Autor Wątek: Szekter Loomis 7 vs Blackjack ATX c7 vs Hellraiser C7  (Przeczytany 5386 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Elo

Wiem że podobny temat się tu dawno temu przewijał ale nie się bardzo wyczerpał  :(  Jak sie ma sprawa tych wiosłeł względem siebie. Co wybrać? Borykam się z tym problemem, przewałkowałem chyba wszystko co się dało tutaj i na ss.org i cholera dalej nie jestem pewien :( To co gram ociera się o djent/progressive/metalcore/techniczniefajniebrzmiącewhatevercore/numetal (z sentymentu :P).

Głównie na czym mi zależy to potężna fala mięsa na przesterze. Ładnie selektywnie, z atakiem, soczyście i bez mulenia. Planuje stroić w Drop A/Standart B (najwyżej) a najniżej schodzić do Drop G. Nie ukrywam że Loomis 7 wkurza mnie przez jasną podstrunnice, a najbardziej podoba mi się wykonanie Blackjacka ATX w wersji "walnut satin" o takie http://www.drumcityguitarland.com/drumcitygl/stores/1/images/2010%20Schecter%20Diamond/Schecter%20DIAMOND%20SERIES%20Blackjack%20ATX%20C-7%20Walnut%20Satin%202011%207-String%20Electric%20Guitar.jpg (jako że większość gitar miałem czarnych to mam już dość tego koloru :P). Głównie raczej skupiam się właśnie między Blackjack ATX a Loomis 7 ale teżbym chciał wysłuchać waszych opinii nt stosunku wszystkich 3 modeli do siebie tj własne spostrzeżenia, opinie itd.
Dodam jeszcze że wiosło będzie mi sporo służyło do nagrywek dlatego zastanawiam się czy EMG nie było by lepsze niż BO (mam BO w 6tce, miałem EMG81 i do nagrywek zdecydowanie bardziej siedziały mi EMG a BO napewno sprawiały wrażenie fajniejszych do grania live, choć z drugiej strony 707 a 81 to też troche inna bajka na korzyść wg mnie 707  8) ).

Dzięki, pozdro  :D
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2011, 22:53:10 wysłana przez ukasheq »

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Olej wyglad. Jezeli ma byc "Ładnie selektywnie, z atakiem, soczyście i bez mulenia.", to Loomis rzadzi.
Jezeli poswiecisz troche selektywnosci i ataku, to polecam znacznie tanszy LTD MH-417 :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Nie olewaj wyglądu bo wiosło, które nie cieszy oka ma większą szanse na podanie dalej :)

Bierz ATX C7. Wersja z linka b ładna.
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jak bym miał zmów wybierać to bym znów wybrał loomisa. Po pierwsze ma jesion, po 2 nie ma palisandru ani nawet rosewood
B ( o ) ( o ) B S

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
1)Ok ale jak jest z brzmieniem. Ten mahoń w niskim dropie z Blakałtami może zamulać?

2) Czy wersja Loomis 7 NT od FR różni się jakoś w kwestii jakości wykonania? Zasadniczo wali mnie Flojd i dlatego myśle czy mogą być jakieś różnice w jakości (bierze się to stąd że na thomanie różnica cenowa jest delikatnie mówiąc chora).

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
NT od FR nie różnią się jakością wykonania. Miałem Loomisa FR i generalnie jest to zajebiste wiosło. Polecam. Schecterem z Blackoutsami moim zdaniem można jedynie dupę se podcierać. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Ciągnie mnie do tego ATXa ale brzmienie przede wszystkim :P kurde mam taki mętlik we łbie że już sam nie wiem, zmolestowałem chyba wszystko co wujek google wiedział na temat tych szekterów oraz ogarnąłem wszystkie zajawki z jutuba :( Wole ciemne podstrunnice taki fetysz :P

Gdyby ktoś gdzieś miał do ogrania jedno z powyższych wioseł to chętnie obadam. Jestem z krk ale moge podjechać (o ile nie będzie to drugi koniec Polski :P ).

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja jestem z oleśnicy śląskiej, jak Ci po drodze to zapraszam na ogranie Loomisa (wersja ze stałym mostem) na Merlinach Hellfire
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
24714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2009, 11:56:48
wysłana przez Radek M
40 Odpowiedzi
16893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2010, 11:26:03
wysłana przez zuosiej
4 Odpowiedzi
3117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2011, 18:04:12
wysłana przez Dexterek
2 Odpowiedzi
2314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Wrz, 2011, 14:00:52
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
3839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2012, 13:28:56
wysłana przez Dale Cooper