Autor Wątek: Solar  (Przeczytany 2199 razy)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 310
Odp: Solar
« 08 Maj, 2026, 13:05:34 »
Warto sobie zadać pytania:
Po co Ci 29 cali? Będziesz się stroił w drop C oktawę niżej?
Po co Ci FF jak masz Evertune? Przy 25,5 możesz założyć struny 9-62 i zejść do drop A. A może i niżej. Nie ma odstrojeń. FF jest zasadniczo zbędne.
Jak @Filun pisał, setup Evertune'a to jest bajka. Wszystko na wierzchu. Jeden klucz. Trwa chwilę dłużej niż standardowa zmiana strun.

Po co 29 - nie wiem, mam 25.5" od stu lat, którą męczę w niskich strojach i mam tego dość, więc chciałem dłuższą skalę, ale być może 27" też wystarczy.
Po FF z ET? - nie wiem, nie miałem ani tego ani tego :lol: Ale z obu opcji chyba bardziej skłaniam się ku FF, bo Evertune wydaje się dobrym pomysłem na scenę, żeby stroić cały gig. Przy dobrym mostku i dobrych, blokowanych kluczach raczej nie powinno być problemu ze strojeniem, wyłączając ofc normalne wyciąganie się nowych strun.

Co do stroju to myślę o czymś w stylu drop F przy ósemce, maksymalnie nisko drop E.

Ja miałem A1.8, fajny i całkiem dobrze wykonany, ale z perspektywy czasu - nudny xd

Czemu nudny?  :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2013, 22:25:42
wysłana przez ChopZeWsi
2 Odpowiedzi
5368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2018, 19:59:47
wysłana przez vastio
11 Odpowiedzi
8087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2020, 02:13:43
wysłana przez MadYarpen
15 Odpowiedzi
13671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2021, 22:01:39
wysłana przez Frantick
0 Odpowiedzi
2337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2022, 10:53:29
wysłana przez rafalek