Autor Wątek: Jakie lampy na końcówkę i preamp ?  (Przeczytany 11363 razy)

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Jakie lampy na końcówkę i preamp ?
« 16 Paź, 2015, 09:08:19 »
Ja mam trochę inne doznania niż kolega Zomballo odnośnie JJ na preampie. Rzucę parę moich spostrzeżeń na temat paru lamp końcówki mocy i preampu.

JJ6L6GC (mam w domu) - wycofany środek, mają więcej dołu i gryzącej górki, dół nie jest tak czytelny i zwarty jak w moich  EHX 6L6GC (mam w ENGL'u) / Sovtek 6L6WXT+ (mam w domu) . JJ6L6GC raczej nie pomogą Tobie w osiągnięciu celu.

EHX 6L6GC / Sovtek 6L6WXT+ to w zasadzie identyczne lampy. Prawdopodobnie wypuszczane są pod tymi właśnie dwiema markami. Nie ma znaczenia, które kupisz choć gdzieś wyczytałem, że EHX, których używam obecnie dają trochę więcej środka w porównaniu do Sovteka. Może to była akurat taka partia. Jak wiadomo lampy nie mają idealnej powtarzalności barwy.
W każdym razie to są lampy z mocnym środkiem. Kompletnie nie gryząca góra, mój Fireball je kocha, dół jest twardy i zwarty, nic nie dudni jak w przypadku JJ. O ile JJ świetnie się słuchało na małych głośnościach w domu to EHX morduje je przy rozkręconym wzmaku.

Tung-Sol 5881 reissue (miałem w Powerball'u) te lampy mają chyba najmniejsze bańki. Po włożeniu do wzmaka zrobiło się tak jakby bardziej vintage. Poprawiła się dynamika przy spadku kompresji. Zredukowała się ostrość w porównaniu do JJ6L6GC i dół był jakby w innym miejscu. Te lampy nie robią DUM DUM. Dla Powerball'a było na plus. Zrobiło się bardziej kremowo.

Co do preampu to poza Sovtek 12AX7LPS wszystkie inne lampy zawsze mam w wersji ze złotymi pinami więc nie wypowiadam się na temat standardowych wersji tych lamp.

JJ ECC83 i ECC81 są mdłe,matowe, kremowe, określać jak kto woli tzn. korygują górkę najlepiej ze wszystkich jakie testowałem. Mają bardzo niskie szumy własne.

JJECC803S uwypuklała środek kosztem cofnięcia dołu i góry jeszcze bardziej niż w przypadku JJECC83

JJ ECC82 to już totalnie za słaba lampa i ma najniższe wzmocnienie przez co nawet gain rozkręcony do połowy nie zadowala, a szumy wzrastają masakrycznie. W każdym razie z lampami JJ rozstałem się jak zmieniłem Powerball'a na Fireball'a.

Sovtek 12AX7LPS - totalny monster, najsilniejsza lampka z jakimi miałem do czynienia, wszystkiego w niej pełno,ostra i mocna. Świetna lampa by wmontować ją gdzieś po drodze. Jako pierwsza wprowadza chaos i zniszczenie we wzmakach HI GAIN. Jak kto lubi. Dla mnie w pozycji V3 zamiata każdą inną

Tung Sol ECC803S - jasna,ale za razem szeroka, jej barwa nie skupia się w jakimś określonym rejestrze np. jak dolny środek, górny środek czy chuj wie gdzie, dźwięczna z najmniejszymi szumami, nic nie dudni, nic nie muli, nie siarzy. Dla mnie ideał na wejście i wyjście

EHX 12AX7 - nie podskoczyła w/w Tung Sol'om i po 5 minutach testów polciała na spyłkę.

EHX 12AT7 - zmiotła JJ ECC82 przez to, że swoją barwą jakby usuneła koc z mojej paki. Do tego dodała świetnego ziarna i wzmak zaczął jakby bardziej warczeć :)

Testowałem jeszcze standardowe wersje lamp  JJ 5751, 12AX7WA Sovtek, 12AX7WB Sovtek i stwierdzam, że to nic specjalnego. Odrzucałem je po paru minutach...

...ale nie sprawdzałem jeszcze drogich lamp ECC83 i 81 spod szyldu GOLD LION

Świetna rzeczowa odpowiedź.Dzięki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 23:58:15
wysłana przez freakguitar
6 Odpowiedzi
2642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2012, 07:45:38
wysłana przez Badyl
1 Odpowiedzi
1569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 13:51:45
wysłana przez g-zs
6 Odpowiedzi
5192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2014, 07:48:44
wysłana przez drzevoo
8 Odpowiedzi
3117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2016, 00:35:29
wysłana przez Radek M