Autor Wątek: Peavey 5150 block letter potencjometry  (Przeczytany 3689 razy)

Offline minnesota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Peavey 5150 block letter potencjometry
« 17 Cze, 2012, 02:23:54 »
Witam !! proszę o pomoc . Mój Peavey 5150 potrzebuje nowych potencjometrów :'( ,niestety ktoś już kiedyś je wymieniał i wstawił jakeś mongolsko-tajsko-chińskie zamienniki na których pozostały tylko plamki po oznaczeniach . Na innych forach niestety udzielono mi szczątkowych informacji , ale potem ktoś namieszał z oznaczeniami logarytmiczne a liniowe [ podobno w Europie oznacza się inaczej niż w Usa a jeszcze inaczej jest na chińskich zamiennikach ]  i kompletnie nie wiem jakie mają być poszczególne potencjometry . Jeśli ktoś może podać wartości dla wszystkich potków [ cy to liniowy czy logarytmiczny] będę wdzięczny . Dodam , że podano mi link do schematu 5150 ale chyba ktoś na kolanie go rysował bo jest strasznie nieczytelny a jeśli ktoś nie jest biegły w szyfrowaniu schematów elektronicznych staje się to niemożliwe . Jeszcze jedna sprawa , która lampa preampu w 5150 [ stojąc za wzmacniaczem licząc od prawej strony ] jest odpowiedzialna np;za pętle efektów a która za Lead itd

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Z tego co mi wiadomo logarytmiczne daje się na wszelkiego rodzaju volume, a liniowe na eq.


« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2012, 17:28:01 wysłana przez grz_ost »

Offline minnesota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Dziękuje !!! no to coś już wiem .

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Rhythm/Lead Pre Gain - 1M/Log
Rhythm/Lead Post Gain - 1M/Log
Low - 1M/Log
Mid - 50k/Lin
High - 250k/Lin
Presence - 10k/Log
Resonance - 1M/Log

To by było chyba na tyle potków w 5150

Co do lamp, to 5150 ma tego wspaniałego cleana właśnie przez to, że wszystkie lampy są odpowiedzialne za oba kanały ;]
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2012, 16:23:21 wysłana przez gkoz »

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Low - 1M/Log
Na pewno "log"?  :o

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Tak, dół zawsze reguluje się logarytmicznymi.

Offline minnesota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Dziękuję za pomoc !!! Pierwsze forum na którym uzyskałem odpowiedż na to pytanie !!! bez kpiny , wulgaryzmów i 50 wypowiedzi kompletnie nie na temat . Raz jeszcze DZIĘKUJĘ !!!!

Posty połączone: 20 Cze, 2012, 23:35:30
Mam jeszcze jedno pytanie , jak można sprawdzić rok produkcji Peaveya 5150 ? pod wzmakiem jest mała tabliczka z jakimiś numerami
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2012, 23:35:30 wysłana przez minnesota »

Offline minnesota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Hej , nabyłem potencjometry niestety biorąc miarę z potencjometrów w moim piecu trafiłem jak na złość na dwa zamienniki [jak wspominałem już ktoś 'cudował ' z potkami i są rożniste powstawiane ... ] i według nich zamówiłem . Cóż , po rozebraniu pieca okazało się że średnica pozostałych jest inna  >:(  te oryginalne mają 4.5 mm średnicy a ja kupiłem 6 mm a otwór w chickenheadzie to ok.5mm więc lipa... Długość trzpienia jest ok 16mm . Sklep w którym zamawiałem potki nie posiada takowych [ 4,5 mm średnica / długość 16mm] może ktoś wie gdzie nabyć takie ? Przy okazji na płytce dokopałem się [chyba?] daty produkcji 28 jun 91'  :D    tak wiele ważnych rzeczy dla mnie wydarzyło się właśnie w 91 roku ...płyty,filmy i teraz jeszcze mój 5150  :) :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline minnesota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Lipa.... :( miałem kilka , :(przerobiłem ośki żeby pasowały na chickenheady ale okazało się że są z uszkami a te w Peaveyu to takie 3 widełki [ wciskane w płytke i lutowane z drugiej strony] ... załamka .... chyba nie obędzie się bez zamówienia oryginalnych Peaveyowskich za 20 zł sztuka

Posty połączone: 13 Lip, 2012, 01:52:55
Żeby było ciekawiej dziś trochę 'żonglowałem' lampami pre amp-u ecc83 /12ax7 [dostałem kilka lamp kupując Mese ,są tam np.SILVIANA ,PHILIPS oraz lampy jedynie z nadrukiem MADE IN HUNGARY . Ale robotę zrobiły w moim 5150 !!!!!!!!! muszę poszukać coś na ich temat.Teraz mam wstawione 1.EHX  2.EHX  3.SILVIANA  4.EHX  5.''MADE IN HUNGARY'' :} Wracając do tematu dziś zaczął nawalać włącznik POWER w wzmacniaczu , drugi standby zachowuje się ok . Orientuje się ktoś gdzie kupić i jaki to musi być włącznik [zanim sam kolejny raz rozbiorę go na części] ? mam nadzieję , że chociaż ten włącznik będzie standardowy ...
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2012, 01:52:55 wysłana przez minnesota »

Offline minnesota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Potrzebny na  gwałt włącznik POWER  do 5150 !!! jakie parametry ???? znalazłem gdzieś 5A/125VAC ????????? może być jakiś inny ???

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
12012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2013, 15:43:53
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
4883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 12:33:15
wysłana przez Pneumonia2
4 Odpowiedzi
2419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2016, 09:42:44
wysłana przez adriaks
7 Odpowiedzi
2332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2016, 00:27:11
wysłana przez karfil29