Autor Wątek: Najtańszy Ibek RG?  (Przeczytany 15914 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Najtańszy Ibek RG?
« 07 Wrz, 2007, 20:12:55 »
Cytat: "nikt"
wybacz ale pleciesz glupoty

o ile z tym moge sie zgodzic:

Cytat: "Tadeo"

Ja oczekuję od gitary tylko trzech rzeczy:
-Żeby stroiła
-Żeby słychać było z jakiego jest drewna
-Żeby wygodnie się na niej grało
Bo czego więcej chcieć?


to wzbudza u mnie smiech:

Cytat: "Tadeo"

Nie no odejmując trzy stówy za logo "Ibanez" dawały radę.


tak to juz jest bzdura totalna

Cytat: "Tadeo"
Z tego co wiem APEX2 robią w Indonezji, czyli ratuj się kto może.
Poza tym, to sygnatura; czytaj - chwyt marketingowy.


1. gdyby nie sygnatury to prawdopodobnie nie gral bys dzisiaj na 7strunowkach. Universe!!

Gitara siedmiostrunowa ma dłuższą historię, a Universe był jedynie jej kontynuacją.
Cytat: "nikt"

2. to ze gitara jest robiona w Korei, Indonezji czy gdziekolwiek indziej nie oznacza ze jest slabej jakosci, podobnie jak to ze etykietka Made In USA nie gwarantuje ze gitara bedzie pierwszych lotow

Cieszę się że takie jest twoje zdanie (chciałbym tutaj zaznaczyć że ja sam nie sugeruję się napisem przy wyborze gitary), ale jest jedna rzecz. Każdy Ibanez wyprodukowany w Indonezji, którego ogrywałem charakteryzował się mniejszą dbałością wykonania niż modele wyprodukowane choćby w Korei. Co więcej, gryf każdego z nich to była niemal goła decha - brak solidnej warstwy lakieru, która znacznie ułatwia zmianę pozycji dłoni na gryfie.
Może jestem uprzedzony, ale nie spotkałem dotąd wyjątku, który wyeliminowałby to uprzedzenie.
Cytat: "nikt"

3. moj ulubiony argument to chwyty marketingowe.... pokaz mi inna seryjna siodemke ktora w tym przedziale cenowym daje tak duzo w takiej cenie. Przypomne. mahoń korpus, mostek Tone Pros, pickupy Dimarzio PAF7

Jest mahoń i Mahoń. Z mostkami też różnie bywa. Spójrz sobie na Floyd-Rose. Czy każdy z nich prezentuje tę samą jakość? Nie sądzę.

Sygnatura to świetny sposób, żeby więcej sobie za wiosło policzyć, choć nie zawsze słusznie. Np. JS100. Fajna, tylko dlaczego potrafi kosztować nawet 4k?
Cytat: "nikt"

4. ocenianie gitary ktorej  jak stawiam nie miales nawet w rekach to tez czad :/ :roll:

[/quote]
Miałeś w rękach jakiegoś Sky-Way'a albo J&D? Istnieją pewne cechy, które wyróżniają gitary niewarte moim zdaniem uwagi. Jeżeli stanowi to dla ciebie problem to pomyśl - więcej takich gitar dla ciebie i ludzi którzy podzielają twoje poglądy na ten temat.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 02:28:58
wysłana przez Wojdus
6 Odpowiedzi
2921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 21:43:13
wysłana przez Musza
11 Odpowiedzi
5450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2014, 23:22:00
wysłana przez Olcha
5 Odpowiedzi
2763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2014, 09:36:19
wysłana przez czerez
9 Odpowiedzi
1835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2023, 13:18:38
wysłana przez maciek1b