" i potwierdzam, kurwi konkretnie niszcząc wszystko na swojej drodze ale brzmienie jest przyjemne bez denerwującej górki jak to było w peaveyu niekiedy. Charakterystyka brzmienia jest ciemna a gain stosunkowo luźny co niekoniecznie jest wadą. Imo łatwiej dotightować amp TSem niż go rozluźnić bo często się poprostu nie da. Tutaj nie ma tego problemu, przejście od rocka przez metal do totalnej rzeźni następuje za pośrednictwem jednej gałki a wzmak we wszystkich gatunkach sprawdza się świetnie i jest naprawdę wszechstronny :)

Jak przyjemnie gra się na niskowatowym wzmaku bosz! Nie muszę uważać jak przy 120w jak chirurg żeby bronbboże gałki nie odkręcić o 0,1mm za daleko bo zginę a ściana się zawali. Wszystko chodzi płynnie elegancko.

 Gałka shape .... o dziwo działa. Byłem przeciwnikiem od czasów premiery terrorysty, no bo cholera jednak po coś kreuje się to brzmienie ale z drugiej strony jak przypomnialem sobie że na moim 6505+ jak zrobiłem jedno ustawienie to nie dotykałem go przez 2 lata.. to shape jest spoko ;) Brakuje mi gałki presence albo bass osobno bo midy ładnie można dodać lub wyciąć. Ale tak to ok, w sumie nie jest jakieś ograniczające wręcz przeciwnie - plug and play.

Redukcja mocy, spoko ale nadal mam wrażenie, że na 30w gra lepiej i ma więcej jaj.

Ogółem jestem zadowolony z zestawu, jakośc super wszystko jest mega szczegółowo wykonane nie ma żadnej skazy tolex ładnie leży. Co do otwartej paczki, trochę żałuję że nie wziąłem zamkniętej ale to cholernie drogo by wyszło, w otwartej brzmienie jest bardziej przestrzenne mniej in-your-face co jest raczej pożądane w naszej muzyce chyba. Deska do zamknięcia tyłu wyniesie mnie jakieś 2zł więc pewnie będzie mod niedługo.

reasumując oranżada top klasa polecam  8)

mój nowy rig sypialniany :)


Spoiler
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2013, 15:52:59 wysłana przez Szneka »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
pięknie :)
i always go full retard

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Graty ,prezentuje się zajebiście! Mi osobiście thunder30 po dłuższym czasie grania się znudził.W połączeniu z paką 412 orange grało to strasznie muliście i mało przestrzennie.Z innymi pakami dużo lepiej to gadało,wiec myślę ,że to ,że masz otwartą pakę jest bardzo na plus w tym zestawie.Ale to tylko moje spostrzeżenia. Najważniejsze ,żebyś to ty był zadowolony ,niech się dobrze pasie !

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
WOW Mój ulubiony wzmak ever, nie licząc VH4... i Thunderverba, ale to już 2-3 razy droższe monstra. Na pewno to będzie pierwszy niebudżetowy head, który sobie kiedyś kupię. Gratki, oby służył!

Zomballo

  • Gość
Ten temat jest kupa wart bez próbek. :D A tak wogóle to gratulacje!

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Graty! Fajny sprzęt.
Spoiler
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Piękny. Ja choruję od jakiegoś czasu na dual terrora i 212 bo mój Basz i 412 doprowadzają mnie do przepukliny. Widać z wiekiem maleje zapotrzebowanie na waty a zwiększa się na komfort użytkowania.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
a NGD dla jacksona to gdzie? :(
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Dzięki za miłe słowa :) Naprawdę jestem zadowolony z zestawu, i w sumie otwarta paka daje takie dziwne wrażenie, że dźwięk wychodzi.. tyłem na pokój, co w małym metrażu daje fajne wrażenie przestrzenności.

Jeszcze mam tydzień na zwrot i nadszedł moment ostatecznej decyzji - zostaje czy nie? No i zdecydowałem, ze zostaje pomarańcza :)

Shape fajowo chodzi bez kombinowania, gainu aż nadto do wszystkiego, głośniejsze niż 50w niektóre nawet.. A na redukcji mocy też ladnie hula. Charakterystyka gainu nie dla każdego, jest mega luźny i taki no orendżowy, do grania ciasnych metali raczej nie teges bez TSa.

 Bałem się że do sypialni bedzie overkill i przerost formy ale zamiast bawić się w 1w breloki i półsrodki stwierdziłem, że przemebluje sobie pokój i wyciszę wszystko w cholerę to będzie można to ładnie rozkręcić ;)

Aha i czysty kanał jest naprawdę zajebisty. Lampy chyba do wymiany z tego co piszą na forach bo noname'y. Wzmak zostanie na lata więc mogę zainwestować w coś fajnego, co polecacie?


Tygrysek obecnie stoi w drop C, świnka skarbonka już zmieniła target zbierania $$ na tego nowego PRSa 7mke ;)

Nagrałbym jakieś próbki ale jedyny mic jaki mam to taki lewy marki thomann co dostałem do ux2 :D

Zomballo

  • Gość
Na końcówkę polecam tanie i dobre 6P14P-EW. Ruskie militarne. Wytrzymałe i głośne jak czołg. Brzmieniowo też potrafią zaskoczyć. Niestety musisz szukać uczciwych sprzedawców,  niektórzy z allegro handlują złomem z demobilu i można się naciąć.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 12:22:42
wysłana przez grz_ost
6 Odpowiedzi
5987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2012, 14:36:36
wysłana przez Michau
33 Odpowiedzi
11820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2012, 16:03:06
wysłana przez Vertigo
17 Odpowiedzi
5024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2013, 15:41:38
wysłana przez Sali
3 Odpowiedzi
2250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2017, 01:20:59
wysłana przez Error