Autor Wątek: Pyrophobia - The Deadspeak EP [2011]  (Przeczytany 4318 razy)

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Pyrophobia - The Deadspeak EP [2011]
« 16 Maj, 2011, 18:28:58 »
Witam:)

Zapraszam do przesłuchania naszej debiutanckiej EPki:)
Muzyka utrzymana jest w klimacie melodyjnego death metalu.

Poniżej zamieszczam linki do stron na których można też pobrać całość materiału.
Nagrywane w domowym "studio", a mixem i masterem zajął się nasz forumowy kolega;)

http://www.reverbnation.com/pyrophobia
http://www.facebook.com/Pyrophobia


Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Fajne granie! Melodic DM, ale taki sztokholmski bardziej, niż göteborski - miła niespodzianka.
Jeden minus - wokale chwilami brzmią trochę jak nagrywane przez butelkę :P ale jak na domowe nagranie to właściwie nie ma się czego przyczepić.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
fajnie basik chodzi :)
Ale wole MDM blizej goteburga ;)

PS. Dlaczego większość kapel mietalowych robi sobie sesje w jakiś fabrykach?
B ( o ) ( o ) B S

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Miazga \m/
Want moar!

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Hej hejterzy! co twierdzicie ze dema nagrywane w domu są chujowe i przez to nie przyjdzie potencjalny sluchacz na koncert, posluchajcie tego !

:>

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Już się napalałem na jakiś polski MDM (gatunek prawie nieobecny w tym kraju), ale go nie usłyszałem. Typowa DM kapela.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2011, 14:40:07 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Mnie się podoba. Gracie jakieś koncerty? Co oznacza wasza nazwa? Lęk przed ziemniakami? :D ;)

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Jak juz to przed ogniem :facepalm:

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Zajebiście nagrane. Gary też w domu mikrofonami czy jak?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
gary to raczej nieżywe

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Albo triggery. Dlatego pytam.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Dzięki za miły odzew:)

A więc pokrótce tak: pyrophobia oznacza fobię/strach przed ogniem:P przed ziemniakami albo pyrami też może być hehe

Obecnie nie gramy koncertów, skupiliśmy się na tworzeniu nowego materiału - tym bardziej że nie mamy perkusisty. Co za tym idzie - gary robione były w MIDI i z tego co pamiętam w Superior Drummerze. Oczywiście jesteśmy świadomi tego że "perka z kompa" to znaczne ułatwienie. Ale cały czas dążymy do tego żeby znaleźć pałkera i wykonywać ten materiał najlepiej jak się da.

Gitary były nagrywane (DI) w domu na Podzie GX - żeby było śmieszniej właśnie na tym wiośle:
http://forum.sevenstring.pl/custom-shop/martch-custom-dw-73/ 

Całość zmixował i zmasterował Widek:)
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2011, 22:35:21 wysłana przez souledge7 »

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Cytuj
Oczywiście jesteśmy świadomi tego że "perka z kompa" to znaczne ułatwienie.
Nie rozumiem takiego podejścia, zwłaszcza w waszej sytuacji (nie macie bębniarza). Perka ma brzmieć dobrze, a w jaki sposób zostanie wykonana - to już nie powinno nikogo obchodzić, w końcu to nie granie na koncercie. Jak chcecie, to możecie się katować nagrywaniem "żywej" perki, jeśli to przyniesie lepszy efekt, ale nagrywanie tylko dla zasady, że "sample i triggery nie są trv" nie jest dobrym pomysłem  ::) . Wystarczy, żeby wasz przyszły perkusista był w stanie zagrać live wszystko to, co znajduje się na płycie.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2011, 23:12:05 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Ototo.
+1

Btw.
@souledge7
Daj znać czy po znalezieniu perk mana, frekwencja ludzi na waszych koncertach zmaleje przez tą home-made EP :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Przy takiej muzyce przynajmniej stopa powinna być z triggera bo się zlewa wszystko na koncertach. W studiu przy nie dobranych naciągach też. Tak myślałem, że Superior Drummer. Już na tyle z tym programem się obeznałem :D
PS. Drewniane bijaki (automatycznie łatka przy tym) i jednowarstwowy naciąg i jest miazga. Przynajmniej tak było u mojego garowego.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Dodam jeszcze, że zgadzam się z tezą deathtoma, nagranie homemade dobrze brzmiącego materiału jest jak najbardziej możliwe. Obecnie technologie studyjne poszybowały w górę do tego stopnia, że jedynymi ograniczeniami stały się budżet na sprzęt (zwłaszcza warunki do nagrywania wokalu - dobra kabina samoróbka) i umiejętności producenta.

Cytuj
Tak myślałem, że Superior Drummer. Już na tyle z tym programem się obeznałem  :D
Heh, akurat każdy mój znajomy robi w SD :P
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2011, 01:47:12 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Drumsite jest jeszcze OK.

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Cytuj
Cytuj
Oczywiście jesteśmy świadomi tego że "perka z kompa" to znaczne ułatwienie.
Nie rozumiem takiego podejścia, zwłaszcza w waszej sytuacji (nie macie bębniarza).

Źle się wyraziłem, miałem na myśli to że w midi można zrobić bardzo trudną do zagrania perkusję, a później mogą pojawić się problemy z odtworzeniem tego na żywo. Z resztą tego co napisałeś jak najbardziej się zgadzam. Liczy się efekt końcowy brzmienia na płycie i to czy kapela na żywo urabia swój materiał. Nie jesteśmy ortodoksyjnymi prawdziwkami metaluchami hehe - materiał ma po prostu gadać i cel uświęca środki;)

A osobiście lubię Addictive Drums:P

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
AD też jest fajne, mało waży. Dobre do ukręcania jakiś eksperymentalnych brzmień, aczkolwiek mi jeżeli chodzi o brzmienia stricte metalowe odpowiada najbardziej SD i jego biblioteka Metal Foundry - co kto lubi :)
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Gity i basik nagrywane były na symulacjach line6? Czy coś innego na to nałozyliście? Fajnie to brzmi, podoba m się bardzo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2011, 08:26:17
wysłana przez Gohes
Musikmesse 2011

Zaczęty przez Sikor Efekty

1 Odpowiedzi
3276 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2011, 14:34:30
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
3791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2011, 10:24:15
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2011, 10:03:20
wysłana przez sify11
21 Odpowiedzi
3185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2020, 23:55:51
wysłana przez wuj Bat