Autor Wątek: Wiesci od Deftones - Chi, Eros  (Przeczytany 22161 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
z tego co pamietam to Stefan ma z Marshallami po drodze, a zreszta moim zdaniem to wzmak jest tylko jednym z elementow ktory mozesz kompletnie zmodyfikowac dobierajac paczke, gitare (w tym drewno i pickupy), dopalacz przed piecem, w ogole efekty, i tak dalej i tak dalej i tak dalej.

nie wiem czy wielu jest ludzi ktorzy przychodza z jednym setupem do studia i na nim nagrywaja caly material, ale jakos nie chce mi sie wierzyc... ze wiecej niz polowa tak robi. my - male szeregowe gitarzysty - mamy potezny wybor kazdego z tych elementow, a co dopiero gadac o takich ludziach ktorzy nie maja nawet najmniejszego ograniczenia w postaci pieniedzy. ani tym bardziej ograniczenia w postaci dostepnosci czegokolwiek.

dolicz teraz do tego to, ze sound nagrania ksztaltuja jeszcze mikrofony, preampy (nawet dobor stolu mikserskiego to chyba jest jakis uberczad i potezna roznica). do tego jeszcze sama realizacja, mastering, i to na takim poziomie ze my nawet tego do konca nie ogarniamy. z calym szacunkiem dla Lorda, ale mysle ze on tez nie ogarnia do konca (:*).

yyy... a tak w skrocie, to ja przestalem wierzyc ze jak sobie kupie taki sam setup to bede brzmial podobnie do artysty X albo Z na plycie Z albo V. jesli mowimy o tym ze kupie sobie Mese DR, to moge oczekiwac ze zabrzmie jak 75% archetypow brzmienia Mesy DR, ale jak juz bawimy sie w mniej standardowe rzeczy (a JMP-1 to dla mnie jest cos w ten desen), to wchodzimy w nieskonczonosc.
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
64 Odpowiedzi
19886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2011, 10:16:46
wysłana przez wuj Bat
Deftones - Koi No Yokan

Zaczęty przez Voitas « 1 2 3 » Muzyka

55 Odpowiedzi
12934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2012, 22:34:28
wysłana przez admaxo
5 Odpowiedzi
1774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2012, 19:44:46
wysłana przez Lukas
Nowe Deftones

Zaczęty przez bandit112 Muzyka

18 Odpowiedzi
6581 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2016, 13:18:00
wysłana przez pawianus1942
0 Odpowiedzi
804 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2023, 14:06:15
wysłana przez Rot