Autor Wątek: Ibanez Apex 2 ,Schecter C7,Lootnick GtX7 -Pytanie!!!  (Przeczytany 8899 razy)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
W porównaniu z Ibanezem RG4721 XL (made in Japan) Blackjack (made in Korea) wymiata - czuć, że to jakieś drewno, a nie papier.
Bez przesady z tym drewnem. Kumpel z kapeli miał blackjacka, jakoś mnie ten korpus nie powalił, nawet w bezpośrednim porównaniu z moim rg1527. Różnica to była przy porównaniu tegoż blackjacka z moim PRSem - blackjack okazał się takim papierkiem, po bezpośredniej zmianie wiosła straciłem zupełnie pewność że trzymam w ręku mahoniową gitarę. No ale to już inny temat, zresztą na polu wykonania, drewna i brzmienia (subiektywnie :)), PRS deklasuje chyba wszystkie wiosła jakie miałem w rękach. Wracając do drewna w ibanezach, korpusy może faktycznie nie powalają (brzmienie na sucho w nowszych modelach delikatnie mówiąc, nie zachwyca), ale za to dostajesz porządnie wykonany gryf - chyba najmocniejsza strona tych gitar. Co więcej, przypadku ibaneza, lekkość korpusu uważam za zaletę - jest jakieś wrażenie że to "sportowa" gitara, wg mnie pasuje to do jej designu. Lakier - fakt, zdarzyło mi się zrobić obicie jak uderzyłem o brzeg biurka, ale nie było cyrków że dalej pęka czy coś.

żeby OT nie było:
Blackjack - mnie to wiosło nie podeszło, chociaż stosunek cena/to co dostajesz, jest niezły
Apex2 - na porządne wykonanie bym nie liczył, za tą cenę można mieć lepszego ibaneza. Właściwie, to dlaczego nie np. rg7620?
Lootnick - obowiązkowo ograć, bo tak naprawdę to nikt nie wie jak ona brzmi. Poza tym może byc problem żeby to później upłynnić.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2008, 18:43:22
wysłana przez dom?n
0 Odpowiedzi
2598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2007, 09:16:54
wysłana przez anton
8 Odpowiedzi
7526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2008, 11:44:27
wysłana przez m4ody
3 Odpowiedzi
3003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2011, 13:52:23
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
1842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2014, 14:48:37
wysłana przez Zomballo