Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1756264 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #11825 17 Mar, 2016, 09:24:35 »
A propos to mnie cieszy ile mam wokół siebie kryptokuców :D Ci sami ludzie, z którymi kiedyś waliło się jabole po krzunach, kopciło ruskie szlugi i jeździło na koncerty dzisiaj poubierani w koszule, stylowe buty i każdy po kolei nowy sikor kupuje. Dobrze, że prócz stylówy zmienił się tylko wybór trunków czyli już fresco a nie jakieś jabłuszka sandomierskie i komandosy ;D (swoją drogą, to już chyba od jakiegoś czasu świętej pamięci)

No ale abstrahując, składałem sobie ostatnio czysto 4fun sterownik do trafopowielacza. Ot miałem taki kaprys by zrobić coś co pizga iskrami i a nóż widelec zmajstrować jakąś drabinę jakuba, no wiecie


Ściągnąłem schemat, kupiłem części, kilka godzin poszło na składanie wszystkiego do kupy, szukanie odpowiedniego radiatora pod tranzystor (bo zakręcił mi się pejs i szkoda mi było 19zł na kawałek aluminium, który można wyciągnąć z każdego telewizora CRT ;D) i jebanie się ze starą lutownicą transformatorówką co to podobno jeszcze towarzysza gomułkę pamięta. Skleiłem wszystko do kupy, podpiąłem 5V z zasilacza komputerowego i kurna habemus papam :o biały dym, dioda upustowa podłączona nie w te mańkę. Jak coś działa to fajnie ale puścić coś z dymem...w sumie nawet lepiej ;D

Mam nadzieję, że nie usmażyłem tranzystora, jak nie to aby tylko wymienić diodę i podłączyć ją poprawnie tym razem. A nawet jak znowu pierdolnie to trudno, zewrę układ, puszczę 12V, niech płonie ;D