Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1671392 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jeśli chodzi o uczciwość Polska na tym tle wcale nie wypada gorzej niż inne kraje Europy.
W zasadzie to ktośtam gdzieśtam zrobił ranking praworządności(nie mylić z uczciwością) i Polska wypadła w nim bardzo dobrze.

Nic dziwnego, bo to nie jest problem z tym krajem - problemem(jakby) jest to, że nadal jesteśmy na dorobku, więc jest mnóstwo walki o to, kto pójdzie w górę, a kto w dół.

Ostatnio zastanawiałem się, dlaczego tylko w Polsce(i wschodnich Niemczech) obserwuję następujący fenomen: jedziesz na autostradzie prawym pasem ~120km/h, przed Tobą TIR, a na jego ogonie typek w jakimś <90KM wozidełku.

Co się stanie, jeżeli wrzucisz kierunkowskaz żeby towarzystwo ominąć? Typek w wozidełku od razu zrobi to samo żeby ustawić się przed Tobą i będzie wyprzedzał TIRa jadąc 100km/h. O co tutaj chodzi? Ziutek przed Tobą myśli, że to jest kolejka, więc wcina się, żeby być pierwszym(lepszym) i żeby mieć przewagę.

Ostatnio jechałem bite dwie minuty ~70m za gościem w czinkłeczento, który z kolei siedział na ogonie TIRa jadącego 60km/h(aż awaryjne na chwilę włączyłem bo to jest niebezpieczna prędkość na autostradzie). Zdecydował się wyprzedzić TIRa dopiero jak zobaczył, że ja robię to samo.

Ta skłonność do walczenia o dosłownie wszystko jest bardzo cenna w kraju, który ma tak wiele pracy przed sobą, ale mnie osobiście niemiłosiernie wkurwia.

Najgorsze jest to, że dzieci pewnie wychowam w Polsce w tym duchu bo chciałbym, żeby były zahartowane. :facepalm: