Autor Wątek: Ibanez RG1527Z czy Schecter Jeff Loomis  (Przeczytany 32936 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
No i dodatkowo gryf bolt-on......get a life....za to siano wkrecane ? :facepalm:
Że tak sprowokuję - w moim MM też jest wkręcany. Przepłaciłem?

Nie chce roztrząsać tematu czy bolt on jest lipą ale dotychczasowe moje doświadczenia z bolt-onami są takie że intensywne ruszanie gitarą powoduje rozstrojenie wiosła (wpływ na strojenie-może tak lepiej się wyraże), krótszy sustain + mniej porządanego w moim przypadku mięska-patrz ten właśnie ibek......gdyby był zajebisty to bym go sobie zostawił a był kupą gówna...może trafiłem na mega tragiczny egzemplarz? nie wiem....bardzo prawdopodobne patrzac ile jest zadowolonych użytkowników....mia łem okres że strasznie sie nim jarałem-zwłaszcza że był wygodny i idealnie nadawał się do szybkiego grania, jednakże czar minął gdy miałem okazję pograć na nergalowym gibsonie z wklejanym gryfem..Wiem tylko że to była pierwsza i ostatnia gitara ibaneza w moim życiu i ostatnia z wkręcanym gryfem- gryf wkręcany w moim Flamie to już w ogóle woła o pomstę do nieba...wystrczy ze podniose gitare ręką w góre trzymając za gryf i od razu zmienia strój  :facepalm: no ale to zapasówka.

EDIT: Dodam jeszcze że w przypadku zajebistych gitar pokroju MM różnica między wklejanym a wkręcanym jest iście techniczna - i wtedy wkręcany gryf ma swoje plusy-zwłaszcza przy naprawach czy tego typu badziewiu. Takie są moje przypuszczenia...po zatym pomyślmy na chłopski rozum.....co lepiej będzie wibrować....korpus z gryfem jako jedna integralna całość czy korpus połaczony śrubami z gryfem? Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze, 2010, 20:59:39 wysłana przez lokibalboa »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
16189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 18:10:46
wysłana przez wuj Bat
32 Odpowiedzi
15399 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2010, 11:34:27
wysłana przez Mery
13 Odpowiedzi
4322 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2012, 11:23:38
wysłana przez zietek
0 Odpowiedzi
927 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2012, 14:31:04
wysłana przez majkelk
al'a Jeff Loomis

Zaczęty przez Anvil Muzyka

6 Odpowiedzi
4971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2017, 19:26:58
wysłana przez Anvil