Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1413529 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
E, no weź. Wszystkie koszty rosną (paliwo akurat teraz jest nisko, ale pewnie niedługo  - a Poczta i tak jest sporo tańsza od innych opcji. Za granicę dostarczają tak samo szybko, a biorą nieraz 1/3 tego, co kurierzy. Są jeszcze paczkomaty, ale policz sobie realne koszty tej operacji, czyli pojechanie po odbiór  gdziekolwiek.

Chyba sobie jaja robisz :)

Ostatnio wysyłałem EMS express wiosło do Madrytu. Szło równiutko 10 dni. Paczka z Hong Kongu do Polski idzie dwa dni.
Przy okazji musiałem wypełniać druki celne pomimo przesyłki wewnątrz EU.

Koszty operacji odbioru z paczkomatu? A moje stanie po 40min na poczcie z awizo tylko po to żeby dowiedzieć się że jak jest wpisane "dziś po 18" to nie znaczy że paczka zostanie zwrócona przez listonosza i trzeba przyjść dzień później? Paczkomat daje możliwośc odbioru 24/7 a poczta nie.

A już totalnym samobójem jest dla mnie wprowadzanie do oferty przze pocztę produktów nie związanych z podstawową ich działalnością. No kurwa mać jak przychodzę po znaczek albo kopertę to mnie krew zalewa jak muszę stać w jednej kolejce do tego samego okienka w którym ktoś kredyt w banku pocztowym bierze albo inne pierdoły. Od komuny jeszcze nie wpadli na pomysł osobnego okienka do sprzedaży a innego do obsługi.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan