Autor Wątek: After The Burial  (Przeczytany 8863 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #25 23 Lip, 2015, 17:08:29 »
Artysty wszelakie generalnie nie żyją długo. Taki gatunek...
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #26 23 Lip, 2015, 17:15:03 »
Wszyscy zawsze mądrzy po tragedii. Trzeba było zrobić to, trzeba było zrobić tamto. Ile razy widzieliście kogoś naprawdę przybitego i mu mówiliście, że to chwilowe, że wyjdzie z tego, że trzeba się wziąć w garść i milion innych mniej lub bardziej mądrych porad? Z depresją i innymi odchyłami nie ma żartów, nie można tego lekceważyć, ale też jest bardzo trudne (wbrew pozorom) do zauważenia, że ktoś ma niemały problem z sobą samym. Trzeba samemu przez to przejść by zrozumieć.

Nic osobistego do żadnego z Was, ot luźna dygresja. Szkoda człowieka, nawet nie chcę sobie wyobrażać co przeżywał skoro zdecydował się na taki krok.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #27 23 Lip, 2015, 19:02:46 »
Tak to jest jak się gra djenty na 8mce :D
Spoiler
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #28 24 Lip, 2015, 07:42:27 »
Koleś był młodym, facetem, nawet przystojnym, najprawdopodobniej fizycznie zdrowym, z talentem, z Ameryki - w dodatku białym! ;) Jakieś trzy miliardy zapytanych osób zamieniło by się z nim natychmiast (w tym Amerykanów ;)). Ale nie, trzeba sobie samemu zrobić problem!...



Oj, każdy chyba zna ten typ człowieka z własnego otoczenia.
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #29 24 Lip, 2015, 22:18:15 »
no i co z tego, to wszystko co wymieniłeś jest tak naprawdę gówno warte, może facetowi czegoś brakowało, wiesz jak to jest... pieniądze szczęścia nie dają (podobno)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #30 24 Lip, 2015, 23:42:42 »
Z każdej z tych rzeczy naprawdę można się cieszyć. Jest to sztuka, nie przeczę. Stękać jest tak łatwo... To żeby był jakiś sens tej rozmowy umówmy się, że jak jakiś nasz znajomy będzie miał notorycznego doła, to wyślemy go np. na wolontariat na tydzień do hospicjum, żeby opowiedział tym ludziom o swoich problemach...
Paczki z głów!

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #31 26 Lip, 2015, 00:46:29 »
jeżeli ktoś ma notorycznie doła to znaczy, że ma ze sobą problem i potrzebuje specjalisty a nie jakiegoś śmiesznego hospicjum. Szczególnie jeżeli miał depresję lub inne zaburzenia. To nawet jakby miał być ze złota a nie biały to pewnie miał to w członku po całości... Szkoda chłopa...

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #32 26 Lip, 2015, 08:25:30 »
jeżeli ktoś ma notorycznie doła to znaczy, że ma ze sobą problem i potrzebuje specjalisty a nie jakiegoś śmiesznego hospicjum. Szczególnie jeżeli miał depresję lub inne zaburzenia. To nawet jakby miał być ze złota a nie biały to pewnie miał to w członku po całości... Szkoda chłopa...

Nie do końca ( nie mogę pominą ze tekst z dupy o hospicjum i albo bez pojęcia albo słaby żarcik ), jedną z form terapii jest odwrócenie myśli od siebie i skierowanie centrum zainteresowania na innych. I faktycznie spotkanie z realnym cierpieniem i to jak top w hospicjum z nieodwracalnym skutkiem potrafi odmienić nasze myślenie o naszych problemach.
Odwiedziny w odziałach onkologicznych dziecięcych , rozmowa z tymi dzieciakami, to ogromna siła przekazu i niektórym z depresją z poczuciem własnych jedynych ogromnych problemów to pomaga a oni pomagają tym cierpiącym. Bardzo róznie to działa a ludzki mózg jest nieobliczalny, więc proszę nie pisz o śmiesznym hospicjum bo chyba nie miałeś z tym tak na prawde doczynienia, w sumie to sie ciesz się ze nie miałeś.

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #33 26 Lip, 2015, 09:07:45 »
no ten tekst z hospicjum to był taki tam "żart"... nie byłem wczoraj w formie po prostu...

nie zgadzam się, z tym że odwracanie myśli od siebie i skierowanie zainteresowania na innych jest pomocne... tzn., pewnie jest, ale bardzo tu (tak myslę) zależy od poziomu problemu, który ma dana osoba. Przy dość "mocnej" depresji raczej to nic nie zmieni bo na koniec dnia ta osoba zostaje "sama ze sobą" i znów nie jest fajnie.

Lepsza od takich wizyt w hospicjach jest po prostu terapia u specjalisty z tym, że do tego potrzebne są chęci i trochęodwagi bo nie zawsze jest łatwo mówić o sobie i swoich problemach.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #34 26 Lip, 2015, 09:58:35 »
Jak wspomniałem " jedną z form" i jak Ty mówisz zalezy od poziomu problemu, od samego czowieka.
I jak mówisz trzeba chcieć coś z tym zrobić, bez tego nie ma szans, ale to tez jest w takim przypadku obrazek jak przedstawił wuj, taki własny kij we własne szprychy.

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #35 26 Lip, 2015, 10:16:19 »
Cóż... Nasze dywagacje chłopakowi nie pomogą...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #36 26 Lip, 2015, 12:24:15 »
Matzer, miałem to nieszczęście i szczęście być ileś razy w hospicjum, m.in. jak umierała tam 19-letnia znajoma, potem moja babcia, znam ludzi, którym taka "terapia" pomogła i są losowi wdzięczni, że zobaczyli wreszcie swoje problemy we właściwej perspektywie - i mam nieodparte wrażenie, że tylko teoretyzujesz w ciepełku swojego laptopa... Staram się sam mówić jednak z doświadczenia.
Żodyn z nas nie znał Justina, nigdy nie poznamy całej historii i już mu nie pomożemy, ale parę osób to czyta i niech choć jedna się ogarnie. (e, Ty tam, do Ciebie mówię!) 
Paczki z głów!

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #37 26 Lip, 2015, 14:03:55 »
Nie mam doświadczenia z hospicjami, ale mam doświadczenia z depresją (chociaż to nie moja depresja była). Generalnie jeżeli ktoś jest och ach, problemy pierwszego świata, jestem smutny bo tak, o boże mam doła bo poniedziałek i nie mogę nastroić mojego 9 strunowego ukulele to pewnie, że wizyta w hospicjum, domu dziecka czy generalnie gdziekolwiek gdzie ludzie faktycznie zmagają się z problemami będzie odpowiednim szokiem i pomoże w ogarnięciu.

Niestety dalej uważam, że jeżeli ktoś ma zaburzenia depresyjne czy w ogóle jakiekolwiek problemy psychiczne. To raczej go nie ruszy taka wizyta, wtedy potrzebna jest pomoc specjalisty.

Niemniej to tylko moja obserwacja, a żadnym specjalistą w tym temacie nie jestem.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #38 26 Lip, 2015, 14:12:29 »
Ja również nie mam, ale wiem jedno, że skutek to może mieć wręcz odwrotny do zamierzonego, bo jak to już ktoś wyżej napisał 'ludzki mózg jest nieobliczalny'.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #39 27 Lip, 2015, 07:36:30 »
Podsumujmy więc: wszystko chuj, nigdy nie wiadomo, nie byłem, ale wiem, chce się pierdnąć, a się można zesrać, a praktika tjeoriu jebiot :)...
Oj, też mi się wiele rzeczy wydawało logicznych i nawet oczywistych, a nigdy się w realnym życiu nie spotkałem. Dajmy się życiu zaskoczyć ;).
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2015, 07:38:49 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #40 27 Lip, 2015, 11:15:18 »
Bat, przykład z naszego podwórka- Waldek ze Scylli. Ten sam typ problemu z głową. Też myślę, że mu odjebało bo klucze krzywo w Skervesenie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: After The Burial
« Odpowiedź #41 27 Lip, 2015, 13:27:43 »
TeDe skwitował, że cały ten zamęt z Waldkiem to przesada była ;). Ogarnął się i miksuje Materię, a Mario wrócił do Scylli i będą gigi na jesień. Happy end :).
Paczki z głów!