Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1671606 razy)

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Wszedzie jest to samo, są ludzie i krawezniki a ze akurat służba zdrowia jest na cenzurowanym to i łatwiej sie o tym wypowiadac.
I wsród inż i dr.med sa cipy, zdolniach i cwaniaki jak i judymy. tyle ze doktory to maja narzuconą moralność pracy a sporo szło na te studia dla kasy. A architekci to co lepsi ? Zbyt wielu lewusów spotkałem na swojej drodze by miec o nich dobre zdanie tzn o wszystkich bo nie należy generalizować. Jedno co ciekawe to dotyczy kolegi @Wolfhorsky i niech mnie wyprostuje w razie co, jedynie w miare  sensowna regulacja jest w stomatologii i ... weterynarii  bo jej w zasadzie nie ma. Ktos słyszał o państwowych gabinetach w tym względzie ? ;) Czy ktoś słyszał o niemoralnym i spychologicznym traktowaniu pacjenta w tych gabinetach ?
Zapewne ktoś sie znajdzie ale to bedzie raczej wyjątek potwierdzający regułe.
Stomatologia jest prywatna, ale są też podmioty świadczące usługi w oparciu o umowę z NFZ. I to jest psucie rynku. NFZ łamie prawo m.in. poufności danych i tajemnicy lekarskiej, zaniża wyceny procedur, podważa zasadność leczenia lub kompetencje lekarzy. Temat rzeka i generalnie "tym panom już dziękuję".
Inna sprawa to absolutne chamstwo i brak szacunku wobec lekarzy przez społeczeństwo. Niestety, ale lekarze niejako są sami sobie winni, bo brak jednorodności w tej grupie zawodowej jest olbrzymi. Z drugiej jednak strony są świetni lekarze, którzy "obrywają rykoszetem". Klasyką nieudolności systemu medycznego są długie kolejki. Jest to idealny przykład ilustrujący zidiocenie społeczeństwa. Niektórzy zapisują się do kilku specjalistów na raz, generując tym samym sztucznie większą liczbę pacjentów i wydłużanie kolejek. Potem nie przychodzą na umówiony termin, bo "już gdzieś byli". W ten sposób przychodnie mają straty na poziomie 20-30%. I to jest wina LUDZI, a nie lekarzy.
W prywatnych gabinetach też jest różnie i poziom chamstwa ludzi czasem mnie zaskakuje :(
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.