Autor Wątek: Jak wyregulować wiosełko? Jestem zielony, a mam chyba delikatny problem:)  (Przeczytany 12338 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Men, nie jestem pewien czy po tych zdjęciach można oceniać, ale wydaje mi się, że gryf jest uber prosto.

Pytania moje:
jaką masz akcję strun?
jakie masz struny założone? - jakieś zmiany grubości recently, albo coś?

No i dobrze by było jakbyś zrobił najprostszy test - dociśnij strunę do I i XII progu i zobacz jaka jest odległość między struną a progiem przy V progu (mówiąc próg mam na myśli tą metalową część, a nie kawałek podstrunnicy). Potem ten sam test przeprowadź dociskając do I i XXIV progu - odległość mierzysz przy XII.
Wiadomo - pomiar nie musi być dokładny (i pewnie nie będzie, jeśli nie masz odpowiedniego przyrządu), spróbuj wsadzić jakąś cienką kostkę między strunę a próg, możesz spróbować bilet autobusowy, czy kartkę złożoną kilka razy (jeśli nie wypada - odległość jest mniejsza lub mniej więcej podobna do grubości tego co wsadziłeś - grubość możesz zmierzyć np. suwmiarką).

P.S. Jeśli zmieniałeś struny na grubsze - zobacz czy dobrze siedzą w siodełku (nut) ja miałem spory problem z siódmą struną (0.072"), szczególnie na pierwszym progu dźwięk był zupełnie out of tune.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
14687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2011, 22:49:57
wysłana przez Dexterek
21 Odpowiedzi
8901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2012, 21:13:04
wysłana przez hdx
5 Odpowiedzi
2655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
4 Odpowiedzi
1130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2012, 18:08:17
wysłana przez Frantic
10 Odpowiedzi
7657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2013, 14:54:34
wysłana przez admaxo