Autor Wątek: NGD, japońskie siostrzyczki! Fotki!  (Przeczytany 2441 razy)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
NGD, japońskie siostrzyczki! Fotki!
« 06 Lip, 2012, 15:57:36 »
Niedawno kupiłem fajne hollowbody. Powiedziałem sobie: więcej nie wchodze na allegro... Wytrzymałem 2 tygodnie, w sobotę wszedłem tam i złapałem GAS, dogadałem się, sprzedałem, a w poniedziałek moje fajne lubiane hollowbody wyjechało w paczce do nowego właściciela, a ja czekałem już na nowy nabytek. Praktycznie rzecz biorąc czaiłem się na ten model od pół roku, raz byłem blisko, ale gość okazał się być niezłym psychopatą(po czym została mi pamiątka na allegro).

Moje graty(jeszcze) trochę nie pasują do tego forum jako do ogółu, ale klimat jest tu całkiem całkiem i dużo się już nauczyłem.

Dostałem taką paczkę:
Spoiler

Trzeba było zdecydować, czym otworzyć:
Spoiler

W końcu jakoś otworzyłem i znalazłem karton:
Spoiler

Pod kartonem pianka!
Spoiler

W końcu ukazał się odwłok.
Spoiler

A oto całe zwłoki:
Spoiler

Napisałem, że czaiłem się na ten model pół roku, bo tak się złożyło, że albo nie miałem kasy, albo.. nie miałem kasy, bo kupiłem coś innego. Potrzebowałem czegoś ciemniejszego od mojego ulubionego strata. Mniej więcej przez rok błąkałem się zmieniając sprzęty, żeby teraz wrócić do takiej samej konfiguracji, jak na początku poszukiwań, czyli 2 straty - klon i palisander. Niby można by kombinować z pickupami, ale szkoda było rozbijać set barnukli(Irish Tour) z sunbursta. Przeszedłem przez dobre kilka wieseł, ale finalnie nic mi się tak nie podobało, jak właśnie strat. To kupiłem drugiego, podobnego, ale z palisandrem.
Jak odkuję się z kupna gitary i opłacenia studiów to wymienię pickupy na coś mocniejszego(ma frezy na humbuckery, a sunburst nie).

Nowy Squier jest z 1992 roku i tak jak drugi(1993) jest japoński(Fuji-Gen). Jest to też zwyczajny model(bo sunburst to Silver Series). Mam go już ponad tydzień i mogę powiedzieć, że klucze trzymają tak samo jak w drugim, mimo, że to nie gotohy. Mostek niestety ma chudy bloczek rezonansowy, co zamierzam w najbliższym czasie naprawić. Progi troszku zjechane, ale jest jeszcze co szlifować, więc to nie problem.

Więcej zdjęć:
Spoiler

Co ciekawe, gicia ma bardzo ładną podstrunnicę, tj. palisander jest fajny, ciemny.
Spoiler

A wiosła podłączam do Screamera kupionego po części dzięki temu forum. Efektów się wyzbyłem, żeby nauczyć się grać. Na dłuższą metę to dobry krok, kumple z kapeli nie narzekają.
Wiosło jest troszku ciemniejsze od drugiego skwarka, co mi w 100% pasuje. Wsadzę jeszcze jakieś ciemniejsze pupy i mam nadzieję, że nie będę wchodził w pasmo drugiemu gitarnikowi z bandu.
Uważam zakup za 100% udany. Lubię japońskie Squiery i chyba nieprędko się z nimi rozstanę.
Spoiler

Jeszcze kilka foci porównawczych straciaków:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 06 Lip, 2012, 16:03:58 wysłana przez Leswar »

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Na starość kupię sobie białego strata. Bo ładne.

Gratuluję parki!

Offline hdx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Potwierdza się moja teoria, że chyba każda gitara w białym wykończeniu wygląda po prostu nieziemsko. Do strata chyba jeszcze nie dorosłem więc nie zazdroszczę ale jak najbardziej gratuluję zakupu.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Tyle klikania, tyle otwierania, a tam stratocastery :(
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
To są jeszcze inne modele? :D

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Żal mi tego strata, ale czego się nie robi dla zespołu.

Nakłopotałem się sporo, żeby dopasować maskownicę, mam teraz dobre kilka zbędnych. Ta jest najbardziej przyzwoitą maskownicą ze wszystkich, które mogłem wybrać(a i tak jest brzydka), a nie było ich dużo, bo wybór maskownic do strata 62 jest masakrycznie ograniczony.
Siedziałem wczoraj z lutownicą bite 3 godziny, musiałem obrócić fazę singli, rozłączyć i zlutować potki, ale z drobną pomocą kolegi z forum(dzięki) podołałem. Przyznam, że nie jestem mistrzem lutownicy.

Zainstalowałem pod most DiMarzio D Activator. Ogólnie, to zamierzam tu poeksperymentować z pickupami trochę. W drugim stracie są barnukle i dobrze im tam.

W sumie to miałem pewne oczekiwania co do tego pickupa, i dzisiaj stwierdzam, że części z nich podołał. PM brzmi bardzo fajnie, czuć, że to nie singiel. Więcej póki co nie mogę powiedzieć, bo za mało grałem. Po próbie z zespołem będę wiedział, czy zrobiłem dobrze.

Trzysinglowe wiesła Wam się nie podobają, to może to :D

Sweet focie:




 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2009, 12:38:44
wysłana przez nikt
16 Odpowiedzi
12094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 15:56:06
wysłana przez Drevniak
2 Odpowiedzi
3200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2010, 22:42:33
wysłana przez sobek
51 Odpowiedzi
24205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2012, 17:01:48
wysłana przez luke27
53 Odpowiedzi
24369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 18:15:49
wysłana przez commelina