Autor Wątek: Mesa Mark IIc  (Przeczytany 5459 razy)

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Odp: Mesa Mark IIc
« 05 Kwi, 2010, 09:03:49 »
Kiedy jeździsz ze sprzętem i musisz go wnosić na salę na piętrze, na salę po schodach, etc i nie masz do wniesienia jedynie gitary, to waga sprzętu i jego wymiary wtedy mają znaczenie. Tak samo jego gabaryty, gdy pakujesz cały zespół do busa. Cargo też liczy sobie od wagi, więc im masz mniej kg w skrzyniach, tym mniej zapłacisz. Trochę wyobraźni i zrozumiesz. Proste.

MKV i IV są cięższe niż poprzednie, zgoda (są mocno zagospodarowane na chassis, etc). Nigdy nie jeździłem z nimi i w sumie miałem z nimi chwilową styczność. Nie wydawały mi się wówczas tak super ciężkie. Mam MKIII i jak już wcześniej zaznaczyłem - jest lżejszy. Uważam to za niewątpliwą korzyść.

Co do ich kozackości - decyduje o tym ich brzmienie. Co tu dużo mówić - trzeba by posłuchać. Jak dla mnie na kolana rzuca ich ciepłota, dynamika 'inyourface' oraz charakterystyka przesterowania. To samo czysty kanał. Brzmią genialnie - tak uważam. Jeśli je dopalisz i dorzucisz jakiś delay, to leady brzmią przepięknie. Zaznaczam, ze opisy te są subiektywne (to samo dotyczy wagi...). Każdy szuka czegoś innego, a dla mnie Marki są tym, co uznaję za bliskie ideału. Również proste.

PS. Wracając do wagi, to i tak nic w porównaniu do transportowania kolumn ampega czy hardware'u do bębnów. Cały rig gitarowy i tak waży dużo, dlatego cenię sobię te parę kg mniej na głowie MkIII :D
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2010, 09:45:13 wysłana przez Crank »
made of hate

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
26568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2009, 19:16:44
wysłana przez DeathMaster
13 Odpowiedzi
11156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2010, 20:13:51
wysłana przez coin777
2 Odpowiedzi
1587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2014, 22:15:16
wysłana przez Razor89
7 Odpowiedzi
2727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2014, 20:55:57
wysłana przez Bjørn
21 Odpowiedzi
6427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2015, 21:31:26
wysłana przez sinquestsound