Autor Wątek: Ścieżka Gitary - kanał gitarowy na Youtube!  (Przeczytany 8452 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Dzięki Panowie!

Słuchajcie co do barwy mojego głosu to tak - mój przyjaciel zmienił jego bieg po pijaku pewnego razu przypadkiem a druga rzecz że nagrywałem do zwykłego SM-58 który nie bez powodu bywa nazywany "pan bułka". Następnym razem spróbuję nagrać do pojemnościówki wielkomembranowej, zobaczymy jak to wyjdzie.

Różny balans bieli no tak, zgadza się. Co do oświetlenia to długo kombinowałem jak ustawić żeby mój ryj w miarę wyglądał i w takiej wersji po prostu mogę na siebie patrzeć. ;) Dzisiaj się dowiedziałem od kolegi operatora że taki rodzaj oświetlenia nazywa się "kanapka" i miał on również zastrzeżenia co do tego.

Będzie też rzecz jasna content związany z realizacją, produkcją, miksem, masteringiem. Tylko że chciał bym zacząć od podstaw, czyli jak ustawiać kompresor, jak korygować pasmo przy rejestracji śladów, jak unikać przesunięć fazy i tak dalej.

Zdaje się że pominę kwestie lutnictwa, z tego co prześledziłem tubę to jest tego mnóstwo i nie wydaje mi się żebym tutaj powiedział cokolwiek innego od pozostałych. Poruszę jednak kilka tematów - czyli konserwację, setup gitary i tak dalej.

Kolejna rzecz, pojawiło się trochę pytań o polskie utwory ... więc oczywiście poruszymy temat polskich gigantów czyli utwory TSA, Lady Pank, Dżem i tak dalej.

Jeżeli są jeszcze jakieś pomysły i sugestie - jestem otwarty.