Autor Wątek: Najtańszy Ibek RG?  (Przeczytany 15913 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Najtańszy Ibek RG?
« 08 Wrz, 2007, 12:15:10 »
Cytat: "nikt"
Cytat: "Tadeo"
Gitara siedmiostrunowa ma dłuższą historię, a Universe był jedynie jej kontynuacją.


poważnie??  :roll:

Tytytytytyty.
Cytat: "nikt"

Cytat: "Tadeo"
Cieszę się że takie jest twoje zdanie (chciałbym tutaj zaznaczyć że ja sam nie sugeruję się napisem przy wyborze gitary), ale jest jedna rzecz. Każdy Ibanez wyprodukowany w Indonezji, którego ogrywałem charakteryzował się mniejszą dbałością wykonania niż modele wyprodukowane choćby w Korei. Co więcej, gryf każdego z nich to była niemal goła decha - brak solidnej warstwy lakieru, która znacznie ułatwia zmianę pozycji dłoni na gryfie.



a jaka cena sie charakteryzował?? bo ja oceniam caly czas wioslo pod katem jakosc/cena. kazde inne porownanie bedzie prowadzilo albo do snobistycznego podejscia "tylko co najdrozsze to zajebiste" albo do minimalistycznego  "place 5zł i wymagam bóg wie czego..."

Ogrywałem modele w przedziałach cenowych 900-2k zł.
Cytat: "nikt"


nielakierowane gryfy?? to tak jak w Music Man JPM albo J-Customach??

spowalnia Cię to??  :roll:

Nie tyle spowalnia co... ...rozgrzewa.
Autentycznie łapa mi się rozgrzała. Nie wiem, odstrasza mnie to.
Zresztą bez lakieru  drewno jest wrażliwsze, co skraca jego żywotność.

Cytat: "nikt"

Cytat: "Tadeo"

Jest mahoń i Mahoń. Z mostkami też różnie bywa. Spójrz sobie na Floyd-Rose. Czy każdy z nich prezentuje tę samą jakość? Nie sądzę.


z mahoniem sie zgodze.

z mostkiem... Tone Pros ma tylko jeden model mostów do 7strunówek... sugerujesz ze dla Ibanola robi wyjatek i propdukuje specjalnie gorsze mosty??
 to samo Dimarzio z pickupami???


Te dwie rzeczy można potraktować jako "dopalacze" ceny. Gdyby zamiast nich wrzucić niemarkowe odpowiedniki wiosło mocno straciłoby na wartości.
Cytat: "nikt"

Cytat: "Tadeo"
Sygnatura to świetny sposób, żeby więcej sobie za wiosło policzyć, choć nie zawsze słusznie. Np. JS100. Fajna, tylko dlaczego potrafi kosztować nawet 4k?


nie widzialem JS100 w takiej cenie.

To patrz:
http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Elektryczne/Ibanez-JS-100.html
http://www.rnr.pl/p7879.893_ibanez_js1000_btb_gitara_elektryczna.html

Po co to komu, jak za taką forsę można dorwać Customa?

Cytat: "nikt"

za to JS1000 po 700$ dosyc czesto widuje... nikt nie mowi ze masz leciec do sklepu i placic tyle ile sobie dealer krzyknie

Cytat: "Tadeo"
Miałeś w rękach jakiegoś Sky-Way'a albo J&D? Istnieją pewne cechy, które wyróżniają gitary niewarte moim zdaniem uwagi. Jeżeli stanowi to dla ciebie problem to pomyśl - więcej takich gitar dla ciebie i ludzi którzy podzielają twoje poglądy na ten temat.



Mialem, nie jednego. gralem na dwóch J&D 7strunowych ktore byly wykonane na poziomie Ibanezów Prestige, najslabszym ich punktem byl osprzet a nie wykonanie.

Omg, ile za takiego chcieli?

Cytat: "nikt"

Squiera niektore egzemplarze potrafia pozamiatac nie jednego American Strata czy Tele.

chyba sie bede musial pokusic o test tego APEXa 2 zeby  miec info z pierwszej reki i moc dalej prowadzic ta cudowna dyskusje  :wink:

Byleby to nie był jakiś kolejny wasal Ibaneza. :wink:
Cytat: "nikt"

mam nadzieje ze nie bierzesz tego jako osobistego ataku. lubie bronic swoich racji a czasami mala prowokacja prowadzi do ciekawych rozmow

Daleki jestem od tego, żeby wziąć to za osobisty atak :)
Zresztą, dziwna ta rozmowa. Nie przedstawiasz... typowego podejścia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 02:28:58
wysłana przez Wojdus
6 Odpowiedzi
2921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 21:43:13
wysłana przez Musza
11 Odpowiedzi
5450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2014, 23:22:00
wysłana przez Olcha
5 Odpowiedzi
2763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2014, 09:36:19
wysłana przez czerez
9 Odpowiedzi
1835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2023, 13:18:38
wysłana przez maciek1b