Autor Wątek: Pytania o elementy do nagrywania w domu.  (Przeczytany 4574 razy)

Offline tom81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: Pytania o elementy do nagrywania w domu.
« 23 Lis, 2018, 15:13:24 »
W ramach serwisu BandLab jest od jakiegoś czasu Cakewalk Sonar za free do ściągnięcia (mnóstwo VST/VSTi na zawodwym poziomie zaimplementowanych DAW-ie).

https://www.bandlab.com/products/cakewalk

Z interfejsów ESI UGM96/ESIO XT22 MARA/Behringer UMC (szczególnie ten duży 1820, na którego jest promocja w jednym miejscu, o czym pisałem w innym temacie). Przerzuciłem sporo interfejsów i te działają najszybciej z tych na USB - dlatego konkretnie te modele (bufor spokojnie zjeżdża do 64 sampli, gdzie przykładowo w popularnym Focusrite ponizej 256 zaczyna mieć problemy).

Monitory najlepiej KRK Rokit 3 generacji RP5/RP6. Słuchawki (jeśli w ogóle to rozważasz), to bym się szarpnął i wziął referencyjne Bayerdynamic DT770 PRO.

Jeśli chodzi o symulacje ampów, to z moich doświadczeń również polecam darmowe LePou, a także ze stajni Mercuriall. Z płatnych polecam Peavey Revalver MK4.

Impulsy niestety trzeba przerzucić tonami, żeby wybrać te 2-3 użyteczne i jest to kluczowe w całej zabawie w wirtualce. Kto się bawi, ten wie.

Ewentualnie możesz iśc inną drogą: mały, w pełni lampowy combos tak góra 1-3W, żeby się nasycał na małych głośnościach pokojowych, do tego mikrofony i zgrywasz całość w DAW-a. Możesz używać prawdziwych efektów, albo bawić się w VST w post-procesie, jak Ci się tylko spodoba.

Bębny najlepiej Toontrack EzDrummer2 z rozszerzeniem Metal Machine.

Tyle ode mnie. ;)



Dziękuję bardzo, trochę się pośpieszyłem jako Jajuż PRomocjusz Pierwszy, z efektami i kupiłem BIAS Guitar Essentials w dzisiejszej promocji. Kupiłem też EzDrummer2 z rozszerzeniem Metal Machine też w promce.

Co do interfajsu narazie zostaje z tym co mam później zacznę kombinować. Monitory i słuchawki słyszałem bardzo dobre o nich opinie, poczekam na dobrą cenę. Tak samo z gitara.


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2009, 23:06:03
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
13842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 21:14:32
wysłana przez daniel.iron
4 Odpowiedzi
2728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2011, 01:33:08
wysłana przez Bash
Power Brake - pytania

Zaczęty przez przemak « 1 2 » Hardware

32 Odpowiedzi
13876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2014, 14:35:03
wysłana przez przemak
2 Odpowiedzi
1263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 01:01:08
wysłana przez gizmi7