Autor Wątek: Złączki do efektów, szkodliwe dla elektroniki ?  (Przeczytany 12251 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jedyna rada - wez na probe. Tak wsobie mozmy pierdolic rozne kocoboly, ale to jak to sie spisuje mozna ocenic badajac organoleptycznie.
Kiedys tez tak myslalem, ale pokombinowalem i sobie jednak darowalem.
Niewarte ryzyka IMO. Dlaczego?
Dodatkowy problem, o ktorym tutaj jeszcze nikt nie wspomnial, to taki, ze gnizda jack w efektach wcale nie musza byc rownolegle wzgledem siebie. A to oznacza, ze przy deptaniu efektu ten drugi, polaczony na stale jest "odrywany" od pedalboardu. Krotkie patche to jest to :)

A co do oszczcednosci miejsce to jest ona mniejsza niz sie na pierwszy rzut oka wydaej.
Wtyki katowe typu "pancake" pozwalaja zaoszczedzic praktycznie tyle samo miejsca,
a jak efekty maja gniazda w mocno oddalonych od siebie miejscach (bynajmniej nie wszystkie maja przeciez je w polowie obudowy), to i zwykle wytyki pozwalajac efekty ulozyc blisko siebie "na zakladke".


Cytuj
Jak mi osobiscie baardzo zalezalo by na zminimalizowaniu rozmiarow pedałborda to wszedl bym albo w to, albo zaopatrzyl bym sie w takie kable i mini big jacki łamane jakich uzywa Sikor bodajze(George l's)
A kysz! Nawet nie wpsominaj mi o tym ;)
Nie, nie uzywam, George L's, tylko wtyczek GLS Audio.
Jakosciowo zblizone do Switchcraftow, ale sprowadzane z USA ponad 3 razy tansze:
( Obraz usunięty.)

Mozna kupic w paczkach na ebay, albo bezposrednio tutaj:
http://www.speakerrepair.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=genem&Product_Code=32-232x20&Category_Code=

AD1:

"Od tego są złączki 'mimośrodowe' które mają wtyczki na tarczy na różnych wysokościach."

Nie wiem jak to sie spisuje w boju ale chyba ktos musial o tym pomyslec projektujac te male ustrojstwa. Jedynie zastanowil bym sie jak wygladaly by takie polaczone efekty w roznych miejscach, bo pewnie idealnie w linii prostej by to w podledze nie siedzialo w ekstremalnych przypadkach.
W kazdym razie ja bym tego tak od razu nie skreslal.

AD2:
Z tymi dzordzami to chodzilo mi o kable, bo zdaje sie ze ta firma produkuje taki cieniutki model, idealny do takich zastosowan, przynajmniej z racji rozmiarow. No ale pamitam tez z drugiej strony ze Ty chyba fanem george l's nigdy za bardzo nie byles ;) Jakich jackow uzywasz nie pamietalem, ale chodzilo mi wlasnie o te ;)
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2017, 14:02:14
wysłana przez king33
2 Odpowiedzi
1469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2011, 21:44:41
wysłana przez Thoth
7 Odpowiedzi
1590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2013, 22:04:34
wysłana przez Artisth
0 Odpowiedzi
919 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2015, 18:15:40
wysłana przez Br-Owca
0 Odpowiedzi
969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2015, 02:05:16
wysłana przez Ewolter