Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1755794 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #11700 19 Lut, 2016, 13:48:47 »

Z Kopyrą? :)

Gdzie kupowałeś składniki  i ile za butelke wyjdzie mniej więcej? Też sie przymierzałem do robienia, ale na półce tyle browarów, że ciężko się zmotywować :P

Nie jestem na bieżąco, wiem że jest taki snobistyczny pan sensoryk na YT, ale nie oglądam ;)

Wkręcili mnie w temat moi kumple, polecili mi zaopatrzyć się w zestaw z serwisu TwójBrowar. Tam też mają sporo fajnych składników i surowców. Ja mam to: http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/zestawy-piwowarskie/861-jestem-piwowarem-browar-domowy.html
Chciałem na początek zrobić coś z brewkita, ale dałem się przekonać koledze do zrobienia procesu od początku do końca i ten zestaw umożliwia to w całkiem spoko cenie (dostajesz paczkę słodu,chmielu i drożdże). Na takim zestawie można już właściwie warzyć wszystko na co masz ochotę.

Koszty za butelkę trochę ciężko oszacować, bo duża część kosztów rozpoczęcia to koszty inwestycyjne (zakup wyposażenia), jest sporo rzeczy, za które nie trzeba płacić (30 litrowy garnek pożyczyłem, butelek też nie trzeba kupować, można je pozbierać po znajomych albo wykorzystać stare). Jeżeli chcesz zacząć od zera z tym co wymieniłem wyżej i kupić wszystkie akcesoria, liczę że wyjdzie koło 11-12 zł za butelkę. Jeżeli masz już sprzęt oraz butelki i liczymy tylko koszt surowców, to jest o wiele taniej, koło 2-3 zł za butelkę (może trochę drożej jeżeli chcesz jakiegoś papieża na kiju i sam dobierasz słody, chmiel, jakieś dodatki, to zawsze wyjdzie drożej niż kupienie zestawu surowców).