Autor Wątek: Monitory studyjne 8" do 1000zł za sztukę - PODxt, DAW, do słuchania.  (Przeczytany 1831 razy)

Offline vicente

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Hej. Dzięki wszystkim za odzew!!!

Skibodeptak:
Dzięki za info. Ja już dawno odkryłem, że słucham głównie na kompie i przesiadłem się zupełnie sprzedając całe stereo. KRK, nie Classic, to już 1200, wtedy można też Yamahy HS8 rozważać. No ale chciałem się zmieścić do 1000, chyba, że myśleć o wspomnianych wyżej Kali IN...  ale to jeszcze wyżej. Wiem, że KRK mają swoją renomę, ale w tym budżecie to tylko Classic mógłbym brać pod uwagę.

youshy: Ale co masz na myśli - panele wygłuszające? Bo tylko to mi przychodzi do głowy. Rzeczywiście przydałoby się jakieś choćby krótkie info o tym. Jaka grubość i przede wszystkim jaka powierzchnia i które ściany, jaka wysokość, szerokość. To jest jeszcze w zasięgu.

Frantick: Mam, wg mnie fajne słuchawki, mają nawet u niektórych opinię przebasowionych - dla jasności - ja w nich to kocham (Sennheiser HD 280), ale już trochę nie mam siły na słuchawkach, poza tym polepszyły mi się nieco warunki lokalowe no i wiesz, chciałem to jakoś uczcić/skonsumować fajniejszym nagłośnieniem.
Z włącznikami masz rację, dziwne to. Moje Alesisy miały wygodnie, na górze, ale i tak, ponieważ były takie wciskane, trochę się bałem, że mogą wysiąść po pewnym czasie i wdrożyłem po czasie zasilanie podłączone do małej, 3-gniazdowej listwy z włącznikiem, która leżała pod biurkiem i wiesz, miałem taki przełącznik nożny... ;-) Bardzo wygodne. Polecam jako panaceum na te tylne włączniki.

niedziak:
Hehe, tak się składa, że przez ostatnie 15 lat takie właśnie 620 zajechałem. Są w naprawie, ale nie wiem co z tego będzie. Kochałem i je i.... stąd chcę jeszcze większe! ;-)

mastEr_eXplorer:
No właśnie - te bass refleksy przód lub tył - mam biurko pod ścianą oczywiście - mówisz, że to ściema? Na chłopski rozum za dużo monitorów ma go z tyłu, żeby kupić, że to ma takie znaczenie. Większość ludzi ma ciasne pomieszczenia i brak możliwości odsuwania się od ściany. Wszyscy robiliby z przodu, gdyby to było istotne. Monitora tuż przy ścianie nie postawisz, tak jak to tłumaczą producenci Adamów, bo przecież kable muszą wystawać, poza tym są przecież ustawione ukośnie.

No właśnie gdzieś mi mignęło, że ktoś polecał Kali IN do gitary z uwagi na ten średniotonowy głośnik. Nie mogę znaleźć gdzie to było. Z drugiej strony gdzieś na yt jest jakiś ich polski test i kolo twierdzi, że to są monitory średniego pola i nie nadają się na bliskie (mam biruko w narożniku po oknem.. od głowy metr do głośników po trójkącie), no i nie wiem. Nawet paliłem się na nie trochę, ale to mnie zgasiło. Ale może wrócę do tematu. A wtedy IN-8 broni się lepiej z tymi 8", z uwagi na obecność średniotonowego??????????

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5563 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:49:23
wysłana przez Stivo2005
15 Odpowiedzi
7023 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2018, 21:36:44
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
4972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2019, 11:25:16
wysłana przez Mat